Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #99136000

    törölt tag

    Sziasztok!

    Én tavaly decemberben vásároltam egy VAIO PCG-K 315 Z Laptopot az ACOMP-nál, mert brutto 300e alatt nemigen láttam jobb ár/teljesítmény arányú gépet (egy-két Acer és Fujitsu gépet leszámítva,amelyek minősége azonban meg sem közelítik a Vaio termékekét, főleg a Fujitsu esetében). Nem is beszélve arról hogy a Sony X-Black kijelzője egyértelműen viszi a pálmát minden minden más gyártó kijelzőjével szemben (Bár ezt szerintem senki nem vonja kétségbe!).
    Azoknak, akik TÉNYLEGESEN használják is laptopjukat - és nem pedig csak azért vették, hogy legyen - pedig az egyik legfontosabb tényező: a Kijelző. Ha másért nem is, legalább már ezért is megéri VAIO-t venni.

    Ami azonban kétségtelen, hogy a Sony nem igazán veszi komolyan a magyar vásárlóközönséget, ugyanis nálunk a viszonylag magas ár miatt a legtöbb ember mégis inkább a gagyibb-olcsóbb Fujitsu,Albacomp, Gericom stb. gépek mellett döntenek,mert ugyanis a pénz az pénz! ( Az Acer szerintem a jobbak közé sorolható és még a designja is jó ).
    Az mellékelt angol/német Windows is ennek tudható be szerintem és elismerem, hogy a magyar Windows felvarázsolása a teljes gyári Drivekkel és Util csomaggal együtt azért tényleg nem a legegyszerűbb volt (ugyanis a HotKey program ami a gyors hangerő és fényerő váltáshoz kell, sokáig nem akart működni a magyar XP-vel).

    DE szerintem ami egyedülállóvá teszi a VAIO laptopokat az a semmihez sem hasonlítható: VAIO feeling. Akinek már volt valaha ilyen készüléke az tudja, akinek meg nem, az meg elképzelni sem tudja.
    Munkámból kifolyólag: a Vaioval tartottam már előadást vetítőről a parlamentben, a Miniszterelnöki Hivatalban és több Megyei Közgyűlés előtt, ahol aztán nem kis emberek voltak elhihetitek, de mindenki, aki a közelben volt az csillogó szemekkel nézte a hátoldalán lebegő nagy VAIO feliratot és láttam hogy többen is kacsingatnak gépem felé,majd közelebbről is megcsodálták eme ritka példányomat. Elhihetitek, hogy milyen büszke voltam utána a gépemre, mert tudom, hogy más márka esetében ez szóba sem jöhetett volna. (annak ellenére, hogy én is tudom, hogy ez a gép még az olcsóbbak közé tartozik a Sony-k között).
    A gépemmel mellékesen egyszerre 10-12 programot is használok folyamatosan ( Quark, Photoshop, Corel stb.) és még egyszer sem kellett ujraindítanom és nagyon megbízhatóan működik ( a 3000-res Pentium proci pedig adja az ívet, és szerintem fingatja az 1.6-os hasonló árkategóriájú gépekben található Centrinókat. Kiváncsi lennék azokkal hogy néznék HDTV adásokat, bár ez csak a személyes szubjektív véleményem).
    Mellékesen a billenytyűzet kidolgozása, pont kézreeső gombmérete és halksága is szerintem a legjobbak közé tartozik.

    A valós tények ellenére, azonban mégis vannak olyanok, akik fikázzák a Sony-t.
    CSAK TEGYÉK !!! Vagy irigyek, vagy üzleti érdekük fűzi hozzá (és ezek után esetleg csak a tapasztalat!)
    Én nagyon kevés pixekhibás Vaio kijelzőről hallottam eddig, nem igy más gyártók esetében. De tény, hogy a 100 millios Rolls-Royce is egyszer csak elromlik!

    Aki az általam állított tényekkel nem ért egyet, az nyugodtan írja meg!
    Csak ne hagyjuk kihalni ezt a Topicot.

Új hozzászólás Aktív témák