Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rainman72

    nagyúr

    válasz Krystal_s #158829 üzenetére

    43" meg 50" van
    HD adások felskálázásával nincs gond az SD viszont elég gyatra minden tv-n.
    Ajánlott lenne legalább egy 50Q60C-re beruházni,alatta mondjuk egy 50CU8002.

    [ Szerkesztve ]

    TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Lg 65UR73003 Fire tv 4K MAX

  • ρσгτσ

    őstag

    válasz Krystal_s #158829 üzenetére

    Azért most már az emberek jelentős része 4K TV -n nézi az SD/HD adásokat. Már ugye régóta olcsón hozzá lehet jutni ilyen TV -hez, ami alatta van, az meg általában szörnyen kompromisszumos. Sőt, még az olcsó 4K TV -k között is vannak ilyenek bőven.

    Így inkább az fontosabb kérdés, hogy jelenleg mit használnak, mert azért 10 éves TV -k között is bőven akad jobb minőség, mint most az alsóban. Sőt, néhány TV -nek egy 10+ éves LCD is oda tud verni...

    Meg aztán az sem mindegy milyen távolságról, milyen fényviszonyok mellett, milyen napszakban nézik, és egyáltalán mennyi pénzt szánnak rá. Mert lehet sokkal nagyobb gondjuk lesz az, hogy nincs megfelelő fényerő.

    Ami egyébként szar minőségű adás, az mindegyiken szar lesz. De nyilván a nagyobb TV fel fogja nagyítani a hibákat is. Én mondjuk időnként szoktam nézni Columbo -t is, vagy régi Bud Spencer és Terence Hill filmeket. Szerintem teljesen vállalható, csak adott esetben 16:9 -ről 4:3 -ra állítom az arányt. Vagy kilövöm az auto 16:9 módot. Attól függ milyen TV -ről van szó.

    Idősebb családtagok szoktak nálunk nézni régebbi vagy újabb sorozatokat. Tegnap például a Kisvárosi gyilkosságok pörgött a TV -n...na, az igazán ocsmány volt, de az a csatorna eleve tróger minőségben szolgálatat. Függetlenül attól, hogy SD vagy sem.

    Tehát az sem mindegy, hogy milyen tartalmakat, milyen adókat néznek rajta.

    Szerk.:
    Én úgy vettem ki a szavaidból (lehet tévedek), hogy leginkább az alsós TV -k lennének érdekesek. Én ott nem Samsung -ot vagy LG -t néznék, hanem TCL vagy Hisense között keresgélnék, ha mindenképp új TV -t akarnak.

    De például azt is érdemes tisztázni, hogy amire a TV kerül mekkora méretet bír el. Akár a TV maximális mérete, akár a lábak elhelyezése is fontos lehet.

    [ Szerkesztve ]

    ZX Spectrum - Commodore 64

  • Celtis

    veterán

    válasz Krystal_s #158829 üzenetére

    Attól tartok, hogy a képminőség szempontjából leginkább elhanyagolható részlet miatt aggódsz. Nem okoz ez semmiféle képromlást egy átlagos készüléknél.
    A tv adás minőségét leginkább a szolgáltató határozza meg. Ha fontos a minőség, szerintem a MindigTV földi adása a legjobb. Másfelől a HD tv adások nem fullHD felbontással rendelkeznek, tehát egy fullHD tv-nek is fel kell skáláznia, de ezt nem egy átlag tv műsoron fogják észrevenni, különösen nem egy 46-50-es tv-n 3-5 méter távolságból.

    Ha amúgy sem samsungot akarnak, akkor inkább a milyen tv-t vegyek topikban érdeklődj.

Új hozzászólás Aktív témák