Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • F-ECT$

    titán

    válasz balojazz #10226 üzenetére

    Én a 3.5 átlagos COP-pal és a "sima nappali 40 Ft-tal számolva is ugyanúgy havi 5-6000 Ft-ot jelent kb" kijelentéssel vitázom.
    Ezt adom, nem számoltam az alap áramfogyasztással. Ha azt is hozzáveszed és visszaosztod a rezsivédett ár fölötti fogyasztás miatt a magasabb áramdíjat, akkor valóban több.

    Ahogy olvasgatom, átlagosan a levegő-levegős hőszivik éves szinten nem nagyon tudnak 2.5-3 COP-nál többet.
    Most rákerestem egy párra, nagy a szórás, illetve sok helyen nem adnak meg egy csomó adatot, de pl találtam egy Fujitsu-t, ami -7C foknál a 35 fokos padlófűtésre tud 2.9 COP-t.

    Viszont ahogy írod is, a HMV-nél ilyen hidegben már bajban van, ezt nem is tudtam. Egyébként valamelyik topikban olvastam egy olyan kombi hibrid hőszívattyúról, aminek van gázos része is a hideg napokra, a többiben meg mehet áramról. (Sőt ha beállítod az árakat, akkor ki is tudja számolni, hogy épp melyikkel érdemes fűteni.)

    De mindezek mellett is a gázkazán + üzemeltetés olcsóbb, mint a hőszivattyú + üzemeltetés.

    Dive ever, work never.

Új hozzászólás Aktív témák