Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CyraX

    csendes tag

    Sziasztok,

    lenne egy kis problémám, remélem tud valaki segíteni. A jó öreg SGS-emet használom navira is (semmi komoly, városon belül) és az elmúlt másfél évben tökéletesen működött (a tökéletes alatt értem, hogy kb fél perc volt a jel befogása meg néha el-eldobálta). Azonban olvastam egy cikket, amiben egy kis hardware-s tuning van, az itt látható kis pöcök felejbb tornászásával. Ezt meg is tettem + az antenna belső felére tettem egy pöttyöt forrasztóval a keretre(felső piros karika). (Tehát ami a második képen van, ott csak a kereten lévő illesztési pontra, a nyákra nem).

    Viszont elég kiváncsi voltam, hogy mégis milyen leeht az antenna, ezért ezen műveletek előtt megpróbáltam az antenna külső, tehát a telefon hátulja felé eső részét felboncolni, azonban ez nem sikerült és gyanúm szerint ott valami megsérülhetett.

    Azóta a GPS status használatával, nagy parkolóban tesztelgetve, a műholdakra azt írja, hogy 0/8, de van hogy csak 0/5, stb. Néha, kb 10 percenként 1-2 alkalommal befogja a jelet (a hatalmas, üres tér közepén), de rögtön el is dobja.

    A szoftver rajta CM10+Sema kernel, bár ez nem hsizem, hogy számítana, mert előtte használató volt.

    A kérdésem, hogy volt-e esetleg bárkinek bármi hasonló problémája, illetve hogy tudnám megoldani? Vagy ha valakinek esetleg van egy kidobandó SGS-e, abból esetlegesen ezt a középső keretet el lehetne-e kérni 1-2 sörért?:) Gyanúm szerint az antenna ment rommá, mert próbáltam bedugdosni a fedőréteg alá vékony rézszálakat, ennek eredményeképpen lett az, hogy nagyon ritkán befogja...de többet nem tudok már alárakni + szétszedni se tudom/merem jobban az antennát.

    Köszi előre is!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák