Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wrathchild

    tag

    Sziasztok!
    2007-es frankó HD-Ready (1024x768) plazmát cserélném le 43-50 Sony 3D LED TV-re.
    Segítséget szeretnék kérni:
    kb. 3,5 méterről néznénk, Bluray, konzol, nem tűéles DVD sorozatok, filmek, TV adások (főleg HD-k, sport). SMART funkciók nem érdekelnek jelenleg.

    Főleg két témában nem tudok dönteni:
    43 vagy 50 (utóbbit szeretnék) és Full HD vagy 4K?
    Nem tudom, jelen esetben a több több, vagy a kevesebb lenne több...?:)

    Kérdéseim:
    -3,5 méterről nézve az 50col nem túl nagy? a nem full HD kép nem túl maszatos "ilyen közelről"?

    -ebben a távolságban 50-es méret esetén a gyengébb felbontású anyagok (fent említett dvd-k)
    ugyanolyan minőségűek lesznek a 4K és a FullHD TV esetén? Vagy ez esetben határozottan valamelyik ajánlott?
    4K anyagot biztosan nem nézek évekig, de nem tudom, hogy abban a TV-ben lévő technológia (felskálázás?) inkább szebbé tesz egy gyengébb felbontású képet ebből a távolságból, vagy épphogy jobban maszatolódik rajta, mint pl. a Full HD-n?

    KDL50W805 vagy KD49X8309 a két kiszemelt, de nem szeretném a különbözetet rádobni feleslegesen az utóbbira:)

    Köszönöm előre is a segítséget!

  • wrathchild

    tag

    Üdv!
    TV vásárlás előtt állok. 2007-es plazmáról váltanék. Mivel a várt OLED robbanás még mindig várat, így LCD.
    Keret 300 körül. Sony-t szeretnék. Mivel a Triluminos-ok jelentősen drágábbak, marad az Edge 3D vagy 4K.
    Hetek óta nézegetem, de egy kérdésre még mindig nem tiszta a válasz sem itt, sem Sony szalonokban, sem Mediamarkt-ban:)
    (30% HD TVadás - 10% Bluray - 30%DVD(!!) - 30% PS4)
    Ha dvd/gyenge minőségű dvd-t (régebbi sorozatok, pl. Jóbarátok, 24...) nézek 2,7 méterről 108cm-s
    4K (KD-43X8309C) tévéről, akkor jobban szétcsúszik-e a kép, mint ugyanaz egy (nagyobb) Full HD TV-n (KDL50W809C)??? (Max 50-es méret fér el!!!)
    Egyik Sony szalonban azt mondták, ilyen forrásnál célszerűbb a FullHD TV, másik Sony szalonban azt, hogy a TV képjavító technológiája pont erre van, de ami fontosabb, teszi is a dolgát, ezért ebből a szempontból is nyugodtan válasszam a 4K TV-t!
    De az kérdéses, hogy a fenti 4K TV mennyire belépő szint, ahol nem sokat várhatok e téren...???
    Vagy már ez a TV is szépen megoldja az 1 képpont van 4 helyre problémát?:)
    Full HD képhez pedig egyenesen ajánlotta a 4K TV-t.
    (50-es 4K viszont nem fér a keretbe, tehát az is szempont, nem kicsi-e 2,7 méterről a 108-as átló...?)

    A Mediam Marktban egy kolléga viszont erősen ajánlotta az LG 49UF850V TV-t, mert az 3D-is, 4K is, de főleg, mert IPS paneles. LG_t külső fórumokon amúgy is nyomják, esetleg van itt valaki, aki a választásánál szembe került ezzel az LG-vel? Tőle kérdezném, végül mi tántorította el annak megvásárlásától?

    Itt sokszor olvasható volt, hogy az Edge panel valóban gyengébb, mint az IPS.
    Ez határozottan kijelenthető, vagy TV-je válogatja?
    Az itt említett TV-k esetében ez döntő?

    SONY-nak van IPS panelje 300 körül, 43-50 kategóriában?

    Köszönöm előre a válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

  • wrathchild

    tag

    Üdv!
    Van Valaki itt, aki nézeget 3D-t otthon és szintén szemüveges és ezért esetleg minél nagyobb 3D szemüveget használ? Amiket automatikusan feldob a google, az mind ugyanannak a méretnek tűnik, valószínűleg kényelmetlen lenne szemüvegre rávenni...
    Budapesten Aréna IMAX 3D teremben adnak méreteset, olyat keresnék aktívat.
    Köszönöm!

  • wrathchild

    tag

    Üdv! Mi a véleménye, vagy tapasztalata, ha valaki "hasonló cipőben jár"?:

    3 méterről nézve HD anyagra (UPC csatornák, Bluray, konzol) az 55 col úgy olvasgattam, nem túlzó.

    1: Ez így van? (55w809c)

    2: De gyengébb minőségű forrás (DivX sorozatok) totál szétcsúszós, kásás lesz, vagy azért nézhető egyszer-egyszer?

    3: Számít, ha LAN kábellel csatlakozik a TV a netre, vagy a wifi (ha pl 100 sávszél jut neki) frankó a netflix, youtube... dolgokhoz?

    (Jó áron megrendeltem az 55-öst, de kicsit ráparáztam, hogy túl nagy lesz :D )

    Köszönöm!

  • wrathchild

    tag

    válasz B-L-A-C-K #20596 üzenetére

    4. Jogos.
    Nagyjából mindent meg is tudakoltam a tervezett 50w809C-ről....
    Majd elbattyogtam a Sony boltba, megtudtam, hogy a 28 garancia+biztosítást utólag is megfizethetem és egyébként az 55-ös aznapig csak 30-cal volt drágább...
    Vittem magammal pendrive-on igazi ratyi minőségű divX-eket (Jóbarátok 1. rész...) és megnéztem 3 méterről az 55-ösön is. Egész vállalható volt (nincs nyilván nagy elvárásom ezzel, csak azért nézhető kategória legyen), ezért óriási magabiztossággal megrendeltem.
    A para szépen lassan bújt elő... nem 4,5 méterre álltam-e? vagy a szemem is akarta a nagyobbat?.. :)

  • wrathchild

    tag

    válasz dualcore #20598 üzenetére

    Csak nekem nagyon jó ár :D 300.000

    A lélaktana a következő:
    pénz max,max,max 300.000 (és 2 hónapig valószínűleg enyém a házimunka..)
    50W80x nézegettem Mediában, Sony-éknál (MÁS BOLT NEM JÖTT SZÓBA!!) 270+garancia/biztosítás, azaz kb pont a max 300.000
    Mediában 55W80x 360.000 volt.
    De amikor mentem Sony-ékhoz divX-ezni, kiderült, a garancai/biztosítás utólag is köthető, fizethető és az 55W809C aznapig 300.000
    Na mondom, ezt fentről irányították:))

    Tudom, hogy 320.000 most is, de ha nincs több, az a 20.000 rengeteg pénz, így tehát marha jó ár volt a 300.000 :D

  • wrathchild

    tag

    Üdv!
    Megjött az 55W809C, köszönöm a válaszokat a "nem túl nagy?" kérdésre, úgy tűnik fél óra alatt megszoktam. :D Nagyon szép képe van.
    Viszont valamit bénázom, nem sikerül az aktív szemüveget beüzemelni.
    Samsung ssg-p51002, többször olvastam, hogy elvileg jó ehhez a TV-hez.
    Mit csinálok rosszul?:
    beállítások-bluetooth kapcsolatok-bluetooth bekapcs és eszköz keresése indít:
    ekkor megindul egy keresés "homokórával", azt ugyan kiírja, hogy a "a szemüveg regisztrálva" (gondolom ez jelenti a párosítást), de maga a homokórás keresés nem találja az eszközt, így csak kilépni tudok, de természetesen nem működik a szemüveg... :W

  • wrathchild

    tag

    válasz hitchins #20708 üzenetére

    Üdv! Ezzel a szemüveggel működik a 3D egy TVcsatorna, TV általi 2D-3D konvertálása esetében is? Köszi!

  • wrathchild

    tag

    válasz kriszti@n #20780 üzenetére

    Üdv!
    Én is kezdő vagyok a témában, de 2 hete vettem egy 55W809C-t, tehát valami még maradt az olvasgatásból:)
    A W755/756 és a W80x ugyanaz a TV, a W80x van szoftveresen lebutítva, de CSAK 3D tekintetében, tehát csak az a különbség. Ha 3D nem érdekel, akkor elég jó a W755/756.
    4K ügyben engem erősen lebeszéltek Sony-nál (is) a 800x típustól, az nagyon belépő szint, abszolút nem ajánlották. a 8309 az már ajánlott volt, de jelentősen drágább. Egyesek szerint a 4K szebb képet ad Full HD anyagnál is, de mások szerint viszont a VA panel érezhetően jobb, mint az IPS panel, márpedig a W755/756/80x VA panelesek, a 4K-s 800x IPS panel.
    Magánvéleményem az, hogy az enyémmel tökéletesen elégedett vagyok (bár most is plazmát vennék, ha még gyártanának, OLED-re meg nem tudtam tovább várni), a LED LCD "megfizethető" kategóriában szerintem a legjobb választás. Így 3D nélkül Neked a 755/756 lenne tökéletes.
    Tudtommal a 755/756 között színkülönbség van csak, a 805/807/809 esetében hasonlóan színkülönbség, vagy csak adott áruházláncban kapható + egy semmit nem számító "kamu" Hz értéke 800-900-1000 Hz.
    Tapasztalatból mondom, hogy ha 3 méter, vagy távolabbról nézed, mindenképpen gyűjtenék még egy kicsit egy 55W755/756-ra :D

    [ Szerkesztve ]

  • wrathchild

    tag

    válasz kriszti@n #20782 üzenetére

    Igen, én a 3D-t mindenképpen akartam.Bolt ügyben nem tudom, mennyire megbízhatóak a kis boltok, webáruházak, én csak Sony üzletben vagy Media Marktban gondolkodtam, a megbízhatóság mellett a kiterjesztett garancia/biztosítás miatt is. Gondold meg ezt!!! Végül Sony-éknál vettem és +28ezerért a gyári 2 mellé +3 év garancia+biztosítást. Jól jöhet az még... :D
    A hozzászólások alapján inkább vezetékkel csatlakoztattam netre, számomra meglepően gyors és stabil.
    Nekem semmi fagyás nem volt még, A beépített média lejátszóról korlátozott tapasztalataim vannak, mert nem vagyok egy formátum varázsló...:) MKV-t tökéletesen, gyorsan viszi, feliratokat kezeli, abszolút megfelel.

    [ Szerkesztve ]

  • wrathchild

    tag

    Üdv! Nem TV, de Sony...:)
    3D Bluray-lejásztót szeretnék venni, BDP-S5500.
    Sony-ék bizonyos üzleteiben (ahol hétvégén 20% akció van mindenre) sajnos nincs és már nem kapnak, mert március-április körül érkeznek az új lejátszók.

    Ha van esetleg, aki topon van a témában:
    én csak UHD lejátszót láttam 2016-os újdonságként eddig, amire nincs szükségem.
    Van info arról, hogy az 5500-as utódja mennyiben lesz jobb, szebb?
    Érdemes lenne várni pár hónapot?
    Vagy a FullHD TV mellé nem várható plusz szolgáltatás, tudástöbblet az 5500-nál?
    Köszi!

  • wrathchild

    tag

    válasz oliba #21363 üzenetére

    Üdv! 1 szavazat szintén az 55w80x mellett!!! :)
    Nem fogod megbánni! FHD, VA panel, 3D és méretre is megfelelő.
    Én 1 hónapja vettem, számomra tökéletes. 2,7 m-ről nézzük, aggódtam, hogy túl nagy lesz, de pont jó:)
    Az igényeimnek megfelelő képi beállításokkal napokig szöszöltem, mire aztán találtam egy olyat, hogy:
    gyári beállítás, az lett a megfelelő......... :C

    [ Szerkesztve ]

  • wrathchild

    tag

    Üdv! Ezen a személyes vásárlásos Media Markt áron ismerős venne egy 50W756-os TV-t, ha 161.000!
    De lakásfelújításban van még kb. 1 hónapig, addig nálam tárolná. Kérdések:
    személyes vásárlásnál milyen időhatárokra kell figyelnem?
    Elég pl. a jótállási idő (2 év, ha jól tudom) alatt kibontani, megnézni a pixelhibákat, működést?
    Mert akkor nem bontanám ki, csak a tulaj kb. 1 hónap múlva.
    Vagy szükséges pl. 3 (vagy akárhány) napon belül jelezni az esetleges hibákat, ha cserélni szeretnénk?
    Sony esetében mi a pixelhiba miatti csere feltétele: hány db hibás pixel, hol...?
    Mire kéne figyelni esetleg ebben az esetben, ha egy ideig parkolna a dobozában a TV?
    Gond nélkül visszacsomagolható a dobozába?
    (ha ki kéne vennem kipróbálni és lábat rá kéne szerelni, aztán leszerelni és vissza az egész a dobozba...)
    Amúgy tudja valamelyik e hétvégi vásárló, mennyi a házhoz szállítás erre a TV-re városon belül?
    Fektetve, döntve nem szállítható, ugye, tehát személyautó kilőve?:..
    Köszönöm!!!!!

  • wrathchild

    tag

    válasz cma8 #33447 üzenetére

    Üdv!
    Minden bekapcsolási sorrend esetén fennállt már ez a jelenség?
    Mert úgy rémlik, nekem is többször előfordult, de ha jól emléxem, mindig akkor, ha az erősítőt kapcsoltam be először, aztán a TV-t. Így nekem is a TV hangszóró lett az alapértelmezés.
    De ha a TV után az erősítőt, akkor a TV már írja is ki, hogy audiohangrendszer aktív.
    (W809C - Denon ARC)

  • wrathchild

    tag

    Üdv!
    Találkozott valaki hasonlóval és van ötlet, mi lehet a probléma?:
    KDL-55W809C
    Youtube videók reggel óta nem indulnak, hibaüzenetet ír, próbáljam később.
    A hálózati kapcsolat nem jelez hibát, maga a Youtube is mindig frissíti a videók előnézeti képét,
    rákattintásnál indulás helyett mégis mindegyiknél hiba.
    Nem regisztráltam GooglePlay áruházba, így nem is tudom, mi máson próbálhatom ki a netet..
    Csak Youtube-ot szoktam használni.
    Köszönöm!

  • wrathchild

    tag

    Üdv!
    Használ itt valaki 55-XF8505-ös TV-t?
    Ha kisegítene egy teljes beállítás listával, megköszönném.
    Öcsém vett most ilyen TV-t (sajnos a VA paneles, korábbi XE8505 már elfogyott, így ez az IPS paneles lett)
    és emléxem, amikor én a W809C-met először üzembe helyeztem borzasztó képe volt.
    Találtam youtube-on egy Sony alkalmazott által javasolt beállítás listát: színtelen, sötét, még rosszabb lett... Valószínűleg a TV számára kedvező volt, de élményindex 0...

    Viszont az itt kapott beállításokkal gyönyörű lett a kép, azóta is azzal használom, ezért remélem, van, aki tud az 55XF8505-höz is egy ilyet?!

    A másik:
    erre csak én vagyok kíváncsi:
    Olvastam, hogy nagyon le van húzva az XF8505, az IPS panel miatt, főleg a fekete szín ügyben.
    Az XF8505 IPS paneles, de Triluminos.
    Az én VA-s W809C-mel összehasonlítva ELVILEG szebb képet ad, vagy a nem triluminos VA a szebb/ajánlott a két TV közül??
    (4K most nem érdekes)
    Köszi! Üdv!

    [ Szerkesztve ]

  • wrathchild

    tag

    Üdv!
    Használ itt valaki 55-XF8505-ös TV-t?
    Ha kisegítene egy teljes beállítás listával, megköszönném.

  • wrathchild

    tag

    Üdv! Tudtok esetleg TAPASZTALATBÓL ajánlani androidos TV-hez (55XF8505) megbízhatóan, teljeskörúen (főleg youtube tekintetében), 5-6 m-ről is stabilan működő, Magyarországon megvásárolható, vezetékes billentyűzetet (touchpaddal legjobb, de külön egér is akár)? Köszönöm!!

  • wrathchild

    tag

    válasz Joshi #43381 üzenetére

    Átláttad a böszmeségem... :) Természetesen vezeték NÉLKÜLIT kerestem, úgyhogy köszi a tippet!!

  • wrathchild

    tag

    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni. Családban KD55-XF8505 TV vígan működött, de gyenge volt a lakásban a wifi jel. Vásároltak egy Asus AC65P routert és azóta több probléma is jelentkezett, részben a TV-nél: a wifi jel így sem stabil, sőt, úgy érzik, a 2G jel egyenletesebb, mint az 5G.
    A korábban kifogástalanul működő TV hangvezérlés azóta vagy egyáltalán nem reagál, vagy akadozva, a több szavas parancs utolsó szavát érti csak.
    A router valószínűleg nem a legoptimálisabban a TV asztalon van a szolgáltatói modem és médiabox mellett. (de korábban is innen jött a wifi jel, a szolgáltatói modemből).
    Kérdések:
    ha a mobilok és laptop látja a wifi hálózatot, bár néha gyenge a jel, attól valószínűleg a router telepítése megfelelő volt, ugye (csak rossz az elhelyezés)? ha nem az lenne, nem látnának jelet a készülékek.?
    Fentiek alapján mi lehet az oka a TV hangvezérlés akadozásának, hibájának?
    Egy router telepítésénél szükséges valamit a TV beállításokban még módosítani (a hálózat kiválasztásán kívül)?
    Utóbbinál 2G helyett 5G jel választása esetén van plusz teendő?
    Köszi!

  • wrathchild

    tag

    Üdv!
    Segítséget szeretnék kérni, hátha előfordult másnál is.
    55W809C TV rendelkezik Élő football móddal.
    Fizikai gombbal aktíválható és inaktíválható a távirányítóról.
    Sajnos nekem ez beakadt aktív módban, nem tudom kikapcsolni ezt a beállítást.
    Játékon kívül számomra nagyon zavaró, pont a kerülendő "szappanopera-élőkép" megjelenítést okozza.
    Áramtalanítottam, újraindítottam többször, minden forrás esetén próbáltam be- és kikapcsolni ezt a módot, ezeket 2 hete naponta megtettem, majd végül gyári visszaállítást is megtettem.
    De sajnos maradt az élő mód.
    Esetleg Valakinek van olyan TV-je, amiben ez az Élő football mód benne van és okozott ilyen problémát? És sikerült megoldani? :)

    Más:
    szeretnék újabb Sony tévére váltani, ha az előrelépés...
    Épp mostanság nézelődöm, olvasgatok, de nem jutottam közelebb a megoldáshoz:
    egy korszerűbb LCD, 55XG9505, esetleg 55XH9505, vagy OLED 55AG8 esetleg 55AG9?

    Ami számomra fontos:
    valósághoz minél közelibb kép főleg emberi bőr megjelenítés tekintetében.
    minél szebb fekete, megfelelő fényerő (a W809C-t 35/50 fényerőn használom, nagyobb nem szükséges, HDR képpel viszont nincs tapasztalatom)
    minél élénkebb, de nem túlszaturált színek, minél alacsonyabb input lag.

    4K Netflix-Youtube-PS4 Pro ( majd PS5) konzolon kívül időtartamában jelentős részben a meglévő FullHD/HD anyagokat is nézném a továbbiakban is (Vodafone kábel TV, Bluray).
    A jelenlegi W809C számomra kíváló képminőség utóbbiak tekintetében, de nem tudom elengedni, hogy 4K-ra váltsak :)
    Az igényeim közül a fekete nyilván Oled, a fényerő LCD (bár nem tudom, hogy valamelyik Oled nem rendelkezik-e a jelenlegi W809C fényerő 70%-ával, amennyit én azon használok (35/50)), a túlszaturáltság ÁLLÍTÓLAG az XH95 sorozat jellemzője, input lag XH-n sokkal jobb, mint az XG esetében....
    Nem tudom, melyik ötvözi legjobban a fenti igényeket.
    Ezért kérdezem: W8xx sorozatról mely (elsősorban XG95 és XH95, vagy AG9 és AG8) 4K Tv-re váltott kolléga mondhatja el, hogy nagyon elégedett a váltással, nem bánta meg ezért vagy azért a W8xx lecserélését?
    Köszi!

  • wrathchild

    tag

    válasz Piftuka #52732 üzenetére

    Köszönöm az alapos választ!! :)
    Mindent mérlegelve két lépéssel közelebb vagyok az XG95-höz.

    Sajnos semmilyen képmód váltással, módosítással nem tudok megszabadulni az élő football módtól... azért idegesítő (elsősorban természetesen azért, mert konzolon kívül elrontja az élményt), mert pont most szántam magam váltásra, de így az eladás problémásabb lehet...

    Abban bíztam, hogy az élő football mód csupán egy alkalmazott beállítás, a kép megjelenítésre vonatkozó több tucat beállítás egy konkrét kombinációja. Azaz az én általam alkalmazott beállításokat itt-ott módosítja és úgy kapom ezt a képet.
    Így, ha a dedikált gombbal nem is tudom kikapcsolni, de a sok-sok beállítás (vissza)módosításával megkapom az én verziómat.
    De nem így van.
    Szervízbe pedig nem szívesen vinném, garancia/jótállás már nincs, doboz sincs sajnos, így pedig nem szállítanám. Csak nincs más lehetőség...
    Jelenleg elég tanácstalan vagyok és bosszús, mert sokat ront az élményen.

  • wrathchild

    tag

    válasz Piftuka #52740 üzenetére

    Koszonom az otleteket, vegul a 12 oras aramtalanitas-gyari adatok visszaallitasa vegre megoldotta az elo football mod problemat!! Nem ertem teljesen, mi a varázslat lényege, de most jo, tobbet biztosan nem aktivalom azt a lehetoseget :)

  • wrathchild

    tag

    Üdv! Két kérdés:
    1:
    üzemórában mi számít már "izmos" időtartamnak?
    Mi az, ami vásárlásnál még nem tántorít el egy 4,5 éves TV esetében?
    Mennyi lehet egy 2016-os LCD élettartama üzemórában?
    (55w809c 2016. februári 13500 óránál jár, eladás tervben)

    2:
    van itt esetleg bárki, aki 55w8xx-ról váltott 2019-es vagy ez évi LCD-re?
    Megbánta, vagy örül, hogy meghúzta?... :) Mozgás, emberi bőr, szappanopera, fekete...
    Főleg XG95-re (VA) vagyok kíváncsi, de bármilyen tapasztalat megosztást megköszönök!!
    Üdv!

  • wrathchild

    tag

    válasz Celtis #53262 üzenetére

    Köszönöm a választ, vissza fogom keresni, megnézem.
    Figyelmetlenül kérdeztem, a kérdéseim mögött más akart lenni a lényeg, csak nem írtam le :)
    1:
    én magam tartok attól, hogy hamarabb beadja a kulcsot a panel, mint eladnám :)
    Szerintem nálam nagyon sokat megy, napi 8 óra, 2016. februártól. Én is ledöbbentem, bár nem egyedül sikerült ezt elérni...
    Márkabolt szerint 8-10 év élettartam bizonyosan várható.
    De ez nem jelent semmit... az üzemóra jelentene.
    Pl.: heti 6 nap, napi 5 órával az enyém közel 9 évesnek számítana, valójában csak 4,5...
    Ezért nem tudom, hajtsam az eladást, vagy még nem feltétlen...
    Sony OLED lett volna a cél, de az ára nem úgy alakul és vannak hibák, amiket itt olvastam, így nem vállalom be (AG9, AH8 közül lett volna), ezért pár évig még egy jó 4K LCD kellene.
    2:
    a csalódás-megbánás-boldogság érzést az új 4K TV-n nézett FullHD tartalmakra értettem, csak ezt kihagytam :) Valóban 4K igény miatt szeretnék váltani (Netflix, Youtube, PS4-5, kevés film egyenlőre), de a családi szűrőn utólag is csak úgy megy át, ha RTL Klub HD, M4 HD sport, HboGo, Full HD természet csatornák, jelenlegi 1080p filmek IS SZEBBEN MUTATNAK, de legalább ugyanúgy (mozgás, szappanopera, bőr, fekete...)

    [ Szerkesztve ]

  • wrathchild

    tag

    Üdv! Köszönöm Mindenkinek az eddigi válaszokat.
    Bár a kérdés TV-re, erősítőre és PS5-re is vonatkozik,
    de remélhetőleg itt tudtok rá legjobban válaszolni!
    Le szeretném cserélni a FullHD TV-met 4K LCD-re (csak marha nehezen megy, W809...)
    és a PS4-emet majd PS5-re.
    Utóbbit nem kapkodósan, de a TV-t mostanság.
    Ha jól vettem ki a specifikációkat:
    PS5 HDMI 2.1 csatlakozóval érkezik.
    Sony TV-ből jelenleg egy, azaz 1 db LCD van HDMI 2.1-gyel: XH90…….
    (ez tényleg így van? Jön az új konzoljuk és 1 LCD TV képes abból kihozni a maxot?...)
    Viszont ez a készülék az XG95-nél jóval kevesebb bevilágítási zónával rendelkezik és 2 lépcsővel gyengébb procival (Standard X1 vs. Ultimate X1), aminek pedig jelentős szerepe lenne állítólag a felskálázásban, ami viszont nekem a legfontosabbak közt szerepelne a többnyire FullHD anyagaim miatt.
    Ezért XG felé hajlok.
    Kérdések:
    1:
    olvastam, videóban is láttam utalást arra, hogy XG95 (és XH95) ESETLEG utólag kap HDMI 2.1 képesség frissítést, mivel a chip és processzor ezt lehetővé teszi.
    Ez valós remény, vagy hardver esete áll, ami így nem módosítható!?
    2:
    Az XG95 és az erősítőm is eARC képes a leírás alapján, azonban az erősítőnek (azaz egyiknek) sincs HDMI 2.1 csatlakozója.
    A HDMI kábelek specifikációjában az eARC (+Dinamikus HDR, ALLM, VRR)
    csak a 2.1 HDMI kábel esetén elérhető…
    Mit keverek én a fejemben? Mert ez nekem így nem egyértelmű.
    3:
    Vagy:
    hagyjam a HDMI 2.1-et, bőven jó nekem MÉG PÁR ÉVIG a 2.0,
    a PS5 várhatóan nem aknázza ki a 4K/120Hz/10bit képességeket?....
    4:
    XG95 tulajt, vagy ezügyben tapasztalt kollégákat kérdezem:
    a feliratok körüli „bevilágítás” tényleg zavaró, mindig előfordul, orvosolható?
    Utóbbi esetén mit kell „beáldozni”? (Én szinte csak feliratos filmeket nézek, gáz lenne, ha pont ez csorbítaná az élményt…)
    Köszi!

  • wrathchild

    tag

    Üdv! Mint a kisgyerek a játékboltban: azt sem tudom, melyiket vegyem...
    Oled-et elengedtem gazdasági okokból, remélem 55A8 nem lesz a közeljövőben 450 alatt..

    Talán már páran innen is rendelkeznek XH90 vagy XH95 készülékkel.
    Tőlük érdeklődöm a tapasztalataikról:

    nem tudom, van-e rá szakkifejezés:
    ha ablakon beszűrődő nappali fény mellett tükröződik a TV-vel szemben lévő bútor, polc...stb.
    A jelenlegi W809 esetén ez csak kikapcsolt állapotban érezhető vagy nagy kiterjedésű fekete(közeli) színű képvilág esetén. Azonban valamelyik tesztben, vagy itt kiemelték, hogy az XH-s TV-ken (is?) filmnézés közben is van tükröződés nappali fényviszonyok esetén!
    Erről esetleg pro v kontra tapasztalat?

    Másik szintén itt és tesztben olvastam, illetve láttam is videón:
    sötét képi világ esetén a feliratnak jelentős fehér "árnyéka" van.
    Ez valóban tapasztalható?
    Orvosolható?
    Mindkét TV-n, vagy csak egyik esetében?
    Ez elég fontos, mert 90%-ban felirattal nézünk filmeket.

    Végül: úgy érzem, a jelenlévők hajszálnyival az XH90 mellett érvelnek és nem feltétlen a nextgen felkészültsége miatt.
    Nekem jelenleg túlnyomó részt FullHD anyagaim vannak, illetve Vodafone/UPC/ médiabox HD műsorok, ezért szintén döntő tényező a fentiek mellett a felskálázás minősége.
    Ez viszont nem a processzortól függ??
    Mert ELVILEG 2 lépcső különbség van az XH95 javára ezügyben (Ultimate vs. Standard).
    Vagy bullshit a 2 lépcső különbség?
    Vagy valami más számít?

    Bónusz csak kíváncsiságból:
    ha FullHD monitoron nézek 4K TV összehasonlító videókat és határozottan el tudom döteni, nekem melyik képe tetszik jobban:
    akkor biztosan mondhatjuk, hogy az a valóságban is nekem ugyanígy jobban tetszene, vagy a FullHD eszközön nézett videó esetén mindegy, látok-e különbséget?
    Kicsit nyakatekert, de remélem átjön a kérdés lényege
    Köszönöm!

  • wrathchild

    tag

    válasz Joshi #53644 üzenetére

    Köszönöm Mindkettőtöknek, de a G betűn úszik a dolog... :D
    Csak sima 8 kellett volna (én sem értem a logikát, AH8-at értettem volna, de A8.....)
    Asszem 512 most.
    Így XH95 vs. XH90 rágódás van :)

  • wrathchild

    tag

    válasz ozzy711 #53864 üzenetére

    Üdv! Megkérdezhetem?:
    mennyire zavaró sötét/fekete képernyőn a felirat fehér "glóriája"?
    LD mérsékléssel orvosolható közel tökéletesre?
    Köszi!

  • wrathchild

    tag

    válasz Csandi #54375 üzenetére

    Úgy tudom, 4K asztali lejátszóként nem lesz használható, csak játékok futtatására.

  • wrathchild

    tag

    válasz Piftuka #54300 üzenetére

    Üdv! "Hasonló hajóban evezünk", w80x utódját keresem hónapok óta.
    Megkérdezném, a Te priorításaidat figyelembe véve (kontraszt, fekete) mi az, ami miatt nem felel meg az XG95?
    Én majdnem megvettem, aztán XH95 felé fordult a figyelmem, de kontrasztban, zónák számában (60 vs. 48, (XH90 32)) pl az XG a jobb. A betekintési szög engem sem érdekel.

    OFF:
    engem egyébként az bizonytalanított el végleg, hogy full HD anyagokkal teszteltem pár percben az 55XH95-öt és 55A8-ast.... minden jelenet (Tomb Raider, Game of Thrones 8/3. rész, RTL adás) sokkal szebb volt az Oled-en.
    Olvastam, hogy 2 gyógyír is van a beégés ellen, pixel eltolódás és valami más :)
    De mégis minden teszt (rtings, Youtube Vincent) konklúziója: beégés lehetősége...
    Akkor most tolódnak a pixelek, vagy nem?..... :D

    XH95 esetén meg ugyanazon kollégák is csatoltak felirat blooming esetére teljesen vállalható, majd totál vállalhatatlan eredményt bemutató fotót....
    Így ott vagyok, mint a legelején: LCD vagy OLED? :W
    Ami tuti: addig is marha jó a kis W80x...
    Csak szeretnék 4K-t....

  • wrathchild

    tag

    válasz Piftuka #54405 üzenetére

    Jogos a gondolatmeneted, de jelen esetben a kérdésem helyes volt :D
    Épp azért vagyok kíváncsi a véleményedre, mert az általam olvasott hozzászólásaidból leszűrhető TV választási priorítások alapján az XG95 egy megfelelő választásnak tűnik, mégsem vetted meg, másnak viszont többször is ajánlottad.
    Mint írtam, én is hasonlóan tettem, majdnem megvettem, de nem.
    Pusztán csak kíváncsi vagyok, Téged végül mely tulajdonságai tántorítottak el? :)

  • wrathchild

    tag

    Üdv! Nem vagyok nagy angolos és a kereső úgy tűnik, a számokat nem annyira szereti.
    Próbáltam visszakeresni, de nem találtam érdemi, érthető infót, ezért kérdezem:
    pontosan mi az a 4:4:4 10bit?
    Miért fontos? Miben különbözik tőle a 4:2:2?
    Valahol azt szűrtem le az olvasottakból, hogy előbbihez 2.1 HDMI kábel kell,
    utóbbihoz elég a 2.0!
    De azt is olvastam, hogy pl. egy adott TV rendelkezik a 4:4:4 10 bit tulajdonsággal, viszont nincs HDMI 2.1 bemenete....
    Szóval nem tudom összerakni a témát, ha valaki 2 mondatban leírná, megköszönöm!!!
    (Ez csak TV specifikáció, vagy egyéb eszközé is lehet? Ha az egyik ilyen, a másik is legyen?.....stb)

    Valamint a következőkből mely probléma NEM esik jótállás alá?:
    (lehet, hogy nem mind LCD specifikus...) :)
    tinting
    banding (horizontal-vertical)
    judder
    dirty screen effect
    black crush
    Jó volna péntek reggelig dönteni valamelyik TV mellett.... :)
    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • wrathchild

    tag

    Üdv! Tud valaki segíteni abban, hogy xg95 esetén hogyan kell elérni a szervíz menüt (?), ahol megnézhetem egy kiállított darab üzemóráinak számát? (Remélhetőleg a saját távját tudom használni erre a célra)
    Ezzel kapcsolatban kérdezem:
    arányaiban mennyivel számoljam többnek az eredményt, ha feltételezhetően az eltelt üzemórákban élénk módban, sanszosan max fényerővel ment?...
    Köszönöm!!

