Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • deakgyuri

    tag

    válasz KBeatrix #5614 üzenetére

    Amit kaptál csak az "általános feltételek", kivételes esetekben attól el lehet térni. Valószínűleg már a hibaelhárítással töltött idő miatt döntöttek úgy, hogy jobb ha a szerviz deríti ki a probléma okát.

    A Vaio Care-ben elég korlátozottak a tesztlehetőségek.

    Letölthetsz Passmark tesztet vagy OCCT tesztet.

    Ezeken beállítasz egy pár órás tesztet, aztán meglehet, hogy a hiba előjön.

    Én a helyedben még ellenőrizném az eseménynaplót, hogy találsz-e valami utalást a fagyásra.

    - Start
    - A keresőbe beírod, hogy "Eseménynapló"
    - Megnyitod a linket
    - Baloldalt - "Windows Naplók"
    - A megjelent menüben válaszd az "Alkalmazás" vagy a "Rendszer" menüre kattints
    - Középen a listában keresd ki a legutóbbi fagyás időpontja alapján, hogy van-e valami hiba.

    Ha van, akkor majdnem egyértelmű, hogy mi okozza.

    Ha nincs:

    Nem tudom, hogy a frissítéseket telepítetted-e, illetve, hogy előtt történt-e fagyás.

    Milyen környezetben tapasztalod? Véletlenszerűen / böngésző telepítése után?

    Mi van a gépre kapcsolva? Egér / külső winyó / nyomtató

    Internet? Wifi / LAN / USB / Semmi

    BlueTooth? - Bekapcsolva / kikapcsolva / használatban?

    Amit én tennék még:
    - Próbáld meg kitapasztalni, hogy mikor történik a hiba és tanuld meg reprodukálni.
    - Tiszta telepítés, netkapcsolat, frissítések nélkül próbáld meg reprodukálni
    a, Ha sikerül, akkor az már utalhat valami hardverhibára, de töltsd le a frissítéseket a support.vaio.sony.eu oldalról és telepítsd, majd a windows frissítéseket, hátha megoldódik a probléma
    b, Nem sikerül reprodukálni, akkor szinte biztos, hogy szoftveres.Ekkor mindent telepíts egyenként, és teszteld minden telepítés után.Ha megvan a hiba, akkor csak visszaálsz egy korábbi dátumra és azt a frissítést/eszközt kihagyod.

    Szerintem sok lépést elvégeztetek már, de hátha valamelyik lépés segít.

    [Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

Új hozzászólás Aktív témák