Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #41133696

    törölt tag

    válasz djculture #29429 üzenetére

    Amit mondasz abban van igazság, de nézd meg mi megy Európa nyugati részében. A színvonaltalan különböző - néha már egyenesen extrém és bizarr - "realityk" honnan származnak? A kis Hollandiából, ahol tudjuk, hogy amilyen magas az életszínvonal olyan alacsony az erkölcsi.

    A másik része meg az a dolognak, hogy lehetne ezen változtatni - elvileg minden nép más és más -, mégis a mi népünk is vevő az ilyen műsorokra. Ha nem lenne nézettsége nyilván nem adnák, mert akkor a reklám időt sem bírnák értékesíteni ami ugye ezek között helyezkedik el. Amerikában már a 40-es években is léteztek ilyenek.
    Ha már reklám, amit említettél, hogy ugye kereskedelmi adóknál szét szaggatják a műsorokat...

    Azért itt majdnem 40 évig - és nem csak itt hanem az egész Keleti Blokkban - ismeretlen volt az, hogy legyen az film vagy egyéb tévés műsor közben reklámot nyomjanak az arcodba. Előtte meg utána volt minimális mennyiségben, de közben sohasem. A keleti blokk - most nem számoltam utána de nyilván az oroszokat, az ukránokat a lengyeleket, a románokat stb és minket is beleszámítva 300 millió feletti populációt kitesz. Generációk nőttek úgy fel, hogy ez teljesen ismeretlen piaci modell volt számukra. Aztán jött a 90-es évek és ugye egy új modell került bevezetésre, betörtek a kereskedelmi tévék. Simán előfordulhatott volna, hogy legalább egyik másik nép gyomra nem veszi be a dolgot és nem lesz nézettség. De lett.

    Egyébként meg ha színvonalas műsort akar nézni az ember megvan rá a lehetősége: Nat Geo, Discovery, Viasat Nature/ History stb a reklám itt is megvan, de a Spektrumon-on egy időben nem volt. Ja és pont ezért vagyok elégedett a HD csomaggal, mert azon természeti és történelmi adók amiket én nézek részben HD -ben vannak. Távirányítóval lehet szavazni, tiltakozni, demonstrálni. Nálunk leginkább csak ezek a csatornák vannak nézve, meg a hír műsorok. Mondjuk azt jobban csípném ha az m1 m2 helyére bekerülne a Discovery, de nyilvánvaló okokból ez nem lesz.

    Szerk: egyébként a hangerőt reklámnál normálisabb tévék már lekezelik :D

    [ Szerkesztve ]

  • dchard

    veterán

    válasz djculture #29429 üzenetére

    Egyetértek és kiegészítem azzal, hogy sajnos tudományos csatornák kínálata is rég a múlté. Amikor az ID disco-n megy a szellemvadászat teljesen nyilvánvaló átverésekkel, amikor a szórakoztató műsorok gyakrolatilag átvették az uralmat ezeken a csatornákon, mikor az a megmaradt valóban tudományosnak szánt műsor is hemzseg az elemi hibáktól, akkor miről beszélünk? Ráadásul lassan sűrűbben van reklám ezeken mint az ingyenes kertévéken. És ezek lennének a prémium csatornák... Emlékszem még arra az időre, amikor a Disco-n is valódi tudományos műsorok mentek, amikor a témában nemzetközi szaktekintélyek szólalatak meg, fél óránként volt 5 perc reklám, de még azok is meg voltak válogatva. A Disco-n láttam először a Lexus RX400h reklámját amit olyan élvezetes volt nézni mint magát a műsort. Régi szép idők... Mostmeg az idiotizmus és a felszínes slendriánság...

    Lassan az a kevés műsor ami érdekel is inkább a felénél kikapcsolom, mert megunom a rettenetes mennyiségű ajánlót. Ez is milyen már egy egy órás műsoron belül minden negyed órában elmondják ugyanannak a csatornának ugyanazt a két műsorát ajánlgatják.

    Igazából az utóbbi hetekben oda jutottam, hogy hiába jobb a kép a T-homenál mint a DIGI-nél, ha úgysem nézem. Inkább lemondani kellett volna mindennemű TV előfizetést a fenébe... Ha elköltözöm biztosan nem fogok TV-re pénzt adni, inkább veszek nagyobb net csomagot...

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák