Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sgeza

    veterán

    válasz D@reeo #595 üzenetére

    Legfrissebb fw van fent, és ebbe nem piszkáltam bele. A furcsaságok, amiket nem biztos, hogy egyértelműen a router okoz, de nem nagyon találok rá semmilyen magyarázatot:

    - néha beakad a net, ilyenkor wifi ki-be, vagy váltás a 2,4 és 5GHz között megoldja, illeteve egy kis várakozás után is adott esetben megoldódik időnként. Ennek az a tünete, hogy egyszerűen cseszik bejönni mondjuk egy weboldal, vagy bárehol máshol bármi, ami netet igényel. Lehet, hogy az IPv6 okozta (mondjuk miért kéne annak ilyet okoznia?), de azt most kikapcsoltam.
    - Időnként azt játsza a telefon, hogy nem fut le az Android biztonsági mentés folyamata. Most kikapcsoltam az IPv6-ot, utána lefutott. Ettől még persze lehet bármi miatt. Ha a router okozza, akkor miért nem megy IPv6 bekapcsolt állapota esetén?
    - Használok egy egyébként nagyon jó képességekkel rendelkező szinkronizáló progit, ami mindenhova ment rendesen, azonban a Google Drive-ra történő mentés néhány fájl (idő, adatmennyiség?) után egyszerűen megáll, és nem csinál semmit. Ez így állna az idők végezetéig. Megszüntetni csak az alkalmazás kilövésével vagy a netkapcsolat elvételével lehet. Ez könnyen lehet, hogy alkalmazás hiba, azonban ha privát DNS-nek (a készüléken) beállítom a reklámblokkoló dns.adguard.com címet, akkor viszont simán működik rendesen. Tehát nyilván valahogyan valamilyen DNS dologhoz lehet köze a problémának. Ettől még persze lehet az alkalmazás hibája, de mindenesetre érdekes, és nem értem, hogy miért lehet ilyen hibája, ha annak van. Hozzá kell tenni, hogy ugyanezen a készüléken adguardos dns beállítás nélkül simán megy a Drive alkalmazás, illetve a Totalcommanderrel a Drive pluginnel is simán másolok a Google Drive-ra. Szóval ez azt támasztaná alá, hogy inkább alkalmazás hiba. Ez esetben egyébként efelé hajlok.

    Nem tudok most így több konkrétumot megfogalmazni, mert elég sok összetevős a dolog. Leginkább a net irányába történő kapcsolat valahogy néha mintha akadozna.
    Azért nem tudom pontosan megfogalmazni a problémáimat, mert nem fordulnak elő következetesen mindig. Tehát általánosságban működik minden rendesen, csak időnként jönnek furcsaságok a kapcsolatban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák