Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lasy

    veterán

    válasz szekzol #1484 üzenetére

    Nos az, hogy ki mivel tud gyorsulni , az változó.
    én kettő év alatt jutottam el ide, és nem vagyok elégedett, mert sok "fiatal"ezt eléri fél év alatt.
    Persze ez sokban függ mennyi időd van a gyakorlásra.
    Én azt tudom mondani, ha egy nap 100 kirakást csinálsz akkor fogsz fejlődni, de ugye első részben az hogy ha az első sor sarkot, a második sor élével rakod együtt, az már egy percre viszi le az egészet.
    Furcsa most úgy rakni, hogy külön külön teszem, be azzal olyan 35mp lesz a kirakásom. :( ez 10-el több.
    Amikor elkezdtem gyakorolni az F2L részt, akkor én nem néztem videót, csak saját magam gyakoroltam, ez most visszagondolva nagyon nem olyan jó dolog. Persze azt mondom, hogy így is lehet, de a versenyeken azt látom, hogy olyan segítőkészek a többiek, és ott láthatok, olyan ami én nem is csináltam volna úgy. és persze kevesebb lépés, és gyorsabb megoldás. Ezért is szeretem az ilyen kockás talikat, mert ott mindent meg lehet beszélni. Örülnék, ha itt kint is találnék valami ilyen társaságot, de sajnos, csak a versenyeken jutok ilyen helyre. addig marad a park, és ha jön valaki akkor segítek neki, ha érdekli. minap volt hogy jött egy idősebb apuka, hogy kiskorába ő az egyik oldalt ki tudta rakni. amikor kipróbálta akkor az volt a véleménye, hogy ez egy jó kocka, az öve nem volt ilyen könnyű. Persze egy Weilong GTS volt amit kipróbált, megértem.
    ha gyakorlásnak lassan is rakod, de be tudod nézni a következő párt az sokban fog segíteni a gyorsulás után.
    Ha az első kereszt is lassan megy akkor azt érdemes pl vakon gyakorolni. megnézed mi a megoldás, és csukott szemmel próbálod megcsinálni. Ezt is érdemes úgy tanulni, hogy alul legyen a kereszt, és ne felül, mert akkor nem kell a kockát utána forgatni, mert ugye az is időt vesz el. Sajna ezt nem gyakorlom, mert annyira azért nem érdekel, vagy csak nagyon megszoktam a fenti keresztet. igaz ami jobban tetszik, hogy nem csak a fehérre kezdek, hanem bármelyik színre, és az időm körülbelül ugyan annyi.

    +36702778032

Új hozzászólás Aktív témák