Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • martonx

    veterán

    válasz csoszogi #94925 üzenetére

    Nem értek veled egyet. Egyrészt nézd meg mit ért el az elhivatott tanerő :D Kirúgták őket, és most huszadrangú maximum pár ezer fős tüntetéseken elhivatottkodhatnak.
    Másrészt, amit én is döbbenten látok, hogy a tanárok 95%-ának simán megfelel a jelenlegi helyzet.
    Szóval abszolút nem lepődök meg azon, hogy az elhivatottak inkább otthagyják a francba az egészet, a többi kretén tanár meg hagy heverésszen a posványban.
    Én mentem volna tünteni, de pont azért nem mentem, mert minek menjek, mikor szemlátomást a tanárok 95%-ának éppen semmi baja a jelenlegi rendszerrel? Majd ha azt látom, hogy tanárok ezrei, tízezrei mennek tüntetni, én is ott leszek.
    A fiamék szerveztek tüntetést a Vasváriban. Több tanár is odament hozzájuk, és próbálta lebeszélni őket, mondván, hogy jól van minden, nincs miért tüntetni. Utána jött a megfélemlítés, hogy igazolatlan órát kapnak.

    És tudod mi ebben a slusszpoén? Hogy volt olyan tanár a Vasváriból, aki jelentkezett hozzánk, mert annyira elege volt a szerencsétlen helyzetből, és hogy a tanárok ennyire birkák. Tényleg jó volt szakmailag, fel is vettem. Nem kicsit volt tudathasadásos az állapot, hogy a fiam legjobb programozó tanárát felvettem. Viszont rögtön háromszoros fizetést kapott, és szuper elégedett. Azt mondja, hogy 44 éves korában végre elkezdhet élni :) Idén először el tudott menni külföldre nyaralni!
    Illetve megengedtem neki, hogy óraadóként visszamenjen tanítani heti 4 órában a Vasváriba, mert imád tanítani. Tudod milyen szinten mozog a Vasváriban a programozó tanárok maradéka? Sírni tudnék, annyira fingjuk sincs arról, amit tanítanak. De nekik meg is felel a jelenlegi állapot.

    A dolgok ritkán feketék és fehérek. Nagyon nem szarom le a tanárok sorsát, és nagyon nem jókedvemben fizetek inkább a magán órákért. De amíg a tanár társadalom 95%-ának megfelel a jelenlegi helyzet, sőt inkább kiközösítik maguk közül a jobbakat, nemhogy kiállnának magukért, addig nincs miért tüntetnünk.

    Én kérek elnézést!

  • lorcsi

    veterán

    válasz csoszogi #94925 üzenetére

    Annyi fele nyelvvizsga van most mar
    melyiket csináltak meg a fiaid ?

    MÁS:
    erdemes megnezni a Partizan a finn oktatasrol szolo videojat. Tanulsagos

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák