Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Danecay

    őstag

    Hi All!
    Volt már nekem valamikor egy olyen jellegű hozzászólásom, de a problémám maradt.
    Idézem:
    ''Na szóval akoor, a problémám az lenne, hogy amennyiben kiküldöm a TV-re (Panasonic TX-29PS2P)a videójelet, nem tudom beállítani teljes képernyóre a képet. (PowerColor ATI Radeon 9500 to 9700 )Hiába húzom szét horizontális irányban mintha egy keret lenne (főleg alul) és egyébkén is ha nem lenne ott az a bizonyos ''keret'' hamarabb elérném a képszéthúzás maximumát mármint amit a szofver enged minthogy széttudnám húznui telejes képernyősre a képet. Hát ez egy kicsit zavaros volt, de remélem érthető Ha pedik a beállítsoknál a Teljes Képernyős Megjelenítést választom, ebben az estben, már teljes képernyős lesz a kép, viszont túllog vertikális és horizontális irányban is egyaránt
    A másik problémám pedig az, hogy azt vettem észre, hogy amennyiben számítógépről játszom a filmet és TV-n nzem akkor sokkal jobban és hamarabb elfárad a szemem mintha csak egyszerűen TV-t nézek. Ez számomra arra enged következtetni, hogy amennyiben a számítógépről jön videójel a TV-re kevesebb a képfrissítési gyakoriság, viszont ezt nem tudom hol és hogyan tudnám ellenőrizni és szabályozni.''
    Erre az óta kptam egy olyan válasz hogy ez lehetetlen, mert legalább 50 vagy 60 hercen kell frissítenie a TV-nek. Hát valóban ha tévét nézek semmi gond, de ha a számítógép képet a TV-n akor viszont nekem nagyon úgy tűnik, hogy lehetséges. Most is épp át van lőve a kép a TV-re is és a fórum látszik ott is, pedig csak a szemem sarkából látom a TV képét de majd meg vakulok, ez főleg a fehér színnek köszönhető és ilyenkor látszik, hogy vibrál igazán.

    Lett új problémám is
    Nem is tudom, a 4.3-as vagy a 4.4-es Catalyst óta csinálja az a TV-n a kép, hogy hiába váltom át teljes képernyőre a TV tulajdonságainál, nem ilyen lesz, sőt, úgy eltolja a képet felfelé, hogy alul marad kb 10-15 cm-es fekete sáv. Így marad a nem teljes fépernyős nézet, de akkor alul és felül egy-egy 2-3 cm es fekete sáv amit sehogy nem tudok kihozni a képből.
    ''Nincs avalamilyen segédprogi az ATI kártyákhoz is mint pl. az nVIDIA kártyákhoz a TVTOOL?''

    Ha tud valaki segítsen plíííz!!!
    A jótanácsokat előre is várom ill. koszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák