Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • meroly

    veterán

    Sziasztok!

    Gyerekemet átverték valamelyik játékban (azt hiszem TF2).
    3 fegyvert akart egy srác, név szerint Budai Ákos Mohácsról 10 euróér megvenni tőle. A termékeket megkapta, a kifizetés már elmaradt.
    Az accountjában látszik, hogy hamar túl is adott már rajtuk, gondolom több felhasználóval rendelkezik.
    Természetesen azonnal jelentette csalóként.

    Én pedig az egész oldalt fogom feljelenteni a rendőrségen, mert sajnos nem vagyok képben, hogy ezt melyik felsőbb szervnél lehetne jelezni. Irogatni nem fogok, telefonszámot, bármi magyar elérhetőséget nem találtam.

    Tudok-e még valamit tenni?

    Köszönöm

    [ Szerkesztve ]

    Impossible is nothing

  • meroly

    veterán

    válasz Golden9 #102806 üzenetére

    Ott csinálták egy privát beszélgetésben, ami tiltás után nem látszik. A vevő ott tett írásbeli vételi szándékot a három termékre 10 euróért. Szerintem ez jogszabályilag is megállja a helyét. Majd miután átkerült hozzá a három termék, elűnt. Tipikus amatőr, de ha mindez egy felnőtt embereknek szánt, regulált felülelen (pl. vaterán) zajlik, akkor már a rendőrség kopogtatna nála.

    Mutatom: [kép]

    Köszönöm a tippet, a gyerek megtette a bejelentést, ha 30 napon belül nem érkezik érdemi válasz, felsőbb szerv nem lévén csak a rendőrséghez tudok fordulni. Illetve mivel az én kártyámmal történt a feltöltés, ezért a banknál is be fogom jelenteni, mint csalás és kártyával való visszaélés.

    cyberwarfare: köszi, meglesz, rendőr ismerős stratra készen áll ;)

    [ Szerkesztve ]

    Impossible is nothing

  • meroly

    veterán

    Igazatok van, tanulópénznek teljesen jó volt, olcsón megúsztuk. Nem a 10 euró a lényeg, nem is az összeg érdekel, hanem az elvek! Ha csak sima csere-bere lett volna termékek közt, akkor is zavarna a dolog, hogy az ilyen csalókat nem lehet végleg kitiltani, vagy hogy az oldalnak nincs semmi elérhetősége ahol panaszt lehetne tenni és ahol egyből intézkednének.

    A legszomorúbb az egészben egyébként az, hogy a gyerek ezek után még szívesen jár ebbe a minősíthetelen közösségbe, ahol se összetartás, se a játék szenvedélye nem érvényesül csak az hogy hol tudunk lopni, csalni, átvágni a másikat. Bár ezen sincs semmi meglepő, ilyenek vagyunk mi magyarok. Legalább az életre neveli.

    Gyerekként engem is átvertek laptop vásárlásban, az sem volt nagy tétel, egy használt gép, anyuék mégis elvittek a rendőrségre és megtettük a feljelentést. Érdekes módon pár nap múlva visszakaptam az árát és még a gép is nálam maradt.

    Azt szeretném, hogy a gyerek megtanulja, hogy igenis azért vannak a világban szabályok, és azok be nem tartása szankciókat vonjon maga után. Kicsinyes csalók mindig léteztek és fognak is létezni, de ha a túloldaon egy összetartó csapat áll (mint pl itt a PH!-n), akkor ezeknek hamar véget lehet vetni.

    Elnézést a kirohanásért, de az igazságtalanság bánt nagyon, és természetesen tisztelet a kivételnek, minden olyan tagnak a steam-ben, aki tud kultúráltan játszani.

    (#102812) ollie: köszönöm, egy hasonlót vártam. Ez is jellemző, hogy ha betörnek hozzád és megölöd a betörőt, téged ültetnek le. Hol itt az ártatlanság vélelme?......

    [ Szerkesztve ]

    Impossible is nothing

  • meroly

    veterán

    Köszi srácok, lenyugodtam, gyerek egyből kapcsolt, már magától is tudja hogy mire kell innentől figyelnie. És köszi a tippeket is, meg a bannolt usert, drágakövet, stb. Majd mutatom neki :R

    Impossible is nothing

Új hozzászólás Aktív témák