Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • hali01

    őstag

    válasz pingala #9 üzenetére

    Én kb január óta kerestem a gépemet,megnéztem nagyon sokat mire meg lett ,igy ezeket is.Ezek után én gondolkodás nélkül az A200-at venném.

  • Tottee

    csendes tag

    válasz pingala #9 üzenetére

    A helyzet az, hogy a három gép közül kilóg a Minolta. Ez nem teljesen egy kategória a másik kettővel, és ez az árán is meglátszik(140.000Ft). Bár csak 7x zoom,de 28mm nagylátószög F2.8/f3.5 - f11 (ez az f11 elég jó) 2/3''-os érzékelő iso800-at támogat, valúszínűleg ekkora CCD-vel jól is viszi,na meg kell is a 8 megapixelhez. A záridő is szélesebb tartományban állítható, mechanikus zoomgyűrű, élő hisztogram, stabilizálás. A 800x600-as videóról nem is beszélve, bár abból túl hosszút nem fogsz csinálni (esetleg 4GB-os kártyával). Egy nagy hátránya van (a 7x zoomon kívül,ami ugye kevesebb mint a 12x, de azért bőven elmegy): a közelpont makrónál 13 cm. Ez nem valami jó, és nem látom, hogy lenne szupermakró. Nézd csak meg a másik kettő adatait! Konklúzió: ha nem érdekel a makró, és van rá pénzed, ezt vegyed.Tájképhez, csoportképhez,(sötétebb) belső terekhez szerintem szuper lehet (28mm+meg a nagy érzékelő stabival).

  • Tottee

    csendes tag

    válasz pingala #9 üzenetére

    Még valami: ha már viszont van az A200-ra pénzed, annyiból vehetsz egy Panasonic FZ20-ast. Ezt a gépet pedig a kategória királyaként szokták emlegetni. Az optikája f2.8 végig és 12x zoom, jóval felülmúlja a Minoltát (kivéve azt a 28mm nagylátószöget). Igaz, nem 8 megapixel, de valószínűleg ésszerűbb megoldás az 5mpx-bár neked kell tudnod, hogy mire kell, akkor sem hinném, hogy falméretű posztereket akarsz előhívatni. Az 5mpx bőven elég, valamennyi nagyítás is belefér. A Panasonic egyetlen gyenge pontja a 1/2.5''-es érzékelő, de ez nem is 8mpx, másrészt tesztképek alapján ez nem igazán feltűnő. Egy szó mint száz: ez is nagyon jó képeket csinál, én inkább ezt ajánlanám, ha még megkapod. Amennyire tudom, egy-két helyen van belőle, ha érdekel megírom..

Aktív témák