Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DuplaZso

    aktív tag

    válasz mark75 #42 üzenetére

    Heló !

    Úgy gondolod esetleg, hogy nincs semmi igaza Eastman kollégának ? Sarkosan fogalmazott, ez kétségtelen. Viszont a helyzet az, hogy az ilyen kis csökevények mint ez a fattyú, aki ugyebár nemhogy csak "diákcsínyből" emelt kezet tanárjára, de meg is ütötte - és azt a többi kis ökör meg fel is vette "videóra" - na az ilyen gennygócok azok, akiknek a száma és "határozott"sága - ha csak az utóbbi 10-15 évet nézem - Isten bizony nem akarok hülyeséget mondani, de úgy vélem, mindkét tekintetben kábé nagyságrendnyivel nőtt ! És ez egyszerűen tűrhetetlen ! Egyre több ilyen Tajgetosz-pozitív egyedet látni/hallani az utcán, az életben, és a média is ezeknek a férgeknek a hírét terjeszti, hogy a hozzá - egyelőre csupán - hasonlóak példát tudjanak venni a "menő csávó"-imázsról.
    Nem mellesleg pedig korántsem rendjén való, hogy egy olyan ember tartson órát, aki nem tudja a kezében tartani azt és a diákokat.

    Egyébként ez a jelenség szinte már törvényszerű. A TV-ben 12-es karikával ellátott filmekben k...vaanyáznak, b...megeznek, dől az erőszak és a büntetlen, megtorlatlan pusztítás minden kereskedelmi csatornából. És ami igazán a szívem csücske : Tónika-"só", Ballábzs, Anyátok közt ! (Most hirtelen ez a három jutott eszembe, de nyilván a "másik" csatornán is megvannak a hasonló kaliberű "alkotások") Amíg ilyen mediális szennyel vagyunk etetve, addig ne is várjunk mást !

    Félreértés ne essék, én sem voltam "jó gyerek" amíg iskolába jártam, sőt !

    Általánosban szegény jóanyám annyiszor ment miattam raportra, mint valószínűleg semelyik másik kölöké.
    A már akkor is idős környezet/biológia/technika/tesi tanáromtól jópár nyaklevest kaptam, és igen, mindenki előtt ! Mert megérdemeltem ! És mert így a kevésbé "merész" nyikhajok is tudhatták, hogy mire számíthatnak. Mert Tamás Elek Tanár Úr - igen, így, végig nagybetűvel - nem tűrte a fegyelmezetlenséget, és azzal büntetett minket, amivel megérdemeltük ! Legfőképp a szégyennel. Hisz kinek fájt az a csattanós nyakleves ? Ugyammá ! Meg sem éreztem, pedig vagy 20 centit kilengtem némelyiktől ! :K

    Aztán középsuliban - és így, 30 feletti fejjel fogalmazódott meg csak bennem igazán - nagyon is jól tették, amikor a fegyelmim folyományaként kivágtak, mint annak a rendje. Az a suli (Fáy, a Mester és a Haller - asszem, volt Hámán Kató - sarkán) nem tűrte azokat a diákokat, akik nem az iskola színvonalának megfelelően viselkedtek. Azóta az ottani tanárokat igen nagyra értékelem más - szakmai és emberi - szempontból is.
    A szép az egészben az volt, hogy ahová - az Ihászba - "átrúgtak", ott a Fáy akkori nevelési igazgatója - aki egyike volt azoknak, akik nyilván a legkevésbé akartak látni előző "székhelyemen" - lett az egyik beugró óraadó a befogadó suliban, úgyhogy természetesen ott már tanított engem, holott a Fáyban nem. :DDD Ám az egymással szemben tanusított tisztelet az első perctől az utolsóig megvolt, legalábbis én így éreztem, érzem. A Fáyba egyébként még akkor is - s majd évekkel később is, igaz akkor már ritkábban, de - rendszeresen visszajártam elektronika-szakkörre. Áldassék itt külön is a neve Hegedűs Tanár Úrnak, aki elvetette bennem a ménkű szeretetének magját !

    Szóval igenis meg kell torolni - esetenként keményen - a kirívó viselkedést, nincs pardon ! És egy tanár az Tanár és Pedagógus legyen egy órán, ne pedig célpont !
    Arról pedig, hogy ez jelen esetben nem így történt, arról többen is tehetnek...de ebbe nem megyek most bele.

  • DuplaZso

    aktív tag

    válasz kicsitomi88 #79 üzenetére

    Ha szemtől szemben állnál vele, megmukkanni sem mernél. Itt meg hepciáskodsz tinédzser létedre a névtelenséged mögé rejtőzve...
    Őstag, ehh... !

Új hozzászólás Aktív témák