Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lpeet01

    csendes tag

    Jelen!

    Április 1-jén tettem a SznkaN nevű jómadár ellen feljelentést és TETTES TÁRSA ellen!

    "Tisztelt Hatóság!

    Internetes fórumon történt kommunikációt követően vételárat előre utaltam és ellenszolgáltatást nem kaptam, ezért feljelentést kezdeményezek Nagy Istvánnak magát kiadó tettes és ismeretlen női társa ellen .

    A teljes történet:
    A hardverapro.hu fórum tagja vagyok, ahol regisztrált felhasználók hirdetnek és általában megbíznak egymásban. Itt hirdetett egy eladó dvd gyűjteményt, mely dvd gyűjtőként felkeltette figyelmem és a 27.000Ft vételi árat írásban 20.000Ft-ra alkudtam( + 1500Ft posta) , majd egyre jobban belementünk a kommunikációba. Csatolt levelezésemhez, csatolt híváslista is társul. Itt láthatóak a kommunikációk.
    Mivel elsőre nem néztem a távolságot, Ő írta mikor tudok a filmekért menni, mire visszaírtam, hogy posta lenne jó. Volt akkor már 2 pozitív értékelése regisztrált felhasználóktól, gondoltam beszélek vele és meglátjuk.
    Hívószámom megadása után egy átlagos, hozzáértő férfival beszéltem, aki hívott engem. Elmondta a telefonban, hogy a filmek jó állapotúak, van amely bontatlan, vanak több lemezes dvd-k melyek nagyobb súlyt nyomnak és “tapasztalata alapján” 20-25kg-os Fox Post csomagban megy el, “náluk Orosházán, a Tescoban van automata”.
    Végül is más szállítást választottam, melybe azonnal beleegyezett.
    Utalásom előtt hívtam, melyre egy meglepett női hang vette fel és nem mutatkozott be. Bemutatkoztam és kértem Nagy István-t aki hamar átvette a telefont és mondta, hogy délután lesz gép előtt akkor fogja látni és intézi a szállítást.
    Délután hívott, hogy indulna feladni, becsomagolta egy "Kitekatos macsakaeledeles nagy dobozba, de most beszélték, hogy hétfőn délután Füzesabonyba kell intézni valamilyen ügyet és azt követően személyesen elhozza és át tudom nézni a lemezeket, hogyan tetszik, megtekinthetem”. Belementem, hiszen így nyilatkozott: “a Pick Pack pontra sem érne oda hamarabb”.
    Eljött a hétfő. Kora délután telefonált, Ő magától, hogy “Füzesabonyban vannak és úgy indulnak Budapestre, hogy hozzám érnek 17 óra felé.” Kértem, amikor az autópályáról lejönnek telefonáljon. 17.40-kor néztem órámra, hogy még semmi, gondoltam hívom. Azóta a hívószám nem kapcsolható.
    Írtam aznap este egy kérdőjelet a fórumon, majd 03.31-én, hogy fel fogom jelenteni.

    A fórumra nem lép be. A fórum szolgáltatójával, üzemeltetőjével felvettem 03.30-án a kapcsolatot, hogyan jártam, letilották a hirdetéseit és 03.31-én újra írtam a szolgáltatónak, hogy amennyiben gondolják és lehet tegyék hírré az aggályos nevet és számlaszámot, annyi választ kaptam “tegyem meg azonnal a feljelentést” …

    Sajnos azt gyanítom nem csak én sétáltam be Nagy István, vagy ki tudja hogyan hívják csaló csapdájába.

    Kezdeményezem a feljelentést!
    Amennyiben lehetséges kérem tanú meghallgatásomat Jászárokszálláson tehessem meg!"

    Lpeet01

  • Lpeet01

    csendes tag

    Wow, micsoda jó fejlemények!
    A feljelentésemet követően, most érdeklődtem másodszor a rendőrségen, mert még nem kerestek. Már van bűnügyi iktató számom és bűnügyi előadóm is, akit holnap újra megpróbálok keresni.
    Akinek gondja, baja van, felmerül a csalás, megkárosítás esete és nem jelentkezik a "parner" először vegye fel a kapcsolatot az itteni adminisztrátorral és Ők is azt javasolják tegyél feljelentést. Ha 1e Ft, ha 50-100eFt mindegy, ne legyints a kicsire se! Ténylegesen írd le a történetet, screenshotold ki a beszélgetést, híváslistád, utalási dokumnetumokat és a hozzád közelebbi nagyobb rendőrkapitányság mail címíre írd meg a feljelentést! MIHAMARABB!! :K

    Lpeet01

Új hozzászólás Aktív témák