  • wrathchild

    tag

    Üdv! TV vásárlás témában hónapok óta olvasgatok, kérdezek.
    Ezzel a belső tárhelyem szinte megtelt...
    Hálózati médialejátszó ügyben inkább az itt jelenlévők tapasztalata alapján döntenék, nagyon új, ismeretlen világ nekem ahhoz, hogy beletemetkezzem :)
    Kérdésem:
    melyik hálózati lejátszót ajánljátok nagyon max 50-60.000 ft értékben egyetlen cél érdekében:
    Programozói tudás nélkül, bedugom-kattintok-nézem módon UHD/4K HDR10 Bt.2020, Dolby TrueHD-Atmos filmek minél tökéletesebb minőségben való lejátszásához 2,4+5Ghz wifin?
    (Úgy tűnik, a külső merevlemez Bluray lejátszóba (USB), onnan az erősítőbe verzió esetében a hang nem működik mindig)
    Bónusz kérdés: fenti tulajdonságok mellett Dolby Vision támogatás (úgy tűnik, ez ebben az árban nehéz, de hátha...)
    Kb. egyszerűsítve: van-e média lejátszóknak XF9005-je? :)
    Eddig: Himedia Q10 pro, HD Realbox 4K, de úgy olvastam, ezeknél nincs Dolby Vision..
    Köszönöm!!!

  • wrathchild

    tag

    Üdv!
    TV vásárlás előtt állok (még mindig...), szeretnék 4K-ra váltani a jelenlegi FullHD-ról (de kicsit tartok a sok pozitív mellett esetleges negatív következményeitől), az illetékes topic-okat olvasgatom (OLED, LCD), azonban hamar kiderült, hogy alapvető kérdésekben sincs meg a tudásom, ami most felszínre került és ezért van néhány kérdésem.
    Kemény kutató munkával talán megtalálnám a válaszok nagy részét, de megköszönném, ha egy helyen kapnék válaszokat! Lehet, nem mind e topicban keresendő…J
    Eszközök:
    Sony 55w809C FHD TV, Denon AVR-x3600h házi-mozi erősítő, Sony UBP-x700 Bluray lejátszó +ehhez csatlakoztatva 2TB USB 3.0 külső merevlemezről 1080p filmek/720p sorozatok.
    Fogyasztás a TV vásárlás után:
    javarészt 1080p filmek, 4K/UHD filmek, UPC kábel TV médiabox, Netflix UHD/4K, 720p sorozatok!!
    Kérdéseim:
    1:
    FullHD anyag felkonvertálása szép képet ad a mai 4K TV-ken, ez oké.
    De van-e jobb választás a TV technológiák között 720p anyagok lejátszásához?
    Asszony sorozatai: Született feleségek, Szívek szállodája, 24 borzasztó minőségű a saját Sony FullHD (w809) után egy Sony csúcs LCD-n (XH9505) kipróbálva (bár állítgatásokra nem volt módom).
    OLED talán jobb erre, vagy vannak beállítási lehetőségek, vagy 720p így is úgy is kuka a 4K TV-ken?
    2:
    úgy tudom, az erősítő és a TV is rendelkezik képi felskálázó technológiával:
    szükséges-e mindkettőt igénybe venni? nem problémás-e, hogy mindkét eszköz a „maga módján” skáláz. Ajánlott ezt kikapcsolni valamelyik eszközön? (TV-n nem tudom, lehet-e vagy automatikus?)
    3:
    abban a hitben éltem, hogy ha letöltök egy x csatorna hanggal rendelkező anyagot (pl. 5.1), de én azt pl. csak a TV hangszórón keresztül hallgatom, akkor 2.0-ban szól. Ez ok.
    De mostanában rendszeresen előfordul, hogy Dolby Atmos TrueHD vagy DD+ hanggal rendelkező film letöltése után a külső merevlemezről Bluray lejátszón keresztüli lejátszásnál audio hibát ír ki a rendszer és nem játszik le hangot.
    Nem elég csak az x264 – x265 kiterjesztésre figyelni a film kiválasztásánál???? Mi lehet a hiba?
    4:
    sok-sokezer ft-ért lehet venni HDMI kábeleket (2.1-eseket főleg) a minél jobb képminőség érdekében.
    Az USB-vel a Bluray lejátszóhoz csatlakoztatott külső merevlemezről történő lejátszás akkor egy ódivatú módszer és majd UHD tartalmak esetén felejtős?
    Maga az USB 3.0 kábel ebben az esetben minőség szempontjából hátrány???
    Mi a kép- és hangminőség szempontjából a legmegfelelőbb módszer lemezes UHD film és Netflix Stream-en kívül a 4K/UHD anyagok (letöltött) megtekintésére?

    KÖSZÖNÖM MINDENKINEK, AKI VALAMELYIK KÉRDÉSEMRE VÁLASZOLT!!!!!!!

  • wrathchild

    tag

    válasz DJosef #58381 üzenetére

    Üdv! Elnézést, hogy beleszólok, sokkal hozzáértőbbektől kaptál segítséget és lehet, hogy nem olvastam vissza minden írásodat, de a magam tapasztalata néhány mondatban:
    2007 42" Panasonic PV700 plazma: szinte semmit nem állítottam, úgy volt jó, ahogy kicsomagolás után beüzemeltem. Nem okosTV volt. Imádtam.
    2016 55" Sony W809C Smart TV Android: egész jó volt, de azért állítgatás után klasszisokkal jobb lett.
    2020 december 55" Sony A8 OLED:
    borzasztó kép, TV adás közel élvezhetetlenül túlszaturált, youtube szétesős, fekete részek (Netflix, HBO Go is) szétcsúszva.
    2 nap után felhívtam Alza-t, hogyan történik a 14 napon belüli elállás?...
    Közben persze itt és az LG (akarom mondani OLED...) topicban kérdezgettem, mindezek és néhány Youtube videó alapján nekiláttam beállítani a javaslatok alapján a TV-t, az eredmény:
    oda nem adnám árában sem!!!! :) Hiába olvastam én is, hogy egész jók a gyári alapbeállítások, én nem ezt tapasztaltam, sőt... viszont most KIVÁLÓ a kép 4K, FullHD esetében és hatalmas, kellemes csalódás 720p esetében.
    Utóbbitól nagyon fáztam, Euronics-ban és Sony Központi szalonban teszteltem "asszony sorozattal" (Született feleségek 1/1. első 20 mp fehér léckerítés előtt fehér ruhában, lobogó copffal kocogó Eva Longoria) a legfrissebb csúcs OLED-et (55AG9) és LCD-t is (55XH9505, elődjét XG9505), mindegyik képe teljesen szétesett azon a részen ennél a jelenetnél.
    Most nálam itthon hibátlan!!! 720p!!!
    Ezt azért emelem ki, mert a sokat javasolt: saját szemeddel nézd meg élőben, teszteld saját, vitt anyaggokkal vásárlás előtt a TV-t verziónak sincs semmi értelme SZERINTEM, ha nem tudod pontosan beállítani a TV-t a boltban. Nem valószínű, hogy mindenhol hagynak p..csölni 15-20 percet, de anélkül nincs értelme...
    Viszont az rtings.com-os és Youtube Vincent alapján be tudsz lőni egy teljesen használható beállítást, amit aztán magadtól kitapasztalva már jobban érteni fogod, melyik beállítás miért felel.
    Öszefoglalva:
    szánj egy órát az rtings és/vagy Vincent + itteni javaslatok alapján beállítani a TV-det és azután lehet esetleg majd véleményt formálni, hogy jó vagy még mindig nem jó, esetleg hibás a panel.
    De előtte felesleges cserélni, mert újonnan vásárolt Sony esetében valószínűleg úgyis szükség lesz az időt kicsit rászánnod. :K

