Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rt06

    veterán

    válasz satyak #23 üzenetére

    igen, kozben elolvastam a cikket, es lattam ezeket is

    par eszrevetelt - ha megengeded - hozzafuznek az irashoz

    cflags, cxxflags beallitasanal, ahogy a gentoo wiki is irja, a march=native beallitas tokeletesen elegendo

    xentop-ot nem feltetlen szukseges hozzaadni a sudoers-hez, letezik xl top is (ugyanaz)

    wifi-nel sincs kulonosebb extra teendo (persze be kell azt allitani, de ezen a xen nem valtoztat), egyszeruen hozza kell adni azt az eszkozt (is) a bridge-hez
    nekem egy ideig a dom0 volt, azota mar az egyik domu a router-em, es a hostapd (hogy access point-kent mukodjon a kartya, megfeleloen beallitva) beallitasa utan csak be kellett dobni a bridge-be a wlan0 eszkozt
    nalam jelenleg a router-domu xen-tol kapott kartyaja, egy pci passthrough-hal atadott halokartya (ezen jon a net) es a wlan0 egy bridge-ben va a domu-n belul, ezt a dom0 brige-e kapcsolja ossze a tobbi domu-val es a vezetekes halozattal)

    "Sajnos a CPU magokat nem lehet dinamikusan adni mint a memóriát, a jövőben talán ez is megvalósítható lesz."
    ez biztos? ha csinalsz cpu pool-okat, azok kozt elviekben tudsz menet kozben is valtani, de az xl toolstack-ben van vcpu-pin es vcpu-set parancs is (bar meg nem probalgattam oket)
    emellett lehet erdemes elgondolkodni egy olyan megoldason, hogy minden domu megkap minden cpu-t, es a cpu_weight ertekevel jatszol (bar ehhez config file-t kell modositani, amennyire tudom, a sulyozas nem allithato online rendszeren)

    memoriabeallitasnal erdemes lehet megnezni a memory opcio melle a maxmem opciot is, s ezutan szinten menet kozben llithato, hogy mennyi memoriat kap a domu
    illetve letezik az un transcendent memoria is (tmem), ami dinamikusan mindig annyi memoriat hasznal, amennyi eppen kell a rendszernek (bar ehhez valoszinuleg uj kernelre lenne szukseged, illetve nekem eddig minden alkalommmal rezetelt a dom0, amikor valamelyik domu-t tmem beallitasokkal inditottam

    "MAC címet szinte mindegy mit adunk, egy kikötés azonban van. Az első 6 karakternek "00:16:3e"-nek kell lennie."
    ez biztos? igaz nalam minden domu linux, de azok gond nelkul elmennek 00:00:00:00:00:01 es hasonlo mac cimekkel

    gplpv driver-ekhez itt egy mukodo link, bar ahogy nezem, amit te linkeltel ujabb (lehet meg nem vegleges, ezert nem latszik)

    "Látható a "Capabilities -> DevCap -> FLReset-"-ból, hogy az én videokártyám nem támogatja ezt a funkciót."
    innen nem hianyzik egy "nem" szo?

    backup-nal, ha lvm-et hasznalsz, snpshot-ok segitsegevel akar online domu-rol is csinalhatsz masolatot biztonsagosan
    errol itt tudsz tobbet olvasni (ez a tldp-s lvm doksi egyebkent is ajanlott olvasmany mindenkinek, aki lvm-mel akar probalkozni)

    a rendszerek kozti filemegosztashoz pedig erdemes lehet feldobni egy samba-t, ami kepes tokeletesen egyuttmukodni a windoze filemegosztasaval (igy akar halozati meghalytokent is felcsatolhato a masik rendszer egy-egy megosztasa)

    es megegyszer szeretnem kifejezni elismeresemet az irasert, gratulalok hozza (a kernelforgatas leirasa kulonosen tetszett, a menu hierarchikus abrazolasaval), es koszonom, hogy ezt megosztottad velunk

    [ Szerkesztve ]

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

Új hozzászólás Aktív témák