Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Biqci

    aktív tag

    válasz jbnd-007 #11559 üzenetére

    Felesleges ezen rugózni. Ha el lett fogadva a csomag, akkor él a hűségidő és nem nagyon tudsz mit tenni. Egyébként biztosan mondják a telefonban, mert nemrég módosítottam én is, és mondta a robot, hogy lesz rá egy évre hűség, elfogadom-e. Miután igent mondtam, nincs visszaút. Be kell nyelni.
    Szerintem...

    "For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

  • gregory91

    senior tag

    válasz jbnd-007 #11559 üzenetére

    Esetleg átíratni valaki más nevére aki igényt tartana rá?
    Sajnos a hűségidő ilyen ha lejárta előtt mondják fel akkor kötbért számoltatnak fel(de ez mindenhol így van általában - persze kivételek adódhatnak).
    Mond meg az ügyfélmegtartónak hogy sajnos önhibán kívűl nem tudjátok már meghosszabítani mert ez-az felmerült.Szóval amint lejár az legyen az első hogy felmondjátok még annak is ahová kapcsolnak.
    "Arra már nem emlékszünk, hogy egyáltalán figyelmezettek-e telefonos ügyintézés közben, hogy egy szimpla csomagváltás is meghosszabbítja a hűséget....
    "Sajnos a szerződés nincs már meg.."
    Pedig pont emiatt fontos mert a benne foglalt jogok,kötelezettségek tanulmányozzása alapján lehetne a legmegfelelően intézkedni.

    Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

  • Gaben92

    őstag

    válasz jbnd-007 #11559 üzenetére

    Nagyon nagy tévedésben vagy szinte mindennel kapcsolatban.

    Csak, hogy tisztázzunk egy-két dolgot.
    1. az biztos, hogy se díjkedvezményt nem kaptunk, se új set top boxot.

    Mikor csomagot váltasz új szerződést kötsz. Mennyit fizetsz pontosan és miért? A Medium HD hűség ÉS kedvezmény nélkül 7600Ft/hó. ePack-el le lehet tolni 7400Ft/hó-ra. Ha 2790Ft-ot fizetsz akkor az kedvezményes ár, ha csak 2590Ft-ot akkor az pedig a legkedvezményesebb. (Feltételezve, hogy Medioum HD-d van az alapján, hogy lejjebb menél.)

    2. Hűségidő alatti felmondásnál a kapott kedvezményeket lehet visszakérni, de szerintem előre kifizettetni a havidíjat a teljes időtartamra egy igénybe nem vett szolgáltatásra illegális.

    Annyira legaláis, hogy ez a bevett gyakorlat szinte mindenhol. Viszakérik az adott kedvezményeket ÉS még kepsz kötbért a nyakdba ami általában nem kevés. Saját példa: Telekom kihúzta alólam a díjcsomagomat és minden mással dupla annyit fizettem volna. Felajánlották, hogy minden extra nélkül felmondhatom, viszont nekem volt egy másik szerződésem (készülékrészlet) ami a 210k-ért listaáron csak részletre vásárolt telefonra a fennmaradó részleten (30.000Ft) felül tovább 210.000Ft kötbért írt volna elő felmondás esetén. Telekom nagyon jól kezelte a helyzetet mert ezzel nem kalkuláltak és "speciális eset volt" de esetedben erről szó sincs.

    3. Extra büntetést fizettetni a lemondásért meg különösen pofátlanul törvénytelen. Jogi nonszensz, hogy fele annyiba kerül fizetni az előfizetést a hűségidő lejártáig, mint lemondani.

    Ezt hívják kötbérnek. Mindenhol így működik.

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

  • Gaben92

    őstag

    válasz jbnd-007 #11565 üzenetére

    De te akkor gondolom sima hűségidő nélküli előfizus csomagra váltottál. Ott persze, hogy nincs gondod.

    A kérdés még mindig az, hogy mennyit fizetsz a mostani TV előfizetésért. Ha Medium HD-d van és 7600Ft/hó akkor tényleg nincs joga a Directnek semmit se kérni. Ha 3000 alatt akkor kedvezményes áron kapod ami hűséghez jár.

    Hidd el a Telenor ugyanúgy elverné rajtad a port ha előfizetnél hűséggel egy 6k-s csomagra és váltani akarnál olcsóbbra.

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

  • csab2

    veterán

    válasz jbnd-007 #11565 üzenetére

    A UPC-t nem kell messzíről kerülnöd, mert nincs Magyarországon.

    Egyébként meg ha valami kifogásod van a Direct One eljárásával szemben, akkor tégy panaszt a megfelelő helyen!

    Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés