Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fel

    addikt

    válasz frame>24 #6625 üzenetére

    A Vibratation Force (rezgős) kontrollerekben csak egy rezgő motorka van. Ilyen van gamepad és kormány is (pl: Logi Vibration Force Wheel, Rumblepad II).
    A Force Feedback kormányokban, már egy kicsivel komolyabb szerkezet van, egy nagyobb nyomatékú villanymotor, amelynek az erejét feltekerve rendesen meg kell dolgozni, ahhoz hogy befordíts egy kocsit a kanyarban :) (... a Logi G25-ben két kisebb motor van). Remekül lehet vele szimulálni a különböző erőhatásokat, melyek a kormányzott kerekeket érik (pl. padkára hajtáskor szépen kitekeri a kezedből stb.) Összetettebb a dolog, mint egy csak rezgősben, mert az ugye "csak" rezeg... ha nekimész a falnak, ha rámész a rázókőre, akkor is csak rezeg, nincs különbség.

    Saját vélemény:
    Ha a TDUn kívül nem játszol szimulátorokkal, akkor szerintem a kormány teljesen fölösleges kiadás... egy két analóg karos gamepad tökéletesen megfelel hozzá, már így is sokkal jobban lehet irányítani, mint billentyűzetről és lényegesen olcsóbb (kb 5000 Ft).
    Ha viszont a TDUn kívül érdekel valami komolyabb szimulátor is, akkor érdemes szemezgetned a Logitech MOMO Racing és a Driving Force Pro (én itt vettem) kormányokkal, ár/érték arányban sztem a legjobbak.

Új hozzászólás Aktív témák