Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Marcsello31

    őstag

    válasz tordaitibi #39008 üzenetére

    :K Alakul, alakul, :K . Valahogy így képzeltem el a dolgot ahogy írod. :) .
    Csak valahogy le kell egyszerűsíteni a dolgot, nem e tudom, hogy a tabletemmel megvalósítható e ez. annak elég erős az akkuja,
    Bajom hogy jelenleg android fut rajta, nem tudom hogy az felismerné e a rá dugott usb 4g modemet? Ha olyan helyre mennék, magaslat, rét susnyás fasz tudja :D ahol senki sincs, csak én meg a térerő :D. Akkor végképp életképes a történet mert a kutyát sem fogja zavarni hogy picknikezés közben torrentezek ezerrel :D "vicceltem'.
    VAgy az van, hogy használom az android tabletet, amiről le gyalulom az androidot, de annak van egy jó funkciója, akkor is megy ha kikapcsolom a kijelzőt, maga rendszer aktív, így, háromnapig el van, "tétlenül" teszteltem, ha rá teszem a winfost, az már nem ilyen, ha kikapcsolom a kijelzőt, kikapcsol a rendszer is, nincs szunyadós működő üzemmód. A linuxnál nem tudom hogy van e olyan mód, hogy sötét kijelző alatt is használhatod távolban a rendszert. persze lehet hogy van...
    HA csak nincs mákom, és az android felismer néhány modemet usbn kersztül, vagy?! most jutott eszembe hogy hordozható wifi modem routert veszek, így wifin keresztül csatlakozik rá,
    Addig világítana csak a kijelző míg beállítom a dolgokat, aztán táskába vissza és cső, a modem routert el helyzem valami magaslati helyen.
    Szerintem megoldható, tablettel biztos. De az 5V linuxos panelem elférne egy könyv méretű dobozban is, hozzá csapnék pár tölthető ceruza elemt és kész, a linuxos panelemen android is futtatható. Nem csinálnék én ebből rendszert, csak néha, elkezdtem összeszedni a
    hozzávalókat. :)
    Próbálok úgy rendelni hogy ne utólag fogjam a fejem :).
    Minden választ köszönök előre is! ha összeállt a rendszer mutatok képeket róla :D
    De f@szom, pár utcával arrébb van már térerő fullosan nálunk nincs.
    Mondjuk azt is ki próbálom hogy veszek egy parabola antennát, annak fókuszába raknám a modemet, s talán azzal messzebre is el látok :).
    De a téma érdekel.

    Hozzávalók amik kellenének:
    Tablet vagy mini pc vagy amid van.
    külső 1tb merevlemez hordozható változat.
    usb hub, sok portos csatlakózóval
    egy otg usb átalakító.
    kábel,
    antennás modem,
    ennyi. :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák