Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz vlevi #150 üzenetére

    "hogy az általam fontos dolgokat odatűzhetem a start menü tetejére"

    Ezzel nem egyenértékű, ha ezen dolgok ikonját odavonszolod csempe fal elejére?

  • vlevi

    nagyúr

    válasz ddekany #151 üzenetére

    De, az igen. A másik fele a fő probléma. Az, hogy mindíg mindent azonnal, kérdés nélkül, ráadásul bármiféle csoportosítást mellőzve kihajít a startra, mintha a visual studio telepítése után mind a huszonvalahány ikonra állandóan szükségem lenne. Meg se találom benne a visual studio indító ikonját. Jó, tudom, lehet benne keresni, de többször mondtam már, hogy a baj az, hogy valami körmonfont módszerrel minden elérhető benne, de mindent valahogy macerásabb elővakarni az új start-ból, mint a régi start menüből
    Amúgy az egész start képernő koncepció nem tetszik, erről is születtek már nagyon hosszú értekezések :D
    Valahogy a hidegrázás kerülget a gondolattól, hogy ha hozzányúlok a géphez, akkor pofánvág egy ordenáré hatalmas ablakkal, amit állandóan el kell tüntetni, mert én még olyan dolgot nem találtam, ami eddig ne lett volna meg a gépemen. Ráadásul a start képernyő élő csempéi sem mozgatták meg a fantáziámat. A legérdekesebb talán a naptár tudna lenni, de azzal, hogy oda is egyetlenegy dolgot hajlandó kiírni, azzal már elvágta magát. Csak dísznek jó. Ahogy az email csempe meg hasonlók is.
    Az ikonokat sem találom rajta, mert az az ikonmennyiség, ami még win7 start menüben átlátható, 10x10 centis területen elfér, arra itt egy 50 centis széles monitor nem elég, még azt is scrollozni kell. Értemén, hogy egy kis táblagépen ez teljesen jól néz ki, de akkor hagyják is meg ezt a felületet oda.. Az már más kérdés, hogy nekem a WP7 telefon sem tetszett, valami miatt olyan maradi vagyok, hogy a desktophoz, mint olyanhoz ragaszkodok :)
    Androidon van ilyen, meg tetszőlegesen méretezhető widget, nagyobb információ tartalommal, ezért azzal megbarátkoztam. Win8-al, WP7-el nem sikerült, sajnos ez van.

  • ddekany

    veterán

    válasz vlevi #152 üzenetére

    Az önmagában, hogy ez az egész képernyőt beborítja, nem tudom elképzelni hogy praktikusan nem jó, sőt, mindig idegesített hogy nem így van. Elvégre mikor keresek valamit a start menüben, akkor csak azt nézem, szóval takarjon csak rá minden másra ha emiatt kevesebbet kell görgetnem/lenyitnom. Persze ha most meg akkora csempék vannak, hogy azért nem fér ki elég minden, az baj.

    Ha nem lehet csoportosítani, az elég bénán hangzik, de mintha lehetett volna egymástól elszeparált kupacokba rakodni az ikonokat. Hogy a Visual Studio telepítője ezt nem tette meg... de szerencsére pár ilyen giga alkalmazás szokott csak lenni.

    És olyat sem csinál, hogy kigyűjti valahol amit gyakran indítasz?

    [ Szerkesztve ]

  • vlevi

    nagyúr

    válasz ddekany #153 üzenetére

    Hát ez az, semmi ilyesmit nem csinál. Ez nem a Visual studio bűne, mert a VS a telepítéskor megcsinálja rendesen azokat a program csoportokat, amiket egy Win7 telepítésnél is megcsinál, de ezt a Win8 start képernyő egyetlen kupacba fossa össze.
    A teljes képernyős megjelenítéssel csak az a baj, hogy túlságosan nagy. Főleg, ahogy a Win8 csinálja. Elkezdesz keresni, akkor a beírt keresés a kép jobb szélén jelenik meg a találatok viszont balszélen. Képzeld el ezt egy 23"-os monitoron. Vagy 27"-ban. Majdnem fél méterre van egymástól a keresés, és a találat.
    Ez nem az én képernyőm, csak a neten találtam, de nálam is nagyon hasonló:

    Itt pedig még az égvilágon semmi nincs telepítve, de már teljesen tele van a képernyő:

    A keresés pedig ilyen

    Végül pedig, nehogymár azzal töltsem el az időmet, hogy a gépet babusgatom naponta!
    Windows 7 gondoskodik arról, hogy amit nem használok, azt ne is lássam, a Win8 viszont mindent kipakol, és nekem kell eltakarítani az útból.
    Próbáltam csoportokba rendezgetni, de az is macerás. Pl. nyomsz egy jobbegér gombot, akkor a régi, megszokott, helyérzékeny popup helyett a világ túlsó végén, a képernyő bal alsó részén jelenik meg valami, ami véletlenül sem hasonlít egy popup menüre, el kell mászkálni az egérrel oda, ott matatni, aztán vissza az egérrel jobb oldalra, mert ott kell bökni valamit, hogy bejöjjön valami másik menü...
    Mondom, 10" táblán ez rendben van, asztali gépen marhára kényelmetlen.

    [ Szerkesztve ]

  • attila9988

    őstag

    Ez egy kalap fos. Hihetetlen hogy mennyire nem jó ez az öszvér megoldás. Förtelem hogy mindent ezen a rohadt start screen -en kell elindítani, de ugye a fele nem metrós, ami máshogy fut, máshol fut, mint a másik program. Asztalin/notin annyira idegesítő ez az egész, hogy egyszerűen nem akarok ezzel dolgozni. Bármi más jöhet, csak ezt ne.

    Amúgy mi a franc van manapság a gui tervezőkkel? Mindent tönkre akarnak tenni a fene nagy innováció nevében, ami eddig jó volt. A gnome is hulladék lett, bár nem ennyire, mint ez. Azt a unity hulladékot bottal sem piszkálnám, bár hála az égnek az ubuntu -vak nem sokat találkozok. Még jó hogy az open cuccoknál mindig van menekülési útvonal, ami a windows -okon nem nagyon lesz.
    De azért ms -nek ebből lesz némi arcvesztés. Remélem jó nagy lesz, és kirúgják azt a bagázst, aki ezt kitalálta. Nem csak nekünk nem tetszik. Az angol forumokat olvasgatva is kitűnik, ahogy a youtube videók alatt is, hogy ez a kettős megoldás marhára senkinek nem tetszik. Nem tudom hogy akarják majd rávenni az embereket hogy használják, mert a kényszer az nem fog menni. Ekkora mértékű idióta butítás után biztosan nem.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák