Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Cifu #38 üzenetére

    Teljesen igazad is van, gondoltam is, hogy beleveszem a Mikrotik / Ubiquiti megoldásokat, de lusta voltam hozzá.

    Ezek relatíve olcsón valóban érdemi roamingot nyújtanak, két megemlítendő kitétellel:

    1. A kiépítésük, konfigurálásuk, üzemeltetésük (főleg a Mikrotik esetén) komoly szakértelmet igényel, aminek könnyen lehet költségvonzata.

    2. Ha rendszerben gondolkozunk, máris nem olyan olcsóak. Itt persze előjön számtalan externália kérdése, meg tény, hogy ár/értékben kiválóak, és persze ennek a Zyxelnek is a durva ára, de sok a paraméter. Én szerencsés vagyok, mert elég egy router a házba, és ha mégis roaminghálózatot kellene építenem, szinte biztos, hogy Ubiquiti lenne, mert meg tudom csinálni, és végszükség esetére több helyről is kanék azonnali segítséget (az itteni fórumról nem is beszélve). Az egységsugarú, jómódú (hiszen nagy lakása van!), elsővilágbeli, hálózatokhoz nem értő polgár számára viszont ez teljesen elfogadható megoldás lehet -- pláne, ha majd lemegy az ára. A bolondbiztos beállítási lehetőség nyugaton baromi nagy úr, hiszen ott külső segítség igénybe vétele akár elviheti a teljes árelőnyt is.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák