Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HaPZi

    csendes tag

    Egy évig minden tökéletes volt, most azonban kb. 3 hónapja küzdök net szakadásokkal és ha megy a net akkor is gyakran blokkosodnak egyes csatornák. Jellemzően az upstream ranging száll el, a modem 51dBmV-vel ordít. már 5 technikus volt kint, házon belül minden rendben ~2.5dB-t esik a jel az utcától a modem-ig. A vonali brigád cserélte a bekötést az első oszlopnál, majd ma délután egy erősítőt a node felé lévő szakaszon amitől a US level lement napközben 49-re de este megint 51 alá be-befigyel. Talán a modem most stabilabban megy de biztosra csak pár nap után merem kijelenteni mert a napközben szokott problémás lenni.

    Viszont a TV továbbra is blokkosodik, nem minden adó, csak egyes csatornák pl. 112Mhz-n az RTLKlubHD. Az is csak akkor ha a modemen éppen forgalom van. Ha nincs kommunikáció akkor nincs blokkosodás sem. Sőt ez sem mindig, úgy tűnik főleg akkor amikor még megy de már szakadás közeli állapot van. Talán azért mert a magas US jelszintet nem bírja a modem vagy valami vonali erősítő esetleg a node és torzít, vagy felharmonikusokat generál ami ráül DS frekire ahol a problémás TV adó jön?

    Amúgy nem tudja valaki, hogy kell a Cisco EPC3208 diagnosztikai menüjét előhívni?
    Firebug-al látom a Javascript kódban, hogy egy rakás .asp kéne elérhető legyen különféle tabokon, de sajnos csak a Docsis_system.asp jön be és csak a "Status>DOCSIS WAN" tab látszódik. Bármelyik másik .asp redirektál ide. Ha üres/üres jelszóval belépek akkor is. Ami ott van az meg nem sok, pl. nem látom melyik frekvenciákra ültek rá a csatornák és a log-ot sem lehet elérni.

  • HaPZi

    csendes tag

    válasz kabelmania27 #8827 üzenetére

    A TV blokkosodás időszakos, nem mindig lép fel, néha simán mehet a net mellette és nincs semmi zavar.
    Azt hiszem már csak emiatt sem lehet gond a házon belül. Egyébként UPC-s Teleste 2-es osztó -3.5dB, utána a net ág kb. 10m RG6 és egy toldó után érkezik a modembe. A TV ágon van még egy tap ami -2.4dB-el megy a "digitális" TV-hez és a másik irány az "analóg" TV-hez.

    Egyébként a szakadás is visszajött, kb. de. 10 óta nem bír visszacsatlakozni a modem, azaz nem a cserélt vonali erősítő hibája volt a valós ok. A ticket-et újranyittattam, kértem, hogy a node-ot is nézzék meg. Tipikus jelenség, hogy amikor még jó a net az upstream jelszint szépen felkúszik a négy csatornán 51dBmV-re majd elkezd szakadni. Néha még visszajön, 1-2 sávot befog a többin 0dBmV az US jel (küzd a Docsis3 bonding) aztán vége. A modem ilyenkor valóban beenged a diag menübe, legalábbis többet enged látni, Pl.:

    82000500 Critical (3) Started Unicast Maintenance Ranging - No Response received - ...
    82000200 Critical (3) No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=24:76:7d:1e...
    82000400 Critical (3) Received Response to Broadcast Maintenance Request, But no Un...
    82000500 Critical (3) Started Unicast Maintenance Ranging - No Response received - ...
    84000100 Critical (3) SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire QAM/Q...

    Szóval véletlenszerűen de az elmúlt hetekben egyre gyakrabban és hosszabb időre(alkalmanként 1-5 óra) szakadás. Amikor megy akkor minden rendben. A zavar 100%, hogy kint van. A dühítő az, hogy a UPC tech egy feltételezett problémás pontot kiszúr (oszlop leágazás, vonali erősítő) cserél majd lezárja a munkalapot és elmegy mondván most minden OK mivel jó eséllyel pont akkor van ott amikor nincs is szakadás. Nekem kell hétről, hétre újranyittatni és baxogatni őket, hogy lépjenek tovább. Három hónap xarakodás után végig kéne már menni a modemtől a node bekötési pontjáig és rámérni, cserélni minden elemet. Sőt folyamatosan monitorozni kéne a vonalat, mert még az is lehet, hogy egy kedves szomszéd rondít bele a vonalba időszakosan.

    Azon a ponton vagyok, hogy ha a nyáron nem bírják megoldani akkor visszafizettem velük az első bejelentéstől a befizetett havi díjakat és felmondom a szerződést. Inkább fizetek többet mobil netre az legalább stabilan megy.

  • HaPZi

    csendes tag

    válasz kabelmania27 #8861 üzenetére

    Most éppen megy a modem, este tért magához. Viszont a DTV bizonyos csatornái továbbra is szétesnek. Az analóg adásokon kb. 1/10 magasságú horizontális "mákos" de még áttetsző csíkok ugrálnak.

    Jelenleg ezek az értékek:

    Downstream Channels:
    Power Level: Signal to Noise Ratio:
    Channel 1: -2.5 dBmV 37.4 dB
    Channel 2: -4.7 dBmV 36.3 dB
    Channel 3: -3.3 dBmV 36.6 dB
    Channel 4: -3.0 dBmV 36.5 dB
    Channel 5: -2.9 dBmV 36.3 dB
    Channel 6: -3.0 dBmV 36.7 dB
    Channel 7: -2.7 dBmV 36.9 dB
    Channel 8: -3.8 dBmV 37.1 dB

    Upstream Channels
    Power Level:
    Channel 1: 50.3 dBmV
    Channel 2: 0.0 dBmV
    Channel 3: 0.0 dBmV
    Channel 4: 0.0 dBmV

  • HaPZi

    csendes tag

    válasz kabelmania27 #8882 üzenetére

    Kispest kertváros, ex-Fibernet.
    Most reggelre jó a TV, sehol blokkosodás, megy a modem is. Kíváncsi vagyok meddig.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés