Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Protezis

    őstag

    Addot egy gép. Részei:
    Abit NF7 alaplap (pontosabban sajnos nem tudom)
    Athlon XP 2600+ Sempron
    Geforce 4 MX440
    30 GB Maxtor
    80 GB Gianni-féle WD
    256 MB DDR RAM
    Sony DVD-olvasó
    Nec DVD-író
    A maxtoron van a telepített legális, tanárnak adott (tanárok kaphatják meg oktatás, fejlesztés vagy mi célból) Windows XP Prof HUN SP1 v 2.
    Nemrég rajtam keresztül vett a tulaj egy WD hdd-t. Most vett egy régi videokarit a másik gépbe, így minden adott, hogy a 2. gép is életre keljen. Feladatom volt a Maxtor áthelyezése a 2. gépbe, és az oprendszer átvarázsolása a WD-re.
    A WD hibátlanul működött XP-ben, használták is.
    Norton Ghostot használtam partition copyval. A rendszerpartíciót átmásoltam vele a WD elsődleges partíciójára. Maxtor kivesz, gép indul. Rendszer indítása sikertelen.
    Mivel van ilyen topic, hogy a ghotolós rendszerpartíció-másolás másik hdd-re nem szokott működni, gondoltam XP reinstall, nem volt nálam semmi egyéb progi.
    Bebootolok az XP cd-ről, törlöm az első partíciót, majd létrehozok egyet, NTFS teljes formattálás. Ezután elkezdi a fájlokat másolni, végül újraindulás. Újraindul. ''Kérem nyomjon meg egy billt a cd-romról való bootoláshoz....'' nem nyomtam meg, mondván folytatódjon a telepítés, ilyenkor már hdd-ről bootol. ''A rendszer indítása sikertelen''.
    Ezután kismillió variációt kipróbáltam. Slavere kötöttem, kiköttem a DVD-olvasót, cmos reset, biosban fail-safe default settings, (virus warning disableden van!), próbáltam az xp javítás módo is. Nem installra megyek, hanem j betűt nyomok, másolja a fájlokat, kész, újraindul, és a szokásos hibaüzi.

    A gépet kb 3 hónapja vette (alaplap, proci, ram), akkor is én telepítettem ugyanezt az XP-t, csak akkor a Maxtorra. Akkor nem volt ilyen gond.

    Valakinek valami ötlete? Látott már valaki ezt a hibaüzit?

Új hozzászólás Aktív témák