Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hardzsi2

    aktív tag

    válasz enginev3.0 #1 üzenetére

    Úgy kezded, hogy aki ért a hálózatokhoz, de a jelen eszköz egyetlen érdemi plussza, hogy elvileg olyan is telepítheti, aki nem ért hozzá.

    Ettől még én is erősen túlárazottnak tartom és szerintem sokkal jobban jár jelenleg egy hozzá nem értő, ha egy hozzáértő ismerőst megkér (mondjuk 10.000 Ft-ért, hogy nem szívesség legyen), hogy vegyen neki 15-15k-ért egy pár korrekt routert, majd azokat állítsa/hangolja be a lakásában. Szükség esetén 2 évvel később pedig szintén 10k-ért végezze el ezek frissítését (firmware update stb.) és újra-beállítását. Így összesen a köv. 4-5 év során 50k-ból lesz egy hatékony, biztonságos és nagyobb tudású hálózatunk, amellyel az esetlegesen felmerülő további igényeinket is kiszolgálja (NAS, stb.).

    Szóval az alapkoncepció dicséretes, de én csak akkor tudnám elképzelni reális alternatívaként, ha
    a) már létezne egy hatékony és biztonságos mesh szabvány, amelyet minden ilyen eszköz támogat (és így akár két vagy több, más gyártótól származó eszköz is képes lenne mesh-be kapcsolódni), valamint
    b) mindezt jóval versenyképesebb áron kínálnák, tehát mondjuk eszközönként max. 20k-ért.

    flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

Új hozzászólás Aktív témák