Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Lecter

    csendes tag

    válasz jolti05 #1388 üzenetére


    Hát azért recsegést én nem tapasztaltam, pedig egy ideje integrált hangkariaim voltak. A hangminőség tekintetében meg valóban szar, azt aláírom, meg nem is támogat semmilyen szabványt.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz jolti05 #1388 üzenetére

    Jobb-e annyival...hát ez egy fogós kérdés. Tudtommal az alaplapi cucc szinte semmit sem támogat, és a minap azt hallottam, hogy az integráltak is rendesen lehúzzák a procit.

    Azért nem ártana kissé tisztázni pár dolgot. Tudnillik ugyan mindenki dobálódzik, hogy az alapi AC97 így meg úgy, meg a realtek az semmit sem tud, csak éppen ez így kegyetlenül nem igaz! A Realteknek van jópár fajta chipkészlete, és ezek bizony nem egy téren lazán felveszik a versenyt a nagyra tartott X-Fikkel, sőt, néhány apróságban többet is tudhatnak.

    Először is kezdjük az egyik lényeges résszel: a legtöbb mai alaplapi realtek rendelkezik digitális kimenettel! Aki tehát pl. erősítőre vagy olyan házimozirendszert köt rá, amelyiknek van optikai bemenete, az inkább így kösse össze, mint jackdugókkal. A digitális kimenet esetén pedig ugye nem kell az aranyozott csatlakozók meg hasonló dolgok miatt aggódni.

    Az ALC850 és 88x szériás alaplapi hangkeltők kezelik az EAX 1.0 és 2.0-át, és a korábbiak az A3D-t és a DirectSound 3D-t. Hogy kell-e az újabb EAX az erősen függ attól, hogy mire használja az ember és hogy milyen hangkeltőt köt is rá. Nem vitatom el, hogy az újabb EAX-ek megfelelő hangkeltőkkel tényleg jobb térhangzást produkálnak, de én is láttam olyat, hogy megvett egy ismerős egy Fatal1ty X-Fi csúcskártyát - azért, hogy egy sima Sztereó fülessel játszon, a moziknál meg a házimozirendszere szól, csak éppen azt az alaplapi realtek optikai kimenetére is rá lehetett volna kötni... (igen, az optikain az X-Fi csak stereo szól alaphelyzetben (ha jól tudom), de ha pl. DVD filmet nézel Dolby Digital / DTS hangal, akkor csak ''átmegy'' rajta, nincs semmiféle feldolgozás).

    BTW én alaplapit használok évek óta, de semmi recsegést, zavart nem hallottam, igaz ''csak'' egy altec lansing acs45.1 és egy acs43 van (volt) rákötve, és szép térhangzást adott azért (évekkel ezelőtt még az ALC6xx sorozatnál volt némi sustorgás vinyóhasználatkor, ha feltekertem a hangerőt). Most az optikai kimenetére egy erősítő van kötve.

    [Szerkesztve]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák