Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrTwister

    őstag

    Már lassan 3 napja sz*pok a Corsair ramjaimmal, állandóan a gépem kínlódását(kikapcs-bekapcs egymás után 5-ször is) és a checksum errorokat, na meg az F2-es BIOS-t már biztos visszarakta nekem vagy 30-40-szer(pedig nem kértem rá higgyétek el) :N Na mármost annyi fejlemény lett, hogy eddig egy CMOS Clear mindig helyrerakta a dolgokat, tegnap óta már az sem. Na mondom kuk a gép se kép se hang, ekkkor felrémlett bennem egy jó tanács: "Szedd ki az egyik RAM-ot haver!" így tettem és láss csodát a bolond gép rögtön megszelidült és vidáman felcsippant nem csak az üre monitort bámultam. Na mármost ez a RAM pár duálban 2-3 ujraindítás után kifekteti a lapot mint a huzat. Egyik RAM-om egymagában már lassan egy napja szépen megyeget(tegnap a KIT-tel még a stand by-ból(S3 state ugye) sem tért magához csak RAM kiszedés után), mintha minden indulási hibát(mivel ha már ment a gép akkor atomstabil volt, ki érti ezt :Y ) elvágtak volna. Tehát tegnap este ráengedtem a memtest 3.5-öt és délelőtt nézem 25-ször lefutott(több mint 11 órán át ment) és errors:0! :C Na mondom faxa, kapott néhány ujraindítást aztán BIOS F7-re frissít és azóta is jó. Ma este csere másik modulra és azzal is ugyanezt eljátszom. Ha az hibás lesz akkor mehet garoztatni a ngykerbe(1-2 hónap :((( :O pffff) ha nem lesz hibás akkor szerintem....nem tudom. Tanácstalan leszek de nagyon, hogy singleben megy dualban meg nem. Mielőtt kérdeznétek néztem őket 2-es és 4-es soltban is nemcsak 1-3 ban és ugyanugy nem indult a gép 2-3. alkalomra, illetve BIOS checksum error. Másik gyanum a táp volt, de régi gépemmel szépen ment és most is okénak tűnik, vagy lehet kevés az a 600W? Passz! Ha azt mondjátok tuti a táp akkot veszek egy 750-es Corsairt!(csak előtte megnyerem a lottó 4-est :DD ) A másik gyanum az alaplap ami majd akkor derülne ki ha a bolt ahol vettem hozna nekem egy B3-as lapot a B2-es helyett! De hogy ez mikor lesz? :F Ötlet valakinek? :R

    P.S.:
    Nincs olyan progi amelyik agresszíven meghajtja a memóriát és rövid időn belül kihozza a ram hibát?

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

Új hozzászólás Aktív témák