Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joey04

    titán

    válasz rumos14 #26 üzenetére

    Szerintem mindegy hogy az MS vagy az Apple az egyeduralkodó egyik sem jó dolog.Az Apple mint cég számomra sem túl szimpatikus csak az OSX.Mert végülis mindenre használható amire egy átlagos felhasználó a windowst használja csak kevesebb a program amiből lehet válogtani.Azért tetszik jobban mint a Windows mert azon túl hogy mindenre használható az a rendszer még szebb, pofásabb és nem csak a rendszer hanem maga a gép is.Más kérdés hogy most pillanatnyilag olyan erős gépem van kb mint a legolcsóbb iMac ami 320k a gépem meg a felébe sem kerül...persze ott megkapok egy csomó ténylegesen használható programot és oprendszert ingyen de azért ezen érdemes dillemázni.de majd csak akkor ha végérvényesen úgy tudnék váltani hogy egyáltalán ne kelljen a win.addig csak szemezgetek vele.No de elég ebből, mert engem elkönyveltek Apple ellenesnek mert a szent tehén iPhoneról nem írok szépeket...

    egyébként azt tényleg nem értem hogy mások miért azzal érvelgetnek hogy húú amióta Macre váltottam nincsenek vírusok fagyások újraindulások!Én egész életemben 2x szedtem be vírust abból is az egyik "félig" tudatos volt, tudtam jól hogy 99% hogy beszopom dehát ez van pedig még a google is figyelmeztetett hogy ez úgy néz ki vírusos oldal.Mindezt úgy hogy nincs fent se vírusírtó se tűzfal, és ugyan az átlagos szintet bőven megütöm de gurunak meg szakmailag hozzáértőnek nem mondanám magam!Fagyás újraindulás meg lassulás sem ismert számomra pedig mint írtam több mint egy éve fent van az XP és sokszor telepítgetek törölgetek és az a fajta vagyok aki nem mindig nézi meg mit kérdez a gép csak leokézom és mégsincs semmi bajom!Annyi ára van ennek a dolognak hogy azt "sikerült elérni" hogy minden be és kikapcsoláskor egy hibaüzenet fogad amit leokézok és csókolom.Sebességben használat közben egyáltalán nincs lassulás bootoláskor meg kilépéskor érzek minimálisat csak.Szóval szerintem jó a Windows(az XP már most a Vistának még kell azért idő...)de az OSX szebb pofásabb szinte mindent meg tudok csinálni már rajta is csak van pár HA még...

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • #16820480

    törölt tag

    válasz rumos14 #27 üzenetére

    abban egyetértek, hoyg a symbian lélektelen. egyszerű, lecsupaszított rendszer. de hogy ne lenne egyszerűb, a WM-nél...? pontosan a lelketlensége miatt egyszerűbb szerintem, mivel hideg logikával van felépítve benne minden szinte.
    a WM viszont eléggé eltér a telefonok általában megszokott kezelőfelületétől, ahányszor eddig próbáltam, mindig az volt, hogy eltévedtem a beállítások, menüpontok közt, meg ilyesmi.
    összességében legjobb rendszer nincs, csak az egyes emberek igényeihez legjobban passzoló.

  • Inarus

    addikt

    válasz rumos14 #27 üzenetére

    Én pont fordítva vagyok vele. Számomra a symbian otthonos és a win az, ami mindig egy kicsit idegen, kissé nyakatekert. De még mindig szívesebben nyitottabb vagyok erre, mint az apple "hackeljünk, mert csak úgy megy" filozófia irányába.
    Róluk az Ördög ügyvédjében elhangzott eszmefuttatásra a asszociálok (amit az ördög az isteni szabályokról mondott): "Láss, de ne nézz! Nézz, de ne érints! Érints, de ne ízleld! Ízleld, de le ne nyeld!" :) na jó, én is befejezem. ;)

    Erre az új winre kíváncsi leszek.

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz rumos14 #26 üzenetére

    "Jobs egy félelmetes ember, sztem az Apple ínséges évei (volt egy pár) alatt olyan mértékben eltorzult a személy, hogy most már csak a sértődöttség, a boszúvágy dolgozik benne..."

    Mindha egy eborult Gates gyülölőt hallanék....

    szerk: Nem, nincs IPhonom, sött Macem se! és nem is tervezem!

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • joey04

    titán

    válasz rumos14 #32 üzenetére

    alkalmazás eltávolításához elég ha a program ikonjára lépve nyomsz egy c-t és már megy is az uninstall

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • #16820480

    törölt tag

    válasz rumos14 #32 üzenetére

    a menüt átrendezheted symbian alatt (is), így az alkalmazáskezelőt is oda rakhatod, ahova jólesik. nekem tökre át van rendezve a menüm már, mert így kényelmesebb. de persze úgy is működik, ahogy joey20 írta (ezért nem szeretem odaadni nyomkodni a telefonom hozzá nem értőknek, mert azzal kezdik, hogy a 'vissza' biztos a C gomb, és törlik ki a menüpontjaimat :D )
    de például maga a rendser merev, amin még dob egyet a certificate szükségessége a programok telepítéséhez. de már az is bosszantó, hogy egy témával alig lehet átszabni a kezelőfelületet, csak színekben, grafikákban lesz más, szerkezetben nem (ellentétben mondjuk érdemes megnézni egy-egy jobb CMS rendszer, például joomla felületét mennyire átformálja egy-egy téma). ezzel szemben a rokr E2-mre tettem olyan témát, hogy rá sem lehetett ismerni a menüre :)

    nekem az a bajom, hogy én külön vonalon kezdtem el használni a számítógéepmet, és a telefonomat, mások az elvárások a kettőtől. szóval telefon szoftverétől nem azt várom el, amit a számítógéptől, ezért idegenkedem a startmenütől is egy telefonon. de péládul tetszik a samsung új megoldása, azokkal a widgetekkel, meg érintőfelülettel. bár nem próbáltam élőben, de szépnek szép, és talán használható is. szóval kíváncsi vagyok, hogyha ráébrednek a gyártók, hogy ki lehet törni ebből az évek alatt megszokássá vált hagyományos menürendszerből, akkor mit tudnak összehozni. ezért is érdekes a wm7, mert ha ilyen felfogásban készül, akkor az izgamas lesz, de ha csak mennek a kitaposott ösvényen, akkor asszem továbbra sem az én platformom lesz.

  • djrobaa

    aktív tag

    válasz rumos14 #43 üzenetére

    Akkor csak angol nyelven van ugye? Haverom nemhiszi el. De akkor megmondom neki! Házi barkácsot inkább kihagynám. Jobb a gyári. Szerintem!

    .:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

Új hozzászólás Aktív témák