Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kacsento1

    senior tag

    válasz Ixion77 #27707 üzenetére

    Jelenleg van egy a6000+kit obi vázam+ pár manuális lencse. És úgy alakult a dolog, hogy lehetőségem lenne időnként bedolgozni egy dekorstúdióba, elvégzett munkák fotózására, pár munkafolyamat video készítésére, pl. autófóliázás, ilyesmi. És mellette végre komolyan beleállni a fotózásba, nem titkol céllal, hogy később akár meg is éljek belőle. Nagyon régóta gondolkodom rajta, és valóban ez az egy dolog ami igazán érdekel és inspirál. Ezen belül is az emberábrázolás. És most lenne lehetőségem portfóliót is kiépíteni, amit később felhasználhatok. Sony a200-al kezdtem 10éve, azóta volt egy Canon 5d classic vázam 85mm f1.8 objektívvel, ami sajnos beadta a kulcsot. Tavaly vettem egy a7mk1 vázat, ami nagyon tetszett, csak anyagi problémák miatt meg kellett vállnom tőle. De az a7-et csak manuális objektívvel tudtam használni kis ideig, ezért igazán ki se tudtam ismerni. Tavasszal vettem a mostani a6000 vázat, viszont a kialakítását nem nagyon tudom megszokni, és az 5d+85 páros elég magasra tette nálam a mércét képminőségben, és ezt az a6000-ben nem találtam meg sajnos.
    Most azon hezitálok, hogy maradjak e apsc vonalon egy a6400+85mm 1.8+35 1.8(esetleg sigma sor), vagy egy a7ii+85/1.8 és valami 24-35mm körüli objektív.
    Az a6400 előnye a brutális af szemkövetéssel, viszont a váz kialakítása nem igazán jön be, és ugye nem ff.
    Az a7ii előnye a szenzor, kialakítás, hátránya viszont az af, ami nagyon elmarad az a6400-től.

Új hozzászólás Aktív témák