Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • G@ben

    addikt

    Sikerült vennem távcsövet. Ezúton is köszönöm lugosi kollégának, hogy élőben kipróbálhattam pár távcsövét, illetve hogy ellátott hasznos tanácsokkal! :R Ez utóbbit külön köszönöm a többi topiklakónak is! :R
    Egy Vortex Solo 10x25 lett a befutó, de kipróbálhattam a 8x25-öst és a 10x36-ost is. A 8-as nagyítása nekem kicsit kicsi volt, a 10x36-os pedig méretben még határeset, árban viszont jócskán túllépte a keretemet. Az első 10x25-ösnél hosszabb otthoni vizsgálódás után fedeztem fel, hogy a kép széle homályosabb, ráadásul nem egyenletesen, úgyhogy visszamentem a boltba, ahol kipróbálhattam egy másikat, ami körben már érezhetően élesebb, illetve sokkal egyenletesebb képet adott, így ki is cseréltettem.
    A 10-es nagyítás tényleg a max, ami kézben még nagyobb remegés nélkül tartható, de mivel túrázáshoz kell, nem mozgó dolgok követéséhez, pl madarak, így emellett döntöttem, de próbaképp egy repülő sirályt szépen tudtam vele követni.
    Szürkületben és sötétben is teszteltem, nem tudom, hogy milyennek kéne lennie, de nem ad sötétebb képet, mint szabad szemmel, igaz, világosabbat sem, illetve összehasonlítva az Aulense 10x50-es binokulárral (ami a valóságban inkább 7x50), éppcsak sötétebb képe van, vagyis részemről ezt is jónak értékelem. Féltem a 2,5-ös kilépő pupillától, de egyelőre nem tapasztaltam hátrányát.
    Összességében merem ajánlani ezeket a távcsöveket, illetve a praktex.hu-t, ahol én is vettem, habár nem kifejezetten távcsöves bolt, hanem fényképész, így nem is tudtak minden kérdésemre válaszolni, de nagyon segítőkészek, kipróbálhattam mindent, illetve a csere is szó nélkül ment.
    A fentiekhez a laikus tévedés minden jogát fenntartom! :DDD

    Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

Új hozzászólás Aktív témák