Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #95590400

    törölt tag

    válasz Gabesz87 #10847 üzenetére

    a hangrendszer miatt lehet, jobb/biztosabb lenne a színuszos ups. nekem ugyan megy a történet négyszögjelről is, de tényleg valami "gagyi" sztereó hangcuccom van még a 90-es évekből.
    mondjuk kétlem, hogy maxra kijáratod a hangcuccot, szerintem még a felére sem. szóval ha esetleg tudsz szerezni egy mezei fogyimérőt, akkor több támpont lenne, mennyit eszik valóban a cuccos.
    nekem egy Eaton Protection Station 500 van, arról kényelmesen elmegy a proji/hang/gép.
    én mindenképp a felújított, garanciális színuszos ups-ek környékén nézelődnék:
    sosups, upsakku.

    [ Szerkesztve ]

  • Benőke

    őstag

    válasz Gabesz87 #10847 üzenetére

    Ez kerekítve a sallangokkal együtt kb 1200W. Ez azért elég combos fogyasztás, és ennek tetejébe ez csak max, nem tudom mennyi lehet a tipikus. Olyat kell keresni ami a maxot is ki tudja szolgálni maradéktalanul. Jó lenne tudni mit húz a hálózatról, mert gondolom van veszteség a tápegységükhöz is. Akkor pedig még komolyabb lehet a max. (Ha ebben még nincsen benne a tápegység vesztesége és mondjuk 80% hatásfokkal számolunk, akkor az az 1200W akár 1500W is lehet)

    Azt nem tudom melyik eszköz hajlandó nem szinuszos szünetmentessel működni.
    Azért fontos ez mert jelentős árkülönbség van a szinuszos és nem szinuszos között.

    Az ár is érdekes téma lehet. Mi a keret? Szinuszos pláne ha 1200W ál többet kell bírjon akkor az mélyen zsebbe nyúlós. 200k +
    Nem szinuszosból pedig nem is nagyon van olyan ami 1200W -nál többet tudna.

    Márkákban APC és EATON, sok van még, én ezeket ismerem ezek jók.

    Szóval át kéne gondolni mi a keret és mit szeretnél feltétlen rákötni a házimoziból szünetmentesre.
    Szinuszosból nem kertelek egy 2200VA -s APC Smart az kb 240k ez 2000W -ot tud kb.

    Nem szinuszosból 2000VA környéke a max amit kapni. Ez olyan 1200W.
    Inkább megbontanám a dolgot és több szünetmentest javaslok ha mindent rá akarsz kötni.
    Ez így is 100k környéke lenne.
    pl EATON 5E2000 1200W kb ~70k
    illetve egy EATON 5E1100 (660w) ~33k vagy egy 5E1500(900w) ~41k
    Vagy tetszőleges kombinációk.
    Esetleg csak a projectort kötöd rá hogy ne főljön meg és legyen ideje kikapcsolni...
    A Többit pedig túlfeszültség védett elosztóba dugod.

    Jó eséllyel mindegyik megy nem szinuszossal, de azért mérget nem vennék rá.
    Az mondjuk jó lenne ha tudnál kölcsönbe kérni egyet és kipróbálnád melyik hogy szereti a négyszögjelet szinusz helyett, és egy fogyasztás mérőt hogy még is mit húz a hálózat felől...
    Ha mondjuk a projector nem szereti a négyszög jelet, akkor sincsen gond, mert az EATON árul 100k alatti szinuszosat is ami a projectort kiszolgálja. EATON 5SC 750i (525w) ~67k, esetleg APC Smart-UPS 750VA SMT750I (500W) ~85k

    APC ből használtan is akadnak felújítottak, esetleg érdemes lehet abban is gondolkodni, de ott már csak szinuszosban...

Új hozzászólás Aktív témák