Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rommel6600

    őstag

    válasz Franx #17018 üzenetére

    "Azt szeretném megkérdezni, hogy érdemes a PS5-öt a soundbarra rákötni? Jelenleg a PS5 csak a televízióval van összekötve. Jobb lesz a hangminőség ha a PS5 a Soundbarra van kötve?"

    Janein, ahogy a művelt német mondaná.
    Elvileg mindegy kéne, hogy legyen, hogy a soundbar direktben van-e kötve, vagy TV-n keresztül _amennyiben_ a TV-n a passtrough támogatva és beállítva van. ☝
    Aztán meg mégis olvasni (mondjuk Redditen) olyan bugokról, hogy passtrough-val Atmos hang esetén az Xbox Series X-nél a Forza Horizon 5-ben van valamekkora hangdelay. (Én például ezt nem tudtam reprodukálni: vagy megoldották már a hibát, vagy sosem lett volna ez nálam)

    "Továbbiaban, a tv ugyanolyan képminőséget fog 4K-ban produkálni és a HDR-t is fogja tudni kezelni? A Soundbar gyártói oldalán ezt írják ugyanis, hogy a HDMI IN bemenete legfeljebb csak 4K (4:4:4 8 bit) felbontást képes fogadni."

    Igen. Ez tudtommal max 4K 60FPS-re jó (ez játékon kívül nem jelenthet [nagy] gondot, mert a filmek jellemzően 24 vagy 30 képkockát használnak másodpercenként, nagyobb felbontásra meg gyakorlatilag nincs is igazi tartalom, csak renderelt tesztvideók), és a HDR10+ mellett még a Dolby Visonnek is elég.
    Ha meg mégse, akkor az ilyen extrém tartalmakat lejátszó készüléke(ke)t külön kell a TV-re kötni, nem a soundbaron keresztül (a soundbart meg eARC-vel kötni a TV-re).

    "Illetve az szeretném még kérdezni, hogy ha kikapcsolt állapotban van a Soundbar, normális ha ilyen halk búgása van a bar közepén? Csak akkor hallani, ha a fülemet odateszem a bar-hoz."

    Passz. A régi (20+ éves) PC hangszóróim csináltak még ilyet, de az sem volt zavaró.
    Ami engem inkább zavar, hogy kb havonta újra kell indítani (hard reset: konnektorból kihúzás) a HW-Q930C-t, különben bebugol. Legutóbb például azt kezdte el ~1hónap után csinálni, hogy 10 másodpercig szólt, majd 10ig meg nem és ezt folyamat váltogatva...

Új hozzászólás Aktív témák