Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • alga

    tag

    válasz K.O. #11 üzenetére

    Tegnap kaptam meg az alkatrészekből összerakott gépemet. Úgy vettem, ahogyan Te szeretnéd, tartós bérletre. Ez azonban tudtommal jelenleg csak a CHS nevű cégnél megoldható (természetesen az alvállalkozóin keresztül), de ők (mármint a CHS) rettenetesen lassúak (nálam majdnem egy hónap alatt jött össze az összes alkatrész).

    Ez a konstrukció (tartós bérlet) csak azoknál a cégeknél megy, amelyek a K&H bankkal szerződtek, azaz Albacomp, CHS, HP, Kventa, és még legalább egy cég, akiknek nem tudom a nevét (de akármennyi lehet, én nem törekedtem a teljességre). Közülük tudtommal a CHS-nél a legteljesebb az alkatrészek listája. De ha igazad van, akkor a Querty és a Mikland is ott van (már?) a lehetőségek között, róluk nem tudtam.

    Alaplap (és floppy meghajtó) nem kapható a programban, azt magadnak kell beszerezni, és nem térítik vissza az árát. Az összes többi alkatrészt meg lehet vennni, de az összeszerelést vagy megcsinálja a bolt, ahol veszel, vagy nem (nem kötelességük, kivéve, ha megrendeled, elvállalják, és fizetsz érte nekik).

    A módszer a következő (már ha az elmélet és gyakorlat egybeesik az én esetemmel): kinézed, mit akarsz venni a fővállalkozó listájából (egy tartósbérlet egy cég termékeire köthető), és keresel egy boltot, ahol árulják ezeket. Megtudod, melyik bankfiókhoz tartoznak. Bemész a boltba és közlöd velük, hogy tartós bérletre akarsz vásárolni. Erre kitöltenek egy nyomtatványt, amin felsorolják a rendelésed, és az árakat. Ehhez kell a visszaigénylő személy is, papírokkal (személyi, adókártya, lakcímkártya, stb.). A papírral (és a visszaigénylő személlyel) elzarándokolsz a bankba (érdemes előre egyeztetni velük). Oda kell vinni a SEx jogosultságot igazoló papírt is, plusz az alkatrészek árát, plusz 12000 Ft-ot (ez a bank nyeresége). Megcsinálják a papírokat (elvileg fél óra, nekem kettő óra volt, nem beszélve az azt megelőző formanyomtatvány egyeztetési tragikomédiáról, ami egy nap volt), befizeted a teljes összget (plusz 12000 Ft egyszeri díjat).

    A bankban kapott szerződéssel kell visszamenni a boltba, akik ekkor adják fel a rendelést.

    Aztán már csak ki kell várni, hpogy megjöjjenek a holmik. Mikor megjöttek, megkapod az alkatrészeket, a papírokat, garanciákat, plusz a céggel is megkötöd a tartósbérleti szerződést (megint kell a visszaigénylő aláírása).

    Szóval a dolog működik, de még nagyon döcög, minden lépésben előfordultak akadályok, tévedések, szerencsétlenkedések. Pl. a megrendelt cucc helyett más jött (R9500->R9600), végig lutri volt, hogy milyen lesz a 2,6 MHz P4 processzor (végül 2,66-os lett), változtak az árak, és így tovább. Én a végén (azt hiszem) a VGA kivételével nem jártam rosszul (az áremelkedést a cég nyelte le), de mostani eszemmel nem vettem volna VGA-t, hanem kivárom, míg jön valami tényleg jó.

    De nekem már otthon dübörög a gép (5.1 hangfalakkal ez könnyen megy), szóval elégedett vagyok.
    Még egy megjegyzés: Nekem nem kellett monitor, egér, billentyűzet, CD-író, Op rendszer, tehát ezeket nem vettem, így elég jól belefértem a 180000 Ft-os keretbe.

    Alga

  • K.O.

    tag

    válasz K.O. #13 üzenetére

    Ha valaki látott már a sulinet keretében AMD athlon 2500+-ot az írjon!!! :))

  • alga

    tag

    válasz K.O. #13 üzenetére

    Kereső minden cégre irányítószám alapján:
    http://www.sulinet.hu/ado/ oldalon Értékesítési helyek menüpont;

    Kifejezetten CHS alvállalkozók:
    http://www.chs.hu/chsweb/sulinetexpress/ertekesites_hely.xls

    Ha már magad nem vagy képes beírni egy-két szót a keresőbe... ;)

    Alga

  • alga

    tag

    válasz K.O. #19 üzenetére

    Ha beírod a keresőbe (google), hogy Sulinet Expressz és CHS, akkor az első három találat között ott a CHS Sulinet oldala. Én erre gondoltam.

    Egyébként általánban szívesen beírom a linkeket, csak néha bosszant, hogy nagyon sokan alapszinten sem használják a keresőket. Pedig azzal gyorsabban és kevesebb gépeléssel meglenne a keresett oldal, mint amennyibe egy fórumos kérdés kerül. (Nem számolva a válaszra várás idejével.)

    Alga

Aktív témák