Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #70234880

    törölt tag

    válasz IEF #76098 üzenetére

    Az "unknown" eszköz, az 4 es interface-re van csatlakoztatva, kábelen. Legalábbis a C.B szerint.
    Azért mert unknown ként azonosítja több oka lehet:

    1: fix IP van beállítva a csatlakozott eszközön.
    2. Egyedi DNS cím van beállítva a csatlakozott eszközön.

    Megoldás, ellenőrizd le a 4 interfacre csatlakoztatott eszközt, eszközöket, a hálózati beállításokat állítsd DHCP-re.

    [ Szerkesztve ]

  • Kleinti

    újonc

    válasz IEF #76098 üzenetére

    Szia.

    Nem tudom milyen területen laksz.
    CB beépített diagja az 'unknown' nevű eszköz miatt dobja ki az első képen tapasztalt hibát.
    Az 'unknown' általában a kaon box szokott lenni, ha össze van kötve a modemmel, így a boxra is ki szokta dobni a hibát. (ha boxon belül médiabox infonál megnézed akkor láthatod a NAT-olt B osztályú IP-t, ezek közül valamit: [link])

    Álommano bekérte tőled a CB alját, belsős emberként megtudjuk nézni távolról a modemet (MAC vagy ügyfélszám alapján) itt mi látunk mindent IS a modemről, csatornánként látunk minden hibát, jelszintet, hiba arányt, plusz még a hisztorikus méréseket is letudjuk kérni.
    Amit itt ti küldözgettek egymásnak az még semmit nem jelent.

    Nálad a hibajavítás részemről úgy nézne ki, hogy ki megy a technikus lekéri a modem adatait a mi rendszerünkben, ha ott minden rendben és a hiba fenn áll TESZT laptoppal is, akkor felcsatlakozik a müszerével modemként (ha szerencséje van akkor egy DSAM-6300 van nála), mér egy DOCSIS mérést ahol megtudja nézni a szinteken kivül a hiba arányt, átvitelt, csomagvesztést, pingelni is tud. Ha a műszer szerint minden rendben akkor a CB-t lecseréli utána teszt, ha megjavult akkor ok, ha nem akkor továbbitja a megfelelő csoportnak, hogy nézzenek rá a területen a CB-kre. Ha a műszeres mérésre sem jó (koaxos területen bejövő kábelen mérve, optikánál micronode-on mérve) akkor leadja a megfelelő TMK-s csoportnak (optika/new built), hogy szintezzék be a területet. Mivel én mind a két csoportba tartozom ezért beszélhetnék még arról is, hogy ez, hogy néz ki, de nem tudom milyen tertületen laksz így nem fogom minden irányból megközeliteni a dolgot.

    Ha előfizető lennék és olyan technikus jönne ki hozzám aki nem tud a helyzettel mit kezdeni (sajnos van ilyen sok) akkor a helyedben beszélnék a szomszédokkal, átbattyognék egy laptoppal, mérnék és ha csinálja a fesztivált velük is bejelentetném.

    Persze mindez amit leírtam csak abban az esetben járható ha több eszközzel tesztelted, mértél és természetesen kábelen.

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • Alommano

    kezdő

    válasz IEF #76098 üzenetére

    Van samsung Galaxy wifin csatlakozva? Router van a hálózatban?

Új hozzászólás Aktív témák