  • wrathchild

    tag

    válasz Joshi #58919 üzenetére

    Üdv! Ez a modernkori üzletpolitika...
    Valóban elkenősen van feltüntetve, de a belépő proci hivatalos neve X1 Standard.
    Azután X1 Extreme és a csúcs X1 Ultimate. Első az XH90-é, utóbbi az XH95-é.
    Tehát 2 lépcső a különbség...
    Az XH90 játékra van kihegyezve, de magam is azt gondoltam, csupán néhány hardcore gamer fogja ezért ezt választani az XH95 helyett, tudván, hogy csak kevés játéknál fog igazán számítani, de meglepően sokan döntöttek így.
    (A 250ezres tavalyi ár valóban überbrutál volt, annak tényleg nehéz volt ellenálni, de pont a proci miatt hagytam én is. Nálam a filmek miatt a képminőség, felskálázás volt a prior, a játék bónusz)

  • wrathchild

    tag

    válasz DriftD1GP #62412 üzenetére

    2.:
    Üdv! Nekem kb. 1 hete megszűnt, nem tudom, egy automatikusan letöltött frissítés miatt, vagy miért, de ami apró dolog a Sony-nak, hatalmas boldogság az emberiségnek... :) (55A8)
    Gondolom többen panaszkodtak, hogy teljesen értelmetlen figyelmeztetés, viszont idegesítő volt. Ezek szerint orvosolják! :D

  • wrathchild

    tag

    válasz Piftuka #62620 üzenetére

    Üdv! Nem okoskodásból, csak észrevétel:
    nemrég nagyon sokat nézegettem a LED/OLED Sony-kat, meg nem mondom mik voltak már az érvek (blooming miatt és saját szemmel Központi szalonos hasonlítás miatt végül nem a 65XH9505 jött), de az A8G-nél jobb az A8 (egyes piacokon A8H). W809C után jött.
    Nagyon nem bántam meg!!!
    Még jobb a mozgásmegjelenítése (!!!), több szín, azok még kicsit kontrasztosabbak,
    a fekete meg ugye....
    és ez ugyan valószínűleg sokaknak nem számít (nekem sem), kiváló hang.
    Amikor véletlen átkapcsoltam TV hangszóróra egy Youtube reklámot, asszem a Drive című filmét, úgy dübörgött benne egy Mustang, hogy akartam még egy kis kakaót adni a házimozinak és akkor tűnt fel, hogy ki van kapcsolva.... Picit nyilván ez túlzó, de TV-hez képest brutál basszusa és hangminősége van.
    Nem tudom mekkorát zuhannak be az árak idővel, de nekem, amíg figyelgettem, úgy tűnt, hogy a 2021-es szériák elszállt áron jöttek és nem feltétlen adnak jobb élményt.
    Egy XH95 vagy A8 szerintem nem rossz vétel.
    (HDMI 2.1-et leszámítva, aki PS5-tel együtt vett ezekből, az járt legjobban, mert az 5 év gari kifutása előtt válthat újabbra, ha akar és akkor már talán nem kell sokat várnia a HDMI 2.1 funkciókra..... :D )
    Tényleg csupán kíváncsiságból kérdezem, 2015-16 körül mennyiért vetted a W809-et?... :)

  • wrathchild

    tag

    válasz Piftuka #62630 üzenetére

    Üdv! Bocs, nem tudtam, hogy Media Marktban nincs, pár hete 400ezerért Pólusban és Duna Plazában is volt. Félreérhető voltam, a W809-nél jobb a mozgásmegjelenítése, tapasztalat, mert nekem is az volt előtte és még kb. 2 hónapig párhuzamosan A8-cal.
    Az AG8-nál már tényleg nem tudom, miben jobb, de akkor nagyon bújtam a teszteket, véleményeket és azok alapján (+az említett XH95-tel való személyes összehasonlítás után) választottam az A8(H)-t. Sanszos, hogy a felskálázás, HDR tulajdonságok, input lag valamelyike, mindegyike billentette A8(H) felé a mérleg nyelvét.
    Pusztán csak azért írtam Neked, mert amikor én kerestem a W809C utódját, több hozzászólásod, válaszod segített a végső döntésben, ami kiváló döntésnek bizonyult, ráadásul nagyon hasonló priorításaid voltak/vannak a TV szolgáltatásai ügyében.
    De ez valóban egyetlen vélemény, bizonyára kiváló TV az AG8 is és ha jó áron jutsz hozzá, akkor ennyi. :)

  • wrathchild

    tag

    válasz lemmy9 #62631 üzenetére

    Valaki lehetek akár én is, így az én véleményemet megosztom:
    W809C vs. A8(H) esetén a "több szín":
    16.777.216 vs.1.073.741.824, számok helyett betűkkel leírva.
    Bár ezek tudomásom szerint a maximálisan megjeleníthető színek e TV-k esetén, de érzésre ezt alá tudom támasztani. Elsőre az A8(H) rajzfilmes érzést keltett bennem, aztán rájöttem, hogy a több szín miatt éreztem. Direkt nem azt írtam, hogy színesebb, mert az nem eléggé fejezi ki az ÉN VÉLEMÉNYEMET. Inkább úgy tűnt, ha a W809C képes 20 féle zöld árnyalatot megjeleníteni, akkor az A8(H) 1200 félét. Amint ehhez pár óra alatt hozzászokott a szemem, nagyon tetszett. Amikor 2 hónappal később eladtam a W809C-t és kipróbálásra bekapcsoltam, már picit fakónak éreztem! Pedig korábban oda-vissza voltam tőle, imádtam.
    (Pont ez volt a Panasonic PV700-ról Sony W809C-re váltásnál, akkor a Sony javára)

  • wrathchild

    tag

    válasz lemmy9 #62633 üzenetére

    Hogy érted azt, hogy szuperszínes?......

    Én pedig nagyon szívesen olvasom bárki, egyéni preferenciái alapján kialakított ajánlását, aztán leszűröm, azok a preferenciák egybe esnek-e az enyéimmel?!
    Egyébként maradnának a tesztek és a bolti kipróbálás.
    Utóbbira, ha nem vagy felkészülve az adott TV, igényeidnek megfelelő beállításait tekintve, akkor VÉLEMÉNYEM ÉS TAPASZTALATOM SZERINT teljesen felesleges.
    Nekem nagyon sokat segített ez a fórum, mert egészen jól látható volt számomra, mely hozzászólók preferenciái egyeztek az enyémekkel!
    A többit vagy elolvastam vagy továbbgörgettem, sok véleménynek van itt hely....

  • wrathchild

    tag

    Üdv! Páran fentebb beszélgettetek a kiterjesztett, hivatalos Sony garanciáról.
    Nekem 55A8(H) Alza-s vásárlás után a Központi Szalonban gond nélkül biztosították 5 évre kiterjesztve.
    Kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:
    ezek után teljesen biztos lehetek abban, hogy a Szerviz ezt el is fogadja?
    Nincsen jogi lehetőségük visszautasítani, például arra hivatkozva, hogy nem elismerten hivatalos magyarországi forgalmazótól vásároltam a TV-t és egy ezügyben "járatlan" kolléga indokolatlanul adta el nekem a kiterjesztett garanciát?
    (Nagy örömmel vettem én is a kiterjesztett garanciát, de azóta is bizonytalan vagyok kicsit... Szervizt persze még nem kérdeztem... :D )

  • wrathchild

    tag

    válasz Lupus70 #63167 üzenetére

    Üdv! Én is nagyon sokat agyaltam 55XH95 LCD és 55A8 Oled között. Utóbbi lett.
    A méretet szerintem épp úgy "józanul" kell kiválasztani, mint a TV--t, engem pl. lebeszéltek a szakik (Központi szalon) 2,5 m esetén a 65-ösről is, mondván, élesebb lesz a kép, főleg a 4K alatti tartalmaknál.
    Én azt is megkülönböztetem, hogy milyen típusú műsort nézek.
    Hírműsorok, magazin műsorok esetén lehetne "akármilyen" TV.
    Azonban az "élmény"tévézésem más sztori. Az vagy esti órák, vagy besötétített szoba.
    Így az fényerő nekem pl. nem volt LCD felé billentő szempont.
    Egyébként a vélemények alapján valóban kicsit aggódtam, de utólag tökéletesen meg vagyok elégedve, sőt, kellemes csalódás az A8.
    Első 4K HDR/Dolby Vision képes TV-m, így az ilyen anyagok is megdöbbentően gyönyörűek számomra. Mellé téve az XH95-öt, biztosan még durvább, de nincs mellette :)
    (A Központi szalonban mellette volt és a blooming+fekete részek (Trónok harca 8/3...) el is döntötte)
    Viszont minden filmet feliratosan nézünk, a blooming számomra nagyon problémás.
    Legalábbis a Sony esetén (32-48-60-64.. cella ehhez kevés), de csakis Sony érdekelt, (brutál volt még a HZ2000 Pana, de nagyon drága volt:) )
    Mivel 4K alatti tartalom is akad bőven nálunk, én az ultimate processzorhoz ragaszkodtam, blooming miatt pedig csakis Oled jöhetett végül.
    Más lehet olyan esetben, ha valaki egy XG/H95-ös LCD-t vált le, akkor valószínűleg bizonyos anyagoknál lehet kevés egy Oled, de első 4K HDR-es leendő tulajoknak, ha feliratosan nézik a filmeket és elengedik a konzol dilemmát, mindent összevetve az Oled SZERINTEM döbbenetesen brutál élmény lesz. :)

  • wrathchild

    tag

    válasz Derron #63177 üzenetére

    Üdv! igazából itthoni körülmények alapján nem tudok válaszolni, mert az előző is 55-ös volt, w809c. Így semmi hiányérzetem nincs a méret miatt.
    A döntésemet nem a 4K HDR/DV tartalom alapján hoztam meg, hanem figyelembe vettem azt, hogy bőségesen nézünk gyengébb anyagot (asszony sorozatai pl., TV adások...).
    Erősen aggódtam a képminőség miatt ezen gyengébb anyagok esetében és abszolút rá tudtam hangolódni arra a tanácsra, hogy:
    mivel a képpont szám ugyanaz 55 és 65 col esetében is, de utóbbi esetén 40%-kal nagyobb területen, valószínűsíthető, hogy ugyanaz az anyag élesebb a kisebb TV-n.
    De pl. kizárólag 4K anyag esetén 3m-ről 70' feletti is elfér....
    Abszolút egyéni igényfüggő a jó döntés!
    Ráadásul mióta megvettem az A8-at, TV adáson kívül szinte 95% már csak Netflix, Apple TV+ megy 4K-ban..... :) szóval a következő (bő 3 év) ugyanilyen távolságról már 65-ös lesz :D

  • wrathchild

    tag

    válasz Lupus70 #63194 üzenetére

    Üdv! Kicsit érthető a "felháborodás", de sajnálom, ha így látod/látjátok. Sokan TV vásárlás előtti tájékozódás miatt látogatnak ide, ahogy én is. A w809C utódját kerestem, így itt olvasgattam. XF9005 és XG95 között szerettem volna dönteni. Mire sikerült, kijött az XH95, nagyon kedvező véleményekkel, de drágán. Akkor már utóbbi 2 között vacilláltam. Mikor kedvezőbb lett az ára és azt gondoltam megvan a kiszemelt, képbe került az A8 Oled. Végül Media Markt, Euronics, Központi szalonos pendrive-os tesztelés alapján A SAJÁT MAGAM PREFERENCIÁI alapján lett az Oled. Ha nem olvasgatok itt, akkor nem találkozom Vincent tesztekkel, Rtings tesztekkel + nem is hallottam előtte pl. blooming-ról....
    De azt tudtam, hogy Pana plazma hiányában csakis Sony TV-t szeretnék.
    Ezért itt keresgettem.
    Oled topic valóban létezik, de az nagyon becsapós, mert valójában inkább LG Oled topic.
    Kicsit sarkítva az ott feltett Sony Oled-es kérdésemre, kb. ezt a véleményt sugallta a válasz:
    "nézd már, hogy veri itt magát a kis pénzes csávó, Neki nem jó az LG, inkább egy halom plusz pénzért vesz Sony-t, amiben ugyanaz a panel, csak még konzolhoz is használhatatlan..."
    nem voltam előrébb a témában, így visszajöttem ide, sokkal több érdemi infóhoz jutottam.
    Sokan mások is bejárhatják ezt az utat.
    Sokkal fontosabb épp a különböző technológiák között dönteni, mint adott technológián belül a típusokban. Ezért én is azt gondolom, teljesen felesleges a határvonal, egyetértek a hozzászólóval, aki szerint Sony TV közös topic lenne a helyénvaló.
    Lehet, hogy vannak viták, de mindenki leszűrheti a maga véleményét ezekből.
    Egymás "üzletét" nem rontjuk, éppenséggel a Sony-ét sem, viszont sok segítséget adhatnak a vélemény és főleg tapasztalat ütköztetések.

Új hozzászólás Aktív témák