Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lacibacsi

    addikt

    Halihó!

    Tegnap este nekiláttam egy 27 perces videó rendereléséhez.
    Gondosan megnéztema forrás fájlokat, amik (a tegnap írtakkal ellentétben) PAL rendszerűek (canon kameráról származnak). A project beállításainál is PAL-t állítottam be, majd PAL DVD formátumban kezdtem el renderelni. A 27 perces anyaggal nem egészen másfél óra alatt végzett. Repdestem a gyönyörtől...

    Ezután (mivel még messze volt a hajnal) gondoltam, hogy összehasonlításként megnézem mit csinál ha a project beállításoknál NTSC van és PAL-ba akarom megcsinálni. Érdekes módon szinte ugyanannyi idő alatt végzett, a kész video mérete pedig bájtra ugyanannyi lett.

    Ez gyanús volt, ezért az első videómat (amivel először majd' nyolc órát szöszölt a gép) megpróbáltam végig PAL beállításokkal megcsináltatni. Bevallom őszintén, hogy nem engedtem végig a folyamatot, mert úgy kb. fél óra után amikor ránéztem kb. 9 óra hátralévő időt jelzett. Ebből pedig biztos, hogy nem lett volna másfél óra, de az is lehet, hogy ez is addig tartott volna, mint az első esetben.

    Ma este jön az Architect video stream próba. Tegnap azért nem fogtam bele, mert bíztam abban, hogy az NTSC-PAL dolgog miatt tart ilyen sokáig, de úgy látszik: tévedtem.

    Ezzel kapcsolatban egy kérdés: ez a video stream az aminek gondolom? Azaz: csak videó? A hangot hogy fogom alá csalni a dvd szerkesztésekor? És egyáltalán:ha külön megy a hang és a kép, akkor nem lesz köztük csúszás?

    Mellékesen egy megállapítás: a videók minősége sokkal (de sokkal) jobb, mint az Ulead-dal. Ott a legjobb minőségnél is előfordult pixelesedés, de itt akárhogy néztem és meresztettem a szemem, egyszerűen nem találtam renderelési hibát. Az én szememben ez igen sok plusz pontot jelent a Vegas javára....

    Na. Egyenlőre ennyit. Megyek dolgozni egy kicsit...

    Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

Új hozzászólás Aktív témák