Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ktibi77

    újonc

    Sziasztok,

    Telekom Sat TV-nk van, két box-szal: CO1000 és a felvevős CO1000P. A problémám, hogy nagyon idegesít már a hdd kerregése, és kicserélném egy SSD-re (nyilván a P-sben). Az eredeti benne lévő vinyó ext3-ra van formázva, látom is pc-n (a fájlokat is, igaz lejátszani nem lehet, de ez most lényegtelen is).

    tune2fs ennyit mond róla:
    tune2fs 1.42.13 (17-May-2015)
    Filesystem volume name: SATA1-13-14
    Last mounted on: /media/ubuntu/SATA1-13-14
    Filesystem UUID: 792db356-a523-4437-8c59-83a0b3f464dd
    Filesystem magic number: 0xEF53
    Filesystem revision #: 1 (dynamic)
    Filesystem features: has_journal ext_attr resize_inode dir_index filetype sparse_super large_file
    Filesystem flags: signed_directory_hash
    Default mount options: (none)
    Filesystem state: clean
    Errors behavior: Continue
    Filesystem OS type: Linux
    Inode count: 1013744
    Block count: 122096000
    Reserved block count: 6104800
    Free blocks: 121973931
    Free inodes: 1013729
    First block: 0
    Block size: 4096
    Fragment size: 4096
    Reserved GDT blocks: 994
    Blocks per group: 32768
    Fragments per group: 32768
    Inodes per group: 272
    Inode blocks per group: 17
    Filesystem created: Tue May 22 16:37:41 2018
    Last mount time: Tue May 22 16:41:05 2018
    Last write time: Tue May 22 16:41:05 2018
    Mount count: 2
    Maximum mount count: -1
    Last checked: Tue May 22 16:37:41 2018
    Check interval: 0 (<none>)
    Lifetime writes: 32 kB
    Reserved blocks uid: 0 (user unknown)
    Reserved blocks gid: 0 (group unknown)
    First inode: 11
    Inode size: 256
    Required extra isize: 28
    Desired extra isize: 28
    Journal inode: 8
    Default directory hash: half_md4
    Directory Hash Seed: 18640761-4959-41e9-a30a-e4b23ca44477
    Journal backup: inode blocks

    Na most az SSD-t akárhogy formázom ext3-ra, akármilyen paraméterekkel, a következő a helyzet: látja a box a partíciót, de nem tudom beállítani PVR-nek, azt mondja formázzam előtte. Ha rámegyek arra, hogy formázás, akkor egy rövid "operation failed" a hibaüzenet. Már kismillió paramétert végigpróbáltam (inode, journaling...stb) és sehogy nem akar működni.
    Érdekes, hogy fat32-t is lát, és USB-n pendrive-ot is látja, ext3-t és fat32-t is, még a nem felvevős is, de a jelenség ugyanaz: nem tudja beállítani PVR-nek és formázzam, majd operation failed.

    Mi lehet a megoldás? Az eredeti vinyóról a partíciót nem tudom 1-1 copyzni, mert az SSD-m nyilván kisebb. A méret nekem nem gond, nem őrzök felvételeket 1-2 napnál tovább. Olyat nem próbálnék, hogy az eredetin lecsökkentem a partíciót és úgy 1-1 copy, mert a végén az eredetit sem fogja látni.

    Másik extra kérdés: ez most conax? a kártyán semmilyen info nincs. Milyen CI modult vegyek, ha arra kerülne a sor?
    Köszi!

  • ktibi77

    újonc

    válasz DJ. Ru$y #94253 üzenetére

    Igen, próbáltam. Ugyanez a jelenség.
    Azt még megnézem, hogy az eredetit klónozva másik nagy vinyóra mit kezd vele.

  • ktibi77

    újonc

    válasz kopa1 #94265 üzenetére

    Köszi, kipróbálom. Egy darab felvétel nincs rajta, töröltem mindent.

  • ktibi77

    újonc

    válasz ktibi77 #94245 üzenetére

    Végül sikerült megoldani, leírom, hátha valakinek jól jön:

    1. Az eredeti 500 gigás diskről klónoztam mindent sector-by-sector egy másik meglévő (nagyobb) vinyómra, hogy az eredetit ne kelljen nyüstölni, nehogy valami elíródjon benne, és akkor végképp brick legyen. A klónozást EaseUS-szal csináltam Windows alól.
    2. A klónozás után beraktam a box-ba, felismerte és működött. Igaz, hogy a box már nem tudta formázni, arra ugyanúgy hibát írt, de működött a felvétel és minden pvr funkció, a formázás nem érdekes.
    3. Ezen a nagyobb vinyón lecsökkentettem a partíció méretét, hogy az SSD-re ráférjen majd. Ezt linux alól gparted-dal csináltam. Fontos: align: cylinder. Rápróbáltam, továbbra is működött.
    4. Jött az utolsó lépés, a megfelelő méretű partíciót átvarázsolni SSD-re. Ezt megint próbáltam sector by sector, EaseUS-szal, AOMEI-vel is, de nem ette meg a box, viszont a gparted-dal történő átmásolás után működött a boxban.

    Kaptam tippnek clonezilla-t: ezt is próbáltam, viszont az már az eredeti klónozásánál szétszállt valami hibával.

Új hozzászólás Aktív témák