Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PeAdam

    tag

    Végig olvasgattam szinte az egész topicot, elsősorban az árazással kapcsolatos vita érdekelt.
    Viszont én más szempontból közelíteném meg a jelenlegi VGA helyzetet, amit itt kevesektől láttam olvasni, pedig egy igencsak nagy célközönségről beszélünk.
    (Saját magamat is beleértve)
    Ez pedig nem más, mint a csóró gémerek akik szeretnének 1080P 75hz felbontáson a lehető legmagasabb grafikai részletességgel játszani, viszont még egy 100 ezer Ft környéki összegű kártyához is több hónap spórolás szükséges.

    Na nekik/nekünk most soha nem látott hatalmas választék és brutális teljesítmény áll rendelkezésre a használt piacon.Ez korábban elképzelhetetlen volt.
    Korábban kizárólag gyengébb középkategóriás kártyákra volt csak pénzem.(először GTX 960, 2015-ben, aztán 2018-tól RX 580)

    Ezekkel sok esetben High grafika mellett se nagyon lehetett elérni a 60FPS-t sem.
    Na most pár hónappal ezelőtt sikerült hozzájutnom 80 ezer FT-ért egy tökéletes állapotú
    RX 5700 XT Rog Strix modellhez. Ilyen teljesítmény számomra korábban elképzelhetetlen volt ( Van ahol lenyomja a RTX 2080, 2080 Ti-t is) és 100 körüli FPS számmal tolhatom Ultra grafikán a legújabb AC Valhallát.

    A mondandóm lényege, hogy a jelenlegi helyzetnek 2 éle van.
    Aki érzékeny az árra annak érdemes inkább használtan nézelődni mert ott soha nem látott teljesítmény és kínálat van 80 - 150 ezer Ft között.
    Hozzá teszem újonnan is kaphatóak azért kevésbé drága alternatívák ha FHD felbontásról beszélünk. Szerintem rendkívül jó a helyzet ilyen téren. Persze ehhez kellett h lecsengjen a bányászláz. Énis türelmesen kivártam.

    Aki persze 4K felbontásra, vagy munkára akar legújabb generációs videókártyát, azoknak szerintem mostis jó alternatíva a legújabb generáció mert az árnövekedés mellett arányos teljesítménynövekedést is kapsz AMD és Nvidia oldalon egyaránt. Akik meg ilyen célra vesznek kártyát legtöbb esetben úgysem számít a pénz. :))

    Ryzen 3700X, 32Gb HyperX Predator 3200 MHZ RGB, RX 5700 XT Asus Strix OC 8GB

Új hozzászólás Aktív témák