Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz kenand #52 üzenetére

    95cx-hez is van ilyesmi. Nem próbáltam, eddig nem volt olyan műsor, amit érdemes lett volna felvenni. Legtöbb sorozatot angolul nézem, ingyen legálisan a neten, de pl. RTL most meg ilyesmik is vannak, Indán rengeteg film, stb. Ezeket a reklámmal dúsított adásokat meg sem próbáltam rögzíteni.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • Kernel

    nagyúr

    válasz kenand #52 üzenetére

    Sajnos a mindigTV kompatibilitás együtt jár a titkosítással. Bár ennél (95RF) nem gond, mivel titkosítottat úgy sem tud fogni...

    Fórumon úgy látom, többen összekevernek kétféle titkosítást. Egyik a titkosított adás (Conax-kódolás), másik a titkosított felvétel, amikor a TV vagy box saját programja úgy kódolja a felvételt, hogy azt még gyári számhoz is köti, nehogy másik azonos készüléken használható legyen.

    Ez tisztán a jogtulajdonosok elvárása a fizetős adóknál, aminek a MinDigTV a matricás készülékekkel, a TV-gyártók pedig a saját programjukkal kénytelenek eleget tenni. Utóbbiak legfeljebb csak úgy mellékesen lekódolják még az ingyenes adás felvételét is, "az a biztos".

    Számítógépen persze nem tudnak kötelezni, hogy ne használjak például VLC-t vagy hasonlót, ami nem titkosítva rögzít.

    A felvétel titkosítása tehát utólag történik és független a bejövő Conax-kódolástól, ami eleve kikódolásra kerül, hogy nézni tudjuk.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák