Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • snyper990

    őstag

    válasz Gallmix #146445 üzenetére

    Nem nagyon akarom már tovább firtatni a témát, mert nincs értelme. Egyszerű véleménykülönbség az egész, ami preferenciákon alapul :)

    Bár azt sem értem, hogy miért értelmezik emberek negatív jelzőként az „elavult” szót. Például küldetéskritikus eszközöknél, ahol a stabilitás, és az abból eredő biztonság elsődleges szempont, bevett szokás elavult technológiát alkalmazni (pl. műholdaknál, de úgy tudom egyes repülőknél is réges régi terveken alapuló processzorokat és mikrokontrollereket használnak), pont azért, mert ismertek az esetleges gyengeségek, és ami javítható volt szoftveresen, azt már javították.

    Viszont van pár egyértelmű tévedés, amit szeretnék tisztázni.

    „Kábeltvn is van műsorinformáció, műsorújság és egyebek.”
    A kulcsszó az interaktivitás. Persze, elérhetőek azon is olyan információk, amiket a szolgáltató hozzácsatol. Az azért messze van attól, amikor a műsorleírásból pl. direkt linken átnavigálsz egy film, vagy akár egy szereplő IMDB oldalára... Kb. olyan, mintha azt mondanád, hogy minek az internet, amikor van teletext is...

    „A visszanézést timeshift funkciónak hívják”
    A timeshift az csak az élő adás visszatekerése. Ha eszedbe jut/észreveszed, hogy tegnapelőtt adtak egy műsort, amit meg szerettél volna nézni, az kábeltévénél a tipikus „így jártál” esete. Persze IPTV-n sem feltétlenül lehet mindent visszanézni, de nem technológiai korlátja van, ha nem elérhető egy műsor.

    „[...] + funkció, ami eleve nem is jár, csak külön ha a szolgáltató megállapodik az adott céggel.”
    Ez az androidos szolgáltatói boxok esetén alapvető tévedés. Az Android TV/Google TV rendszer esetén az Operator Tier tanúsítvány megszerzésének és megtartásának alapvető feltétele, hogy nem korlátozhatja más szolgáltatók szolgáltatásainak elérhetőségét a platformon. Nem szolgáltatók közti megállapodás kérdése a dolog. És eléggé úgy néz ki, hogy a Telekom ezzel a platformmal tervez hosszú távon, illetve gondolom eléggé fájna, ha visszavonnák a tanúsítványukat, és hirtelen nem használhatnák tovább a már kint lévő és a már megrendelt sokezer droidos boxot.
    A Netflix hiánya valószínűleg kis mértékben a Telekom sara is, mert az első T-s droidos box gyártójának honlapján közzétett specifikációja alapján a Nf előtanúsítvány megvolt a boxra. Lehet, hogy tényleg csak a távirányítóról hiányzó Nf gomb miatt bukott a dolog. Az meg inkább a Nf hülyesége. Előbb-utóbb csak észreveszi, hogy elmúltak azok az idők, amikor még tetszőleges feltételeket diktálhatott, mert most már versenyhátrányba hozza vele magát.
    Persze üzleti érdek is nyilvánvalóan a T részéről, mivel az új droidos box távirányítóján érdekes módon elfért egy FilmKlub gomb, ha jól láttam... Kérdés, hogy ezzel tud-e új előfizetőket szerezni erre a szolgáltatására. Ha tippelnem kéne, szerintem nem a gomb hiánya miatt nem terjedt el eddig sem...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák