Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    válasz Hisztogram #20 üzenetére

    Dede, és a Z-60-as Hondónak is kb. ennyi, szóval inkább majd a kövi generáció lesz érdekes klasszikus, vékony, passzív hűtéses tabletben, de azzal is közelíteni fogják a Z-60 teljesítményszintjét - ha minden jól megy.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • martonx

    veterán

    válasz Hisztogram #20 üzenetére

    kérdés,hogy a gyakorlatban, mindennapi használatban ez mekkora különbséget jelent. Intel imád trükközni a TDP-vel. Bár azt nem hiszem, hogy a papíron 3-szoros fogyasztás különbség csak papíron létezne. Én inkább "csak" kétszeres fogyasztás különbségre számítok a gyakorlatban.

    Én kérek elnézést!

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Hisztogram #20 üzenetére

    A C-60 az a netbook verzió. Annak 9 watt a max. TDP-je, plusz 2 watt a vezérlő. A Z-60 a 4,5 watt + 1 watt vezérlő. Ennek a teljesítménye nagyjából annyi, mint a C-60-é, picit lassabb.
    Az Atom Z2760 az SDP-ben fogyaszt 1,5 wattot. TDP-ben már 3-4 watt között van.

    (#21) rudi: A Hondo APU-t már lehet passzívban hűteni. Az a két termék, ami épül rá nem használ ventilátort. Azt nem tudom, hogy ez követelmény-e.

    (#23) Gercsa: Szintetikus tesztekben szerintem a Z-2760 is verni tudja a Z-60-at. A C-60-at is kellene. Amiért nem veri az azért van, mert a Speed Test Pro CPU mérése félszintetikus. Gyakorlati helyzetet teremt, és ilyen körülmények között már jobb az AMD processzormagja. Az Atom az AIDA, a Sandra és a többi specifikus tesztsorban tud erős lenni, de mivel ezek nagyon specifikus helyzetet teremtenek, így a gyakorlatba nem ültethető át az eredménye, legalábbis nehezen reprodukálható.
    A Peacekeeper tesztben sokat számít, hogy OOO logikát használ az AMD magja, illetve, hogy milyen IGP van a proci mellett. A tesztek egy része GPU-s gyorsítást igényel, persze lefut nélküle is, de az érezteti a hatást a teljesítményben.

    (#19) martonx: Ezt jó dolog, hogy mondod, mert nekem is nagyon furcsa, hogy ennyire gyenge az IE10. Mindenesetre, amíg ez nem változik meg, addig muszáj a Chrome-ra alapozni.

    (#14) satz18: Tudtommal az AMD nem tervez x86-os SoC-ot telefonba. Ha lesz is telefonos AMD SoC, akkor szinte biztos, hogy ARM-os lesz. Ezt abból következtetem, hogy az AMD a tabletnél húzza meg az x86 relevanciáját, vagyis azon a szinten, ahova még van legacy app kompatibilis Windows. Alatta szerintük már túl nagy előnye van az ARM-nak, a program és az OS támogatás területén, vagyis x86-tal eleve vesztes ügy. Mivel az MS sosem szeretne legacy appokat futtató Windows telefonra, így gyakorlatilag az ARM lesz itt a befutó.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák