Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kali

    legenda

    válasz buvartacsko #83 üzenetére

    nagyon sok router megfordult már a kezemben, legalább egy konfigurálás/teszt idejére, ebből a típusból is rengeteg, ettől függetlenül 10 óra után kibontok egy ilyen routert, de hidd el, nem sokra fogsz menni a kapott értékkel, pláne nem 15 megabit/sec - vagy annál csak kicsit gyorsabb - net esetén, mert;
    - g szabványos (névleges 54 megabit/sec) ellenoldal/eszközök esetén ~ 20 - 22 megabit/sec sebesség környékén realizálódik a valós/tényleges átvitel, úgymond fizikai korlát adott! (ez bármilyen két g szabványos eszköz között igaz, nem csak ezen router esetében!)
    - a valós/tényleges átviteli sebesség nem csak a router függvénye, jelentősen számít az ellenoldal milyensége, annak illesztése, továbbá a beállítások, a környezeti tényezők [a két eszköz közötti távolság, nagyobb (fém)tárgyak, bútorzat, esetleges fal(ak) száma]...stb! ezért is nem szokás fix átviteli képességről beszélni, hiszen még adott router és ellenoldal párosítással is látványosan más átviteli sebesség születhet úgy, hogy két eltérő környezetben/helyszínen teszteled!
    mellesleg (csak) 25/5 megabit/sec sebességű netem van, ha azt rászúrom adott router wan portjára, akkor a g szabványos wifi modullal rendelkező notira picivel több, mint 20 megabit/sec megy át - a már fent említett okok miatt -, a teljes 25 megabit/sec sebesség nem, ellenben az n szabványos wifi modullal rendelkező notira még 10 méterre, és két falon át is simán átmegy a netem teljes sebessége! amennyiben gyorsabb net lenne, ami a router valós wifi átviteli képessége környékén mozog, úgy a routerrel egy helyiségben még mondjuk adott lenne a maximális sebesség, de az ellenoldallal távolodva, és falakat beiktatva, már látványosan csökkenne a valós átvitel sebessége, így számtalan mérési eredmény prezentálható, mind valós, csak mondjuk mind más környezeti tényezők mellett realizálódott...
    szóval bizonygatásra szerintem nincs szükség, nem fogható kézzel egy adott mérési eredmény, ami bárhol készül, hiszen más környezetben, más ellenoldallal, más beállításokkal...stb, már más eredmény születhet!

Új hozzászólás Aktív témák