Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rison77

    senior tag

    Ha már az eredeti topicot nem akarom teleoffolni evvel. Látom mostanában mindenki 1000W+ tápban gondolkodik a konfigjához, holott az egész össz vissz nagyon max 650W-nál nem fogyaszt többet, még úgy se ha a jelenlegi asztali kínálatból összeválogatja az összes kályhát. Jelenleg ugye kb pont abban az időszakban vagyunk ahol a gyártók megakadtak egy bizonyos csíkszélességen, és kb mindenhol abból sajtolják ki a maximumot eléggé elszállva a fogyasztással, de ugyebár ezt se tudják a végtelenségig stackelni. Ha elindulnak a kisebb csíkszélességek felé, akkor a fogyasztás is csökken. Ami a következő években nyilván várható is. Nem tudom, ez ilyen nyugodt érzést kelt, hogy van egy 1000W-os tápom max terhelésen se fogyaszt a rendszer 650W-nál többet, ha kéne (mire?) ott van 350W tartalék, amiért súlyos tízezrekkel többet adtam ki, mint egy 750W-os tápért, de csak ott "lóg" a levegőben. Ezt úgy a tápos topic utolsó 300-400 hsz-ét elolvasva szűrtem le, amikor átolvastam, az ajánlott tápokat. Vagy én vagyok nagyon eltévedve, és 5 éven belül már annyira el fog szállni a fogyasztás, hogy az 1000W már kb standard táp lesz? :DDD Oké persze ez már évek óta így megy, emlékszek amikor egy 2009-es i5-750 hd5770 konfigomhoz néztem tápot, már akkor is mindenki 650-750w-os tápok felé kacsingatott, holott az egész rendszer 400W-nál nem fogyasztott többet, én meg így elbújtam a kis chieftec ctg 500-80p tápommal, ami még így is overkill volt. Szóval érdekes jelenség ez mindenképpen.

Új hozzászólás Aktív témák