Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • v.attis

    őstag

    válasz P1eTr0 #3873 üzenetére

    Idézet Tőled:
    " tehát elvileg itt lenne egy 20 mbites elméleti sebesség veszteségem"
    Engem aztán nem érdekel, hogy mennyi veszteséged van, Te írtad a fenti sort...
    Attól is függ a "jövő", hogy egyáltalán van szükséged wifire? Vagy neked csak a lan kell?
    Azzal számolj, hogy wifi szerintem nemigen fog működni 120 Mbit-en, még az n-es sem.
    Kevesebb, mint a felét tudja a wifi, a névleges sebbességnek.
    Ha lan-on kell a 120 megabit, de több gépre, akkor szarér-hugyér kapsz valódi gigabites routert.
    Te döntsd el:
    1. Fizetnél 20 megabitért, ha nem is veszed igénybe? Mondjuk arányosan havonta kidobsz mondjuk 500 Ft-ot. Egy év alatt 6000 Ft. Ez két router ára is megvan, főleg, ha nem újat veszel.
    2. Hogy mennyire fontos az 20 mega különbség? Ha 5 megás net helyett 25 megásod van, akkor az nagyon nagy különbség. Ebben a helyzetben viszont.... franc se tudja.
    Végülis, ahogy írod, sokat töltesz le. Mondjuk ugyanannyi idő alatt 1-2 dvd-nyi adattal több jön le, az sem elhanyagolható.
    Te tudod. Szerintem drágább az, ha kidobod azt a prászáz forintot a semmire, mintha valami használhatót vennél belőle.

  • v.attis

    őstag

    válasz P1eTr0 #3873 üzenetére

    "Van értelme? Mármint 20mbitről beszéünk, ami elvileg elméleti érték..."

    Azért a UPC hozza a beígért értékeket, legalábbis nekem most a harmadik csomagom van tőlük és minden esetben túlteljesítették a fölső határt. Igaz, egyik sem volt 120 megás.

  • csasaKKP

    senior tag

    válasz P1eTr0 #3873 üzenetére

    Szerintem amit adnak 2 in 1 router/modem n-es (150, ha 1 antennás, 300 MBit, ha 2 antennás). Az 1 antennás nem biztos, hogy ki bír magából 120 MBit/s-t csikarni, szóval kicsí veszteség lehet így is. Ha nagyon kell a sebesség, akkor vegyél szerintem új Routert.

    Werbung:

    Ha új TP-Linket akarsz, akkor egy TL-WR1043 ND routert ajánlok, okosítható, USB csati van rajta, amire az alap szoftverrel egy nyomtató vagy egy tároló (pl. pendrive) csatlakoztatható. 3 antennás, gigabites (WAN, 4LAN), a WLAN 300 MBitre képes elvileg. Vannak újabbak is, amik drágábbak, de tudnak 5 GHz-n is működni. És vannak olcsóbbak, kevesebb extrával.

    Werbung ende.

    Szerk: Egyébként v.attisnak +1. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

Új hozzászólás Aktív témák