Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
Nem is árt felpörgetni a dolgokat mert mostanában elég sok projekt van tologatva és ideje lenne őket idén piacra is dobni.
YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCPOOVQF1ff2oAL3strJ_5Uw
-
-
Geri Bátyó
őstag
Inteléknél a szövegelés az nagyon megy, de ha mögé nézünk, az elég szánalmasan fest. Ez a legjobb: "az Intel 7 már tömeggyártásra is alkalmas".
Éppen csak a 2. procigenerációt adták ki ezen elnevezés alatt, de előtte még 3-at 10 nm néven (Cannon, Ice, Tiger). Szóval az 5. generációnál már alkalmas tömegtermelésre ez a gyártástechnológiájuk. Szép.
Azért ez sem rossz: "az Intel 4 a kísérleti gyártás fázisába lépett".
Ez meg az a 7 nm, amiről bő 2 éve azt mondták, hogy annyira jól halad, hogy dobják a 10 nm-es asztali fejlesztéseket és inkább ezt vezetik be. Most meg büszkén bejelentik, hogy elindult a kísérleti gyártás. Ha számításba vesszük a 14 és 10 nm szerencsétlenkedését, akkor ezt a bejelentést úgy 5 éve kellett volna megtenniük."Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)
-
Dr. Szilikát
senior tag
válasz
Geri Bátyó #3 üzenetére
Felesleges volt ezt a régies (talán latin eredetű) szót abszolválni, Kabos Gyula is használta már.
Manapság már elég ócska benyomást kelt, lehetne magyarul is fogalmazni. Egy magyar cikkben.
[ Szerkesztve ]
-
Geri Bátyó
őstag
válasz
Dr. Szilikát #4 üzenetére
Nyilván nem nekem szól, de azért válaszolok.
Szerintem is latin eredetű és éppen ezért azt gondolom, hogy Kabos idejében is már egy nagyon rég óta használatos szó volt és integrálódott (igen, beépült) a magyar nyelvbe szinonimaként a befejez, elvégez mellé. Szerintem nincs ezzel semmi baj. Sokkal nagyobb baj, amikor valaki egy magyar mondatban a szavak felét valami angol szóval, vagy pláne szlenggel helyettesíti. Na, az tényleg ócska. Ez legfeljebb ósdi, bár az is elég degradáló (igen, leminősítő, lekicsinylő) jelző lenne arra, hogy választékosan fogalmaz. Persze ez csak az én véleményem, de én mér az 50-hez vagyok közel."Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)
-
Busterftw
addikt
válasz
Geri Bátyó #3 üzenetére
Itt keveredes van.
Az Intel 10nm-en jott ki az Ice Lake CPU csaladdal mobilon
Aztan Intel 10nm Superfin-en jott a TIger Lake.
Az Alder Lake pedig a 10nm Enhanced Superfin volt, ami at lett nevezve Intel 7-re, hiszen ez a node mar pariban volt a TSMC 7-el.Tehat szo sincs arrol, hogy csak most lett tomeggyarthato allapotban.
-
-
Busterftw
addikt
Ha konkret termekeket nezunk, ami nyilvan nem teljesen pontos, mert minden node/lib stb eltero, akkor a TSMC 7nm-en keszult Ryzen 4000 szeriat az Intel 7-en keszult Alder Lake perf/wattban megelozi.
Abban igazad van, hogy a node melletti szamok kb 20+ eve marketing szovegek, de ez igaz az osszes gyartora.
Az Intel 22nm, a TSMC 12nm, Samsung 10nm, mindegyik marketing szam, koze nincs a valosaghoz.[ Szerkesztve ]
-
Geri Bátyó
őstag
De az azért meg van ugye, hogy ezek a fejlesztések azért kellettek, mert a 10 nm sehogy sem akart működni. Az eredeti 10 nm-nek is a 3. változatán jött a Cannon és a 4.-en az Ice.
Ha jól megnézed, még most sem tökéletes, mert magasabb órajeleken borzalmasan elszáll a fogyasztás. Annyit értek el, hogy most már legalább bírja a magas órajelet és a kihozatal is elfogadható szintű.
Szóval jól hangzik a superfin, meg az enhanced superfin, de valójában ezek kényszerlépések voltak és a marketingesek tálalták."Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)
-
Busterftw
addikt
válasz
Geri Bátyó #11 üzenetére
En ezt ertem, viszont garantalom, hogy a tobbi gyartonal is csak a sokadik verzio kerul a partnerek ele.
A Samsung sem ugy kinalja a 8nm-ert, hogy hetfon bevezetik es kedden mar megy rajta a gyartas. Sokadik iteracio lesz csak tomeggyartasra kesz.
A 10nm-rel az volt a gond, hogy tul magasra lottek az elejen, mar ami density-t illeti. 2.3x nem industry atlag. -
Geri Bátyó
őstag
válasz
Busterftw #12 üzenetére
Nyilván mindenhol kell finomítani és hozzák az új revíziókat, mire elindul a tömeggyártás, de az eredeti 10 nm-nél ennél többről volt szó. Amin végül az Ice kijött, vélhetően már a közelében sem volt az eredeti értékeknek, mert folyamatosan lazítani kellett az elképzeléseken. Minden esetre kíváncsi lennék, hogy végül mik lettek a számok. Valószínűleg sosem tudjuk meg.
"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)
-
Fücsök007
őstag
válasz
Geri Bátyó #13 üzenetére
Ice Lake és Raptor Lake között sokat javult a node, végül megközelítették a régebben elvárt szintet, csak túl sok idő és pénz ment el rá, továbbá drágább is lett a gyártás ahhoz képest ahogy 7-8 éve eltervezték. Szerencsére levonták belőle a megfelelő tanulságokat, ezért is fognak visszajönni 2-3 év múlva TSMC mellé a csúcsra.
-
Geri Bátyó
őstag
válasz
Fücsök007 #15 üzenetére
Ez mennyire biztos? Túl sok érdemi infót nem ad ki az Intel évek óta. Ahogy elnézem a Raptor teljesítmény/fogyasztás mutatóit, nem azt érzem, hogyez a 10 nm annyira jó lenne.
"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)
-
Geri Bátyó
őstag
Gyanítom, hogy itt is lesz erről hír, de ennyit gyorsít az Intel a kritikus projekteken. Töröl, csúsztat, hazudik. [link]
"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)
-
Fücsök007
őstag
válasz
Geri Bátyó #16 üzenetére
Nem az asztali proci a mérvadó ha a node milyenségére vagy kíváncsi. Zen3+ és Raptor Lake mobil között 70W alatt AMD előny van, 70-80W között egyenlő teljesítmény, végül 80-120W között Intel fölény. A node tényleg kiforrott mára, de az új Intel 4/3 node olcsóbb lesz és jóval hatékonyabb, ezért amint lehet átállnak a mostani 10nm-es gyártósorokról mind az asztali, mind a szerver vonalon. Nem véletlen, hogy mobil vonalon már idén jön az új node, mert Zen 4 mobil ellen 70W alatt a Raptor Lake nagyon elvérzik, a Meteor Lake pedig versenyképes lesz, de erőfölény nélkül.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
ph Az év végi átszervezéseket is sikerült abszolválni, ami főleg az AXG üzletágat érintette.
Állásajánlatok
Cég: Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség
Város: Budapest
Cég: pepris.de
Város: Budapest