Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • EncinoMan

    csendes újonc

    Sziasztok

    Szünetmentes vásárlás előtt állok és a topik jelentős részének elolvasása után... azt hiszem nagyon mellé nyúltam volna ha olvasatlanul vásárolok :D

    a majdani konfig amihez kelleni fog:
    Asus rog z370 alaplap
    I7 8700K
    2X8gb DDR4
    Gtx 1050Ti 4gb oc
    1X SSD
    1X 2tb HDD
    Seasonic prime gold 650 (aktiv pfc-s)

    legyen benne tartalék a későbbi bővítésekhez, online és tiszta szinuszjeles lenne a terv, az áram ingadozás, energiatüskék, pillanatnyi áramkimaradások kiküszöbölésére. nem kell hogy sok-sok percig tudjam üzemeltetni, csak annyi hogyha tartósan elmenne az áram szépen biztonságosan leálljon a gép önállóan (mondjuk 30mp után lekapcsol az nekem tökéletes) hálózat védelem nem feltétel (tavaly sikeresen betalált egy villám a póznába a routerből meg a hálókábelen keresztül tovább a notiba... szóval azóta kizárólag wifi-vel vagyok hajlandó csatlakozni :D )

    kicsit tanácstalan vagyok az ügyben, mind márka mind teljesítmény terén, keresgélés közben ugyan találtam egy ilyet: APC Smart-UPS SUA1000I felújitottan kedvező áron ami jónak tűnik. de bármilyen megoldás érdekel
    (jó lenne olcsón megúszni ha ez lehetséges)

    előre is köszönöm a segítséget

  • EncinoMan

    csendes újonc

    válasz Cs1csó #12500 üzenetére

    Szia
    A tápegység már megvan (kisebbet nézegettem eredetileg, viszont ez akciósan kicsivel volt drágább mint az 550-es így el is hoztam ezt. Tervezzünk előre és gondoljunk a későbbiekre címszóval) többi alkatrész pedig érkezőben van. A bővítés is egy későbbi hosszabb folyamat lesz (ha lesz) plusz memoria és HDD(k) valahol a listán van az 1080- is csak nem most, és nem ennyiért :D

    Elnézést az online dolgot félrenéztem,
    A felújítottban a leírás szerint át van nézve az elektronika, és új aksit is kapnak (ill tesztelik is eladás előtt hogy biztosan minden rendben van-e vele, 1év gari jár hozzá) ami vonzó benne az tényleg az ára, amit linkeltem olyan 50k körül van akciósan, szemben a kicsit modernebb ilyen teljesítményű testvérével aminek 100+ az ára (a linkelt típusra azt írta az apc oldala hogy Magyarországon nem elérhető (??)

    jó lenne max 70K körül megúszni az ups-t...
    ha alatta az még jobb lenne persze... ha felette van az pedig... nos még mindig olcsóbb mintha beüt valami és a fél gépet kellene kicserélni (nekem szerencsém volt a biztosítómmal a villámkár és térítés kapcsán, a szomszédomnak egy másik társaság viszont valami röhejes összeggel szúrta ki a szemét, a tavaly tavaszi/kora-nyári örült nagyviharos időjáráskor történt)

    A villámkár... az kb mint a Nagy durranás első részében hullajelölt Thompson létra alatt, fekete macska, eltört tükör stb... esete volt :O :DDD
    Addig én is mindig mindent kihúzgáltam (lapost is, pedig direkt védett hosszabitóban van) a net pedig wifi-n oszlott egészen előző napig, csak valahogy nem volt az igazi a jelerősség így előkerestem a kábelt hogy megnézzem azzal milyen... nyugtázva hogy úgy nincs gond majd ránézek mi lehet a baj később most jó lesz ez... úgy is maradt... kicsit fújdogált a szél... lehet lesz kis eső később... a délutáni filmezés alatt meg bealudtam mikor felriadtam alkonyati sötétség meg egy hatalmas villanás majd csattanás... led-es lámpa kialudt... fel is pattantam hogy gyors kihúzom a konektorból a notit... (még a végére sem értem a gondolatnak hogy szerencsére nincs baja mikor becsikózódott a kép és pápá) a szakvélemény szerint a modemből a hálózati kábel közvetítette tovább a túláramoz a géphez...

Új hozzászólás Aktív témák