Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr.F.E.R.I.

    addikt

    A Zűrbambák c. nagysikerű magyar szájfáj produkció történéseit még anno szakközepes éveim alatt élvezhettem, így addigra már túl voltam a 'zújszülöttnekmindenúj stádiumon és megfelelően tudtam értékelni a dolgokat. Mialatt a 'trükkökön' sírtam szégyenemben, mindig próbáltam kitalálni, mennyit szenvedhettek a C64-gyel, mire úgy-ahogy összejött nekik az eredmény, a makettek és a díszletek nem voltak rosszak, csak ez ugye nem színházi előadás, hanem tévésorozat lett volna ugye, a szereplőket meg...hát hagyjuk.
    Az egyetlen értékelhető figura Sörös Sándor volt, aki Oliver Kahntól vett mosolytalansági leckéket (vsz a szerepéből adódóan), de az általa formált karaktert jól játszotta, és amennyire emlékszem, a kszénialázas gyerekek közt is ő volt a legnépszerűbb. Szombathy valami 'növényembert' formált meg (amit csak tőle lehetett megtudni, a külsejéről nem), akinek mindig fény kellett, különben meghal. Nos, ennyire durva ötleteket még Rob Zombie sem merne a filmjeibe csempészni, szvsz. A gyerekszereplők kb a Barátokközt szintjén kóvájogtak, így visszaemlékezve legalábbis. Egyedül Alexáról lehetett még hallani utána, néhány fotó erejéig, na meg a duettje révén, amit a rendőrgyilkos Csaszival énekelt, néha lenyomják a juventuszon.
    A sorozat végére meg már nem is emlékszem egyáltalán, amire viszont nagyon, az a műanyag élientojás, és az abból 'kikelt' gumisüsü, amit a producer kisfiának a távirányítóskocsijára hegesztettek, úgy csúszkorált a zűrhajón.

    A lényeg, hogy egy sorozat/film/zene vagy jó legyen, vagy annyira szar, hogy az már jó. Nos, Uhrin Benedek bácsi is tanúja, hogy az utóbbihoz remekül értünk, persze azóta sokminden változott pl. nem a cerbónát reklámozzuk, hanem minden filmben a family-fostos autót látni.

    Na, ennyi elég is a nosztalgiából, megyek, mert kezdődik a nájtrájder.
    Üdv!

    u.i.: emléxem Dr. Alban-ra is, neki mi köze volt ehhez a zegészhez? Vagy azér' kellettek feketék, mer' a sztártrekbe' is vótak?

    Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

Új hozzászólás Aktív témák