Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz vezeralmos2 #25503 üzenetére

    Tuning kérdése, mit hozok ki belőle 1 szálon, rendesen behangolva tudok 3 szálon 4.6GHz-en hegedülni. Ez kevesebb mint a tiéd, de már azért nem olyan sokkal mint alapon. Még nincs delidelve, eszköz van a művelethez - HA nem adom el mostanában, akkor lekapom a sapkáját, hadd menjen. A memóriákat 4 csatornán kezeli, szóval az nem veszett fejsze nyele azért.

    Elvileg b-die RAM-jaink vannak, pont GSkill TridentZ, 4x16GB, de egyelőre nem találjuk a közös hangot tuning kérdésben a ramokkal. Egyik alkalommal sikerült jól meghúzni, CL16 3.6GHz rémlik, de énhülye nem mentettem el a beállításokat és azóta se sikerült újra jól belőni.

    Noigen, ez a stabilitás dolog pont olyasmi, ami sem a díszes review-kból, sem az eladók hirdetéseiből nem derül ki, nagyon jó, hogy felhoztad. Tény és való, ha egy tuningbeállítás boot-képes volt nálam eddig, akkor full problémamentesen ment minden IS, le a kalappal. (ha hülyeség volt, be se bootolt).

    Ami nem világos nekem, az L3 cache szerepe: a címeres gémer prociknál ez egyenesen 100+MB már(!), nekem meg csak 14MB van, ráadásul az is alacsonyabb frekin fut, mint a magok (ezért is mondják sok helyen, hogy aki LGA2066-on játszik, az rendesen gyújtson alá a mesh-nek). Frekikkel tudok zsonglőrködni, cache-mérettel nem, abból még egy mezei nem-gémer 5900-nak is 5x annyi van...

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Új hozzászólás Aktív témák