Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cyber75

    tag

    Szép napot mindenkinek.

    Volna egy szakmai jelegű kérdésem, hátha valaki megtudja válaszolni nekem. Azaz segitségre volna szükségem. Tegnap vásároltam egy 1. meghajtó - WDC WD1500HLFS-01G6U4 Raptort rendszer vinyónak. Win7 64bit.
    A problémám az hogy nem érzékelem azt hogy gyorsabb volna a gépem, mint a régi hagyományos sata2-hdd-vel. A win élmény indexen 5.9-et kaptam, mig a régi vinyóval 6.3-at. És persze a vinyó húzta le a pont számot. Arra keresném a megoldást, hogy miért érzékeli a gép és én is lasabb nak a vinyó sebeségét. A biosban átálitotam a módot hogy ne IDE hanem AHCI módban legyen, és ugy is telepitettem fel. A gépem pontos adatai a következő:

    Alaplap neve Gigabyte GA-EX58-Extreme
    CPU típusa QuadCore Intel Core i7 920, 2933 MHz (21 x 140)
    Busz típusa Triple DDR3 SDRAM
    Modul neve Kingmax FLFE85F-B8EE9 (3db)
    Award BIOS üzenet EX58-EXTREME F13j
    WDC WD1500HLFS-01G6U4 (WD-WXG1EB0APN08)
    WDC WD10EARS-00Y5B1 (WD-WCAV5L853352)
    WDC WD5000AAKX-001CA0 (WD-WCAYUA200888)
    PCI Express 2.0 x16: EVGA e-GeForce 9800 GTX 512MB

    ezek a főbb paraméterek. A kábelek jó minöségű sata csatis kábelek. A táp 620w Corsair.
    A raptor sata-1-re van kötve.

    Már nem tudom mit csináljak hogy gyorsabb legyen a szekér. :( Aki esetleg tudna segiteni a probléma megoldásában, azt nagyon megköszönném.

    Ha azt kérdezitek miért nem vásároltam ssd-t? Mert csak erre volt pénzem. (15.000) vásároltam full bontatlan új hdd.

    Előre is köszönöm a segitségeteket. :R :R :R

    üdv:cyber75

    [ Szerkesztve ]

    Az Úr nekem feladatot adott, mikor erre a világra küldött. De olyan kurvára le vagyok maradva, hogy valszeg örökké fogok élni.

Új hozzászólás Aktív témák