Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • villifog

    tag

    válasz gduck #113863 üzenetére

    Csak az UPC, most már Vodafone kiszorult a könnyen javítható, paneles területről, és megmaradt a sokkal nagyobb családi házas övezet. Itt azért sokkal nagyobbak a költségek, (fenntarthatóság), nagyobb kábelhossz, több erősítő, több tápegység, hogy csak a lényeges dolgokat említsem. Tehát egy ilyen hálózat átépítése lényegesen nagyobb költségekkel jár, (előfizetőkre lebontva), és nem is biztos, hogy rentábilis lenne.
    Nálam is a legkisebb 150Mb-es csomag van, és nem fizetek a kábeltévéért, DVB-T használok. Tehát egyáltalán nem biztos az én példámból kiindulva a gyors megtérülés.
    Ellenben abban egyet kell értenünk, hogy az előfizetőt nem az érdekli, hogy koax-on vagy optikán jön a jel, hanem , hogy stabil és megbízható legyen a szolgáltatás.
    Szerintem ezt joggal el is várhatja a pénzéért.
    Egy költői kérdés: ha a DIGI a 10 Gb-es csomagnál fog nagyobb területen járni, akkor a Vodafone hálózatfejlesztés nélkül hol fog járni, és itt most a feltöltési sebességet nem is hoztam szóba.

    Abban mindenképpen egyetértek Veled, hogy a hálózatot rendbe kellet volna hozni, de ez a mai kor követelményei szerint már csak optikai hálózatot jelenthet a végpontig.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák