Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hanee

    senior tag

    válasz S W A T #357 üzenetére

    Szia!

    Oké, ezen nem veszünk össze, én kívánom neked, hogy ne legyen igazam és meg tudj tanulni jól otthon, tanár nélkül.

    Négy nyelvet? Nos.. az illető csinált egy saját céget, és például most készülnek irodát nyitni Spanyolországban.. oda pedig nem árt némi spanyoltudás. A nyelvtudás megnyitja a világot mindenféle értelemben. Vannak olyan országok, pl. Finnország, ahol a gyerekek az iskolában eleve 2 nyelvet tanulnak, és még esetleg hozzátanulnak egy harmadikat, tehát legrosszabb esetben is 3-4 nyelven beszélnek. Ez csak ilyen magyar sajátosság szerintem, hogy az emberek 40-50%-a alapszinten sem beszél semmilyen idegen nyelvet, és csak az emberek 5-6%-a sajátít el felsőfokú szinten egy nyelvet.. De ha kimész külföldre, sok országban a lakosság 90%-a legalább középfokú szinten beszél angolul és vagy németül/franciául.. kivéve Franciaország :DD

    Egyébként nekem is vannak hosszú távú céljaim, mert ha lehetőségem nyílik rá, elköltöztetem a kis családomat külföldre. Feltéve, hogy kapok olyan állást külföldön.

    hanee

Új hozzászólás Aktív témák