Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ssolitude

    őstag

    válasz BigBadPlaYeR #218 üzenetére

    Sajna a velocity-s megoldás nem akar működni,lehet bennem van a hiba.A prewiev-ról készíteni mentést,erre én is gondoltam,bizonyos esetekben jó is,perpillanat nem.
    Leírom pontosan miről van szó:indul a klip,teljes képernyőn(nevezzük A-nak),megy x másodpercig,majd ''zsugorodva''(cropping) elindul a képernyő bal sarkába,amikor odaér,na akkor az utolsó frame megáll és úgy marad.Amikor az A képernyő elkezd zsugorodni,akkor már látszik alatta a B,ami teljes képernyőn megy a mozgó A mögött,majd ez is zsugorodik,és elindul egy másik sarokba.Ezalatt már látszik a következő (C) képernyő,zsugorodás,ballagás a harmadik sarokba,stb.Végül lesz egy mozgó klip,a négy sarkában egy egy álló képpel,az álló képek az egyes event-ek utolsó frame-jei.
    A prewiev-ból kimásolás nem működik,mivel az előnézetben az adott event utolsó frame-je már a croppolt,''sarokba tolt'' képet mutatja.Mivel ezekből a képekből összesen 4 darab lesz,ezért egymásra kell tenni őket(+az ötödik,ami a négy kép alatt fog menni!),ám a kimentett kép fekete részét nem tudtam átlátszóvá tenni(lehet ez is az én hibám...).
    Ahogy sikerült:az eredeti event utólsó(croppolatlan)frame-jét mentem le.Megcsinálom a mozgatást és zsugorítást az event-en,majd egy üres eventbe beillesztem a képet(.jpg)és ugyanoda tolom az állóképet,ahol a mozgó(már eltolt,kis-kép)utolsó frame-je van.Így a croppolt .jpg addig van a képernyőn,amíg csak akarom,ezt már valóban lehet vonszolni mindenfele.
    Ez a mód nagyon időigényes,és nagyon nehéz ugyanoda illeszteni a jpg-t,ahol az utolsó frame van.
    Tulajdonképp olyasmire gondoltam,amit bigBadPlayer is írt,valami hasonló belső megoldásra.Hangsúlyozom:nem kizárt,hogy csak én nem tudtam megcsinálni.
    Ja és nem rossz az a kis weblap.Gratula:)
    Lerendereltem egy mintát,4 MB,ha megnézitek minden világos lesz...[link]

    ''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

Új hozzászólás Aktív